Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Режим Хорті в Угорщині

Хорті на шляху до влади.14 листопада 1919 р. у Будапешт вступили частини угорської армії, сформованої ще в період УРР на території, окупованій французами. На чолі її став адмірал М.Хорті.

Міклош Хорті
Незважаючи на наявність уряду з профспілкових і соціал-демократичних лідерів, Хорті все більше зосереджував владу у своїх руках. Він учинив криваву розправу над учасниками соціалістичної революції. Вкотре в історії один терор породив інший.

У сіні 1920 р. у раїні були проведені вибори до Національних зборів, на яких більшість місць одержали легітимісти - прихильники реставрації монархії Габсбургів. Однак проти цього виступали Антанта і держави, що утворилися після розпаду Австро-Угорщини - Чехословаччина, Румунія і Королівство сербів, хорватів і словенців. За цих обставин Хорті, який видав себе за прихильників Габсбургів, спираючись на армію і таємні союзи, проголосив себе регентом держави з дуже широкими повноваженнями.

1 березня 1920 р. Національні збори Угорщини ухвалили відповідну постанову і рішення про відновлення монархії в країні.

Тріанонський мирний договір і його наслідки для Угорщини. Тріанонський мирний договір, підписаний в червні 1920 р., зафіксував розпад Австро-Угорщини й установив нові кордони країни. На Угорщину було покладено обов'язок виплати репарацій державам-переможницям у Першій світовій війні. Чисельність її збройних сил обмежувалася 35 тис. чоловік без права мати авіацію, танки і важку артилерію.

За межами Угорщини в сусідніх країнах використовували Тріанонський договір для розпалення шовіністичних настроїв. Це викликало зрозуміле побоювання сусідніх держав - Чехословаччини, Румунії, Королівства сербів, хорватів і словенців, які створили воєнно-політичний союз - Малу Антанту.

Ліквідація монархії. Карл Габсбург і легітимісти прагнули реставрувати монархію і двічі в 1921 р. вдавались до путчу з метою повернення Карла на королівський трон. Проте Хорті відмовився віддати владу монарху, посилаючись на позицію Великої Британії, Франції і Малої Антанти. 3 листопада 1921 р. Національні збори під тисом Хорті прийняли новий закон, який скасував права Карла Габсбурга на престол.

Утвердження режиму Хорті. Встановлений в Угорщині в 1920-1921 рр. режим М.Хорті мав авторитарний і диктаторський характер. Водночас майже нічим не обмежена влада фактичного глави держави поєднувалася зі збереженням парламенту і наявністю деяких елементів парламентської демократії. Ставши главою держави, Хорті зберіг за собою посаду головнокомандувача армії, але його основними функціями стали представництво країни на міжнародній арені, призначення і прийом послів. З 1937 р. він, крім того, здобув право на оголошення війни і укладання миру без згоди уряду або парламенту.

У 1921 р. Хорті призначив на посаду прем'єр-міністра відомого представника угорської земельної аристократії графа І.Бетлена, який обіймав цю посаду до 1931 р. У 1922 р. Бетлен заснував нову політичну партію - Партію єдності, що об'єднала більшість правих партій. Партія єдності ( яка надалі змінювала свою назву ) закріпила за собою становище урядової партії майже на чверть століття.

Стабілізація економічного становища. Економічне становище Угорщини вдалося стабілізувати лише в 1924-1926 рр. На початку 1924 р. Угорщині за посередництвом Ліги Націй було надано міжнародну «позику оздоровлення» у 250 млн. золотих крон. Для забезпечення позики були взяті прибутки від тютюнової, соляної і сірникової монополій, а також від податку на цукор. За допомогою цієї позики вдалося стабілізувати валюту і дещо пожвавити промисловість. Розрив з Австрією звільнив промисловість від сильного конкурента, що призвело до значного зростання текстильної промисловості. Почала швидко розвиватися важка промисловість, у тому числі машинобудування. У 1927 р. промислове виробництво Угорщини наблизилося до довоєнного рівня.

Уряд Бетлена провів аграрну реформу. У великих поміщиків було вилучено за викуп і продано близько 10% землі. Землю придбали 230 тис. селян, причому перевага надавалася особам, які активно підтримували хортістський режим. Реформа зміцнила прошарок заможних селян, котрі виробляли значну кількість сільськогосподарських продуктів на ринок. Однак в країні зберігалося поміщицьке землеволодіння, яке становило близько 30% земельного фонду, у той час як половина селян малоземельними або взагалі безземельними.

 

 




Переглядів: 10883

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Політичний та економічний розвиток Чехословаччини в 1920-х рр. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.