Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ БАКАЛАВРСЬКОЇ РОБОТИ

 

Структура, зміст і обсяг бакалаврської роботи.Бакалаврська робота як оригінальне теоретико-прикладне дослідження повинна мати певну логіку побудови, послідовність і завершеність. Готується у вигляді спеціально підготовленої наукової праці на правах рукопису у твердому переплетенні. При написанні бакалаврської роботи студент повинен обов'язково робити посилання на публікації інших авторів.

Загальний обсяг бакалаврської роботи має бути близько 100 сторінок друкованого тексту, не враховуючи список використаних джерел та додатки.

Робота повинна бути виконана є урахуванням державних і галузевих стандартів: ДСТУ 3008 – 95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлення», ДСТУ 3582-97 «Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила», ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».

Мова бакалаврської роботи – державна, стиль – науковий, чіткий, без орфографічних і синтаксичних помилок.

Рекомендується така структура бакалаврської роботи:

- титульний лист;

- завдання на бакалаврську роботу;

- анотація роботи;

- зміст роботи;

- перелік умовних позначень (за необхідності);

- основна частина роботи: вступ, перший (теоретичний ) розділ, другий (аналітичний) розділ, третій (прогностичний або конструктивний) розділ, висновки;

- додатки (за необхідності);

- список використаних джерел.

Кожен структурний елемент має починатися з нової сторінки.

Зміст може займати 1–1,5 сторінки. В ньому записуються назви всіх розділів і підрозділів (параграфів) із зазначенням початкових сторінок. Назви розділів і підрозділів повинні бути стислими та зрозумілими, літературно грамотними, тісно пов’язаними з назвою роботи, але не повторювати її.

Завдання на бакалаврську роботу оформлюється на окремому бланку встановленого зразка і розміщується після титульного аркуша. Завдання складається керівником бакалаврської роботи за участі випускника перед початком виконання бакалаврської роботи, підписується керівником та випускником і затверджується завідувачем випускової кафедри.

У завданні зазначаються :

- факультет, випускова кафедра, ОКР випускника та напрям (спеціальність);

- тема бакалаврської роботи та наказ ректора, яким вона затверджена;

- термін виконання бакалаврської роботи, встановлений наказом ректора;

- вихідні дані до бакалаврської роботи: засоби та методи, які характеризують спрямованість наукового дослідження, методики розв'язання теоретичних проблем та проведення розрахунків, джерела статистичної інформації тощо;

- зміст пояснювальної записки (перелік усіх її розділів);

- перелік обов'язкового графічного матеріалу (креслень, діаграм, гістограм тощо);

- календарний план-графік перелік та планові терміни виконання конкретних завдань за кожним розділом роботи, причому, формулювання конкретних завдань має бути в наказовому нахилу, тобто починатися зі слів: «Розробити...», «Обґрунтувати...», «Провести аналіз...», «Розрахувати...» тощо;

- дата видачі завдання.

Анотаціяповинна містити інформацію про зміст та результати бакалаврської роботи. Анотація готується українською та англійською (чи іншою іноземною мовою, яку вивчав студент) мовами. Викладення матеріалу в анотації повинно бути стислим і точним. Необхідно використовувати стандартизовану термінологію, уникати маловідомих термінів і символів.

При підготовці анотації вказуються: прізвище та ініціали студента; назва бакалаврської роботи; спеціальність (шифр і назва); найменування установи, де захищається бакалаврська робота; місто, рік; зміст анотації.

Наприкінці кожної анотації наводяться ключові слова відповідною мовою. Сукупність ключових слів повинна відображати основний зміст магістерської роботи. Кількість ключових слів становить від п'яти до п'ятнадцяти. Ключові слова подають у називному відмінку, друкують в рядок, через кому.

У вступі (3–5 сторінок) подається загальна характеристика бакалаврської роботи у такій послідовності:

- актуальність теми;

- мета і задачі дослідження;

- об’єкт і предмет дослідження;

- методи дослідження;

- наукова новизна одержаних результатів;

- практичне значення одержаних результатів;

- особистий внесок студента (в опубліковані за співавторством роботи);

- апробація результатів бакалаврської роботи;

- публікації.

Висвітлення актуальності повинно бути небагатослівним, визначати сутність наукового завдання. Слід вказати актуальність теми та доцільність бакалаврської роботи для розвитку відповідної галузі науки чи виробництва, її зв'язок із важливими проблемами сучасності.

Мета роботи має бути сформульована чітко і лаконічно. Її сутність має розкриватися у переліку завдань дослідження (їх слід навести 5-6). Мета роботи повинна бути сформульована таким чином, щоб указувати на об'єкт і предмет дослідження.

Об'єкт дослідження — це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію й обране для дослідження.

Предмет дослідження міститься в межах об'єкта. Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага дослідника, оскільки предмет дослідження змістовно визначає тему (назву) бакалаврської роботи.

У пункті «методи дослідження» перераховують використані наукові методи та змістовно визначають, що саме досліджувалось кожним методом. Вибір методів дослідження повинен забезпечити достовірність отриманих результатів і висновків.

Бакалаврська робота має містити елементи наукової новизни. Аргументовано, коротко та чітко слід вказати наукові положення, які отримані автором роботи, зазначаючи відмінність одержаних результатів від відомих раніше та ступінь новизни одержаних результатів (вперше одержано, удосконалено, дістало подальший розвиток).

У пункті «Практичне значення одержаних результатів» надаються відомості про використання результатів досліджень або рекомендації щодо їх використання.

Відомості про впровадження результатів досліджень необхідно подавати із зазначенням найменувань організацій, в яких здійснено впровадження, форм реалізації та реквізитів відповідних документів.

Зазначається конкретний особистий внесок здобувача в опубліковані зі співавторами наукові праці, в яких наведені ідеї та результати розробок, що використанні в магістерській роботі.

Щодо апробація результатів бакалаврської роботи зазначається, на яких наукових конференціях, конгресах, симпозіумах, школах оприлюднено результати досліджень, викладені у роботі.

Наприкінці вказується кількість наукових праць, в яких опубліковані основні наукові результати магістерської роботи, а також кількість праць, які додатково відображають наукові результати.

В основній частині бакалаврської роботи потрібно дати відповідь на ті завдання, що визначено у вступі до роботи. Структура розділів залежить від напряму дослідження і буде детальніше розглянута нижче. Зміст тексту бакалаврської роботи та окремих її розділів повинен відповідати їх назві. Текст має бути викладений чітко, лаконічно, грамотно. Окремі розділи повинні бути логічно пов’язані.

Перший розділ (до 20% обсягу роботи) структурно складається з 2 – 3 підрозділів. У ньому слід розкрити стан теоретико-методологічних напрацювань з обраної теми, проаналізувати існуючі різноманітні погляди (в тому числі власні) на ті чи інші аспекти, виявити невирішені проблеми, які потребують розв’язання в теоретичному, методичному та прикладному плані.

Важливе місце в даному розділі посідає викладення методик аналізу визначених проблем, які будуть використовуватись у наступних частинах роботи.

У другому розділі (25–30 сторінок) студент повинен виконати ґрунтовний аналіз фактичного стану досліджуваної проблеми виключно на зібраних матеріалах.

У цьому розділі можна виділити 2 – 3 відносно самостійних підрозділи, що містять аналіз і оцінку конкретних аспектів. Розділ повинен бути максимально насиченим фактичною інформацією (карти, таблиці, графіки, діаграми, схеми).

Третій розділ (25–30 с.) має містити обґрунтовані пропозиції студента, спрямовані на досягнення мети, поставленої у вступі. Структурно вміщує 2–3 підрозділи. Викладений матеріал повинен базуватися на аналізі, проведеному в другому розділі.

Однією з ознак високої якості бакалаврської роботи є застосування сучасних біоінформаційних систем та математичних методів і моделей як під час аналізу, так і при обґрунтуванні висновків.

Висновки є завершальною частиною. Вони містять стислий виклад актуальності теми, зроблених оцінок та узагальнень під час аналізу, пропозицій автора. Ознайомлення з текстом висновків повинно сформувати у читача уявлення про ступінь реалізації автором бакалаврської роботи поставленої мети та завдань дослідження. Обсяг висновків — 2–3 сторінки.

Список використаних джерел включає складений за чинними правилами перелік використаних джерел. Списокскладається з першоджерел (нормативних актів, монографій, періодичних видань, статистичних баз даних, архівних матеріалів), які використовувались у ході роботи над бакалаврської роботою. Бакалаврська робота має бути написана на основі не менше 50 використаних літературних, статистичних, картографічних та інших джерел.

Список використаних джерел формується одним із таких способів:

- у порядку появи посилань у тексті;

- в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків;

- у хронологічному порядку.

У додатки виносяться громіздкі таблиці допоміжного характеру, додаткові ілюстрації, форми польових досліджень тощо.

Окрім названих складових, при написанні бакалаврських робіт з дисциплін біологічного циклу на окремих аркушах паперу формату А3, А2, А1 та інших можуть укладатися географічні карти території дослідження, окремі таблиці, схеми, та інші матеріали, які не входять в структуру роботи, але використовуються при її захисті.

 




Переглядів: 3467

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ | ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ БАКАЛАВРСЬКОЇ РОБОТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.