Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Задача-приклад 5.10

Розрахувати ставку капіталізації для ТОВ «Галс», яке здійснює свою діяльність у сфері виробництва будівельних матеріалів, кумулятивним методом на основі наступних даних:

- ставка за валютними депозитами для юридичних осіб терміном до 90 днів категорії «А» на дату оцінки 30.01.2004 р. дорівнює – 10 % (за внесками від 10000 доларів США);

- відповідно до міжнародної практики, середня надбавка для невеликих підприємств за розмір (ризик розміру величини підприємства та зіставлення його з можливостями) складає від 2 до 6 %. У силу того, що в порівнянні з підприємствами-аналогами оцінюване підприємство має менший розмір, існує можливість того, що в перспективі воно може мати менший рівень прибутковості, а отже, для нього потрібен максимальний рівень надбавки для оцінки альтернативних витрат;

- надбавка на галузеву оцінку альтернативних витрат становить 5 %, з огляду на те, що конкуренція на ринку виробників будівельних матеріалів досить висока;

- надбавка за оцінку фінансових альтернативних витрат складає 3 %, тому що підприємство після нормалізації балансу та звіту про прибутки і збитки має низькі показники ліквідності й оборотності за умов суттєвої залежності від позикового капіталу;

- надбавка за ризик різноманітної діяльності – 5 %, зважаючи на те, що продукція підприємства досить широко розповсюджена на ринку;

- надбавка на оцінку професійності менеджменту – 5 %, тому що за умов наявності висококваліфікованих менеджерів у роботі персоналу існують певні недоробки;

- середній темп приросту чистого прибутку склав 7 % на рік.

Розв’язання:

Розрахунок коефіцієнта капіталізації (kкап) здійснюється за формулою:

 

kкап = r – t,

де r - ставка дисконту;

t - темп приросту прибутку.

Ставку дисконту визначимо кумулятивним методом шляхом підсумовування безризикової ставки доходності та надбавок за певні види ризиків. Результати розрахунків представлений у таблиці 5.2.

Таблиця 5.2Розрахунок коефіцієнта капіталізації

 

№ з/п Складові ставки капіталізації Розрахунок Значення, %
Безризикова ставка доходу на капітал  
Надбавка за розмір підприємства. +
Інші фактори альтернативних витрат:    
  галузевий ризик +
  фінансовий ризик +
  різноманітність діяльності +
  компетенція менеджменту +
Ставка дисконтування =
Середній темп зростання чистого прибутку
Ставка капіталізації =

 

Задача 5.11

Яким має бути щомісячний внесок для того, щоб забезпечити накопичення достатньої грошової суми в розмірі 60 тис. грн. для придбання квіткового бізнесу через 2 роки, якщо банк пропонує 12 % річних із щомісячним нарахуванням процентів?

Задача 5.12

Щоквартальні платежі за договором оренди складського приміщення надходять наприкінці кожного кварталу в розмірі 5500 грн. Середньоринкова ставка доходу - 15%. Визначити майбутню вартість орендних платежів за перші 3 квартали.

Задача 5.13

Власник нерухомості планує здійснити ремонт будівель через 3 роки. Сьогоднішня вартість такого ремонту дорівнює 44500 грн., щорічне зростання вартості будівельних матеріалів і ремонтних робіт прогнозується в розмірі 5 % на рік. Яку суму слід вносити наприкінці кожного року на рахунок під 10 % річних, щоб мати змогу провести ремонт через 3 роки?

Задача 5.14

Прогнозується отримання доходу від експлуатації готельного комплексу в розмірі 1250 тис. грн. протягом перших 3 років та в розмірі 1400 тис. грн. протягом наступних 2 років. Якою буде поточна вартість доходів від експлуатації готельного комплексу за всі 5 років, якщо середньоринкова доходність аналогічних об’єктів – 20 %?

Задача 5.15

Для оновлення автопарку підприємство залучило банківську позику в розмірі 300 тис. грн. під 15 % річних із щоквартальним погашенням протягом 4 років. Визначити залишок заборгованості за основною сумою боргу через 3 роки.

Задача 5.16

За 6 років вартість устаткування збільшилась із 5100 грн. до 7500 грн. Визначити процентну ставку, за якою відбувалось зростання вартості.

Задача 5.17

Фінансування діяльності підприємства здійснюється на 50 % за рахунок власних коштів і на 50 % за рахунок позики. Вимоги доходності для позикових коштів – 20 %, для власних – 15 %. Очікувані середні темпи зростання прибутку – 4 %. Розрахувати загальний коефіцієнт капіталізації.

Задача 5.18

Власник складських і торговельних приміщень планує протягом 4 років отримувати щорічний дохід від оренди в розмірі 60 тис. грн., після чого передбачається продати приміщення за 1350 тис. грн. Ліквідаційні витрати плануються в розмірі 2 % від продажної ціни. Розбіжності в рівні ризиків, пов’язаних із прогнозуванням доходів від оренди та доходів від продажу, обумовлюють різний рівень ставок дисконту: 8 % - для доходів від оренди приміщень і 20% - для доходів від продажу. Розрахувати поточну вартість загальної суми доходів від оренди та майбутнього продажу приміщень.

Задача 5.19

Інвестор заплатив за будівлю 40000 грн. і через чотири роки планує продати її за половину вартості. Очікувана ставка дисконту –12%.

Визначити коефіцієнт капіталізації:

а) якщо повернення інвестицій буде відбуватися прямолінійним методом;
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задача-приклад 5.9 | Б) при аннуітетному відшкодуванні капіталу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.