Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Класифікація найменувань структурних одиниць інформац бази.

Інформаційну базу складають:Символ, реквізит, показник, масив, інформаційний потік.

Символ-елемент множини, яка використовується для подання та організації даних, а також керування ними.

Реквізит-найпростіша структурна одиниця інф., яка є неподільною на смисловому рівні і відображає кількісну та якісну характеристику об’єктів або процесів в предметній області. Бувають:

-реквізит ознака-містить якісну х-стику суттєвості що дозволяє виділити об’єкт із множини різних об’єктів. Ділиться на групуючи і довідкові.Позначаються малими літерами і слугують в якості індекса у формулах.

-реквізит основа-містить к-сну х-стику об’єкта, що визначає його стан.Позначається великою літерою алфавіта і слугують основними елементами під час побудови формули.

Показник-інформ сукупність з мінімальним складом реквізитів ознак і основ достатніх для створення док.

Маси́в — впорядкований набір фіксованої кількості однотипних елементів, що зберігаються в послідовно розташованих комірках оперативної пам'яті, мають порядковий номер і спільне ім'я, що надає користувач.Характерні ознаки:

ü Розмірність — кількість індексів елемента (одновимірний, двовимірний, ..., багатовимірний)

ü Розмір — загальна кількість елементів у масиві.

ü За типом поділяється на числовий та символьний.

Інформаційний потік — стабільний рух інформації, спрямований від джерела інформації до отримувача, визначений функціональними зв’язками між ними.

Інформаційна база даних(скорочено — БД) — впорядкований набір логічно взаємопов'язаних даних, що використовуються спільно та призначені для задоволення інформаційних потреб користувачів. Характеристики: значна кількість даних;

незалежність даних;

відкритий доступ до даних;

підтримка транзакцій з гарантією відповідних властивостей;

гарантована відсутність збоїв;

одночасна робота з багатьма користувачами.

 

 

4. Класифiкацiя iнформацiйних систем. Приклади iнформацiйних систем, що використовуються в економіці. Інформаційна система— це виробництво інформації що її потрбує організація для забезпечення ефективного інформ. І техноголічного середовища для здійснення управління інформ. Автоматизована ІС — взаємоповязана сукупність даних, обладнання, програмних засобів, персоналу, стандартних процедур призначених для збору, опрацювання, розподілу, зберігання, видачі інформ.відповідно до вимог, що випливають з д-сті організації. Класифікація інформаційних систем: 1.За масштабністю інформаційні системи поділяються на такі групи:- одиничні;- групові (орієнтовані на колективне використання інформ);- корпоративні (призначені для великих компаній);- глобальні(охоплюють територію держави чи континенту). 2.За рівнем або сферою діяльності: державні; територіальні (регіональні); галузеві; підприємств або установ; технологічних процесів. 3.В залежності від ступеня (рівня) автоматизації : Ручні ІС-характеризуються тим, що всі операції з переробки інформації виконуються людиною.

Автоматизовані ІС-частина підсистем керування або опрацювання даних здійснюється автоматично, а частина — людиною.Автоматичні ІС- усі функції керування й опрацювання даних здійснюються технічними засобами без участі людини. Приклад: Економічна ІС — інформаційна система призначена для виконання функцій управління на підприємстві.

 

5. Загальнодоржавна система класифiкацii й кодування. Система. Iнформацiйна система. Довiдково-правовi системи.Класифікатор- документ в якому відображено систематизований перелік назв і кодів класифікаційних групувань. ЄСККТЕІ- єдина система класифікації і кодування техніко-економіч.інформ. Залежно від рівня затвердження і сфери застосування класифікатори поділяють на: міжнародні, згально-державні, галузеві, класифікатори обєдннь п-ств і установ.ЄСККТЕІ встановлює склад та зміст робіт із класифікації та кодування техніко-економічної інформації, єдиний порядок планування та виконання цих робіт у країні. Класифікація— оділ множини обєктів на частини за їхньою подібнісю чи розбіжністю. Існує 2 методи класифікації: Ієрархічний метод класиф.-це послідовний поділ множини обєктів на підлеглі класифікаційні групування. Фасетний метод — паралельний поділ множини обєктів на незалежні класифікаційні групування. Кодування — процес створення кодів(набір цифр, букв) та присвоєння їх підмножинам обєктів отриманих в ході класифікації. Методи кодування: реєстраційний (порядковий, сирійно-порядковий), класифікаційний (послідовний, паралельний).Інформаційна система— це виробництво інформації що її потрбує організація для забезпечення ефективного інформ. І техноголічного середовища для здійснення управління інформ. Довiдково-правовi системи-особливий клас баз даних, в яких зібрано нормативні документи органів державної влади, консультації спеціалістів щодо їхнього застосування, бланки типових документів та інше. Ці бази даних оснащено спеціальними програмними інструментами, які призначені для роботи великою кількістю файлів: сортування, пошук, гіперпосилання

 




Переглядів: 920

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.