Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Ісландія як туристичний острів

Ісландія – острів, що знаходиться поблизу Гренландії, омивається водами Атлантичного океану на півдні та Гренландського і Норвезького морів на півночі і майже впритул наближениц до Північного полярного кола. Країна з найпівнічнішою столицею світу більшою мірою приваблює своїми природнимиособливостями: вулкани, гейзери, льодовики, фіоди, національні парки.

Серед найцікавіших природних туристичних об'єктів: вулкани Гекла, Крабла, Аск'я, Гваннадальсхнукюр. Зокрема, виверження Гекли (1491 м) відбуваються кожні 6-7 років. В середні віки люди думали, що тут знаходяться ворота до пекла. Вулкан Есья «заснув» багато століть тому, виглядає як довга гора і, за легендою є скам'янілим велетнем. Есья займає особливе місце в народних повір’ях, а перед Різдвом тут проводять з'їзд ісландські язичники. Гориста місцевість країни у поєднанні з кліматичними характеристиками сприяє популярності і розвитку зимових видів спорту, трекінґу та активних видів відпочинку.

Дуже привабливими і неповторними є гейзери Ісландії. Багато їх в долині Хейкадалюр (Хаукадалур). Найактивніший гейзер долини – Стоккур – викидає стовп гарячої води заввишки 30 метрів кожні 10-20хв.

Ісландці широко використовують термальні води гейзерних долин в рекреаційному (і не лише: ними обігрівається приблизно 90% будинків острова) господарстві. В 2005 році в номінації «Кращий spa-курорт світу» переміг ісландський курорт Блю Лаґун. Курорт використовує цілющі властивості насиченої мінеральними солями води з температурою близько 40° С.

Популярними серед туристів є водоспад Гудльфосс (каскад заввишки 32 м), озеро Мюватн (його оточують лавові поля, скелі, кратери вулканів, гейзерні долини), Вестманські острови (мають вулканічне походження; останній острів з'явився з-під води в 1963 р.).

Національний парк Тінґведлір вдало поєднує природну та історико-культурну спадщину Ісландії. Скрізь виблискує лава, пронизана великими й малими тріщинами, які заповнені прозорою водою. Подекуди щілини сягають глибини 70 метрів, але їх дно видно, ніби крізь скло. Тут знаходиться найбільше природне озеро Ісландії Тінґвадлаватн з чудовими умовами для форелевої риболовлі. Крім того, це єдине в світі місце, де можна побачити Американську та Європейську тектонічні плити, які розходяться зі швидкістю 2 см за рік. На території Тінґведліру з 930 до 1798 року під відкритим небом збирався ісландський Альтинґ (найстаріший парламент світу), який приймав закони, що регулювали життя всього острова.
Переглядів: 402

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Туризм в Скандинавії | Фінляндія – центр лижного туризму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.