Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ЕПОС

 

Загальний аналіз української народної прози. Поділ на казковий та неказковий епос.

Казковий епос

 

Погляди на проблему виникнення українського народного казкового епосу. Його зв’язок з народною міфологією. Жанрові особливості українських народних казок. Класифікація народного казкового епосу. Аналіз основних жанрово-тематичних груп казок.

Казки про тварин: особливості художньо-образної структури. Аналіз мотивів основних груп казок про тварин. Розмежування жанрів казки про тварин та байки. Байка народна та літературна. Особливості побудови кумулятивних казок, їх різновиди (епічні та ланцюгові). Типи комуляції. Художньо-образна та композиційна будова чарівних казок. Аналіз основних мотивів та образів. Вплив історичного розвитку суспільства на трансформацію жанру казки. Особливості тематики соціально-побутових казок. Основні художні засоби та прийоми народних казок. Розвиток та еволюція жанру народної казки. Розширення тематики та проблематики, збагачення художньо-образної системи. Зв’язок народної казки з літературною: спільні та відмінні риси. Поетика жанру. Зв’язок українського народного казкового епосу з іншими жанрами усної словесності. Історія збирання та дослідження народних казок.

Жанри анекдоту та небилиці. Їх зв’язок з соціально-побутовими казками. Художні засоби та прийоми комізму. Своєрідність жанру народної притчі. Зв’язок з писемною (зокрема Біблійною) традицією.
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.