Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Системи пасивної настройки коливальних контурів

 

При пасивній настройці, як було вже відмічено, критерієм якості настройки є параметр, попередньо зв’язаний з частотою підсилювального сигналу. Таким параметром може бути кут повороту ротора конденсатора змінної ємності або варіометра, напруга управління варикапом і т.д. Системи ПНК більш прості порівняно з системами АНК, але менш точні.

Переваги пасивних систем є :

—можливість перенастройки контурів передавача в будь-якому діапазоні частот;

— можливість перенастройки при виключених анодних напругах;

— можливість використання при плавній і дискретній перенастройці збуджу- вача.

В р/передаючих пристроях найбільш поширені наступні системи дистанційної передачі кута : контактно-потенціометрична, контактно і неперервна потенціометрична. Розглянемо деякі з них.

Контактна система ПНК.

Широке використання на практиці найшла контактна система ПНК, яка при невеликому числі дискретних положень перемикачів є найбільш простою і надійною. В цій системі в ролі датчиків використовуються контактні перемикачі з числом положень, рівним потрібній кількості фіксованих положень органу настройки контуру підсилювача.

 

 

Мал.7. Спрощена схема контактної системи ПНК.

 

Робота системи проходить слідуючим чином. Установкою ручки “А” задаєм вимагаєме виконуючим пристроєм “Б”. Нехай , наприклад, перемикач “А” встановлений в положення “5”. Тоді утворюється електричне коло : ключ джерела живлення Е , обмотка реле “Р”, один перемикач “А”, корпус (мінус джерела живлення Е). При цьому спрацьовують реле Р і своїми контактами включить виконуючий двигун Д, вісь якого жорстко з’єднана з віссю диска перемикача “Б”. Повертаючись, диск перемикача “Б” своїм виразом стане на-проти контакту“5”. Коло живлення буде розірване, реле Р обезструмиться, двигун відключиться. Орган настройки підсилювача займе потрібне положення.

Практична точність дистанційної передачі кута може бути отримана приблизно 0.5 градуса, що в багатьох випадках вистачає.

Слідує відмітити, що контактні системи находять широке використання не тільки як системи ПНК, але і для інших цілей дистанційного управління : наприклад як перемикачі піддіапазонів в прийомних і передаючих пристроях, як перемикачі грубої настройки антенних узгоджувальних пристроїв, перемикачі антен і видів роботи р/пристроїв і в багатьох інших випадках.

Електромеханічна система попередньої підготовки, запам’ятовування і автоматичної перенастройки контуру підсилювального каскаду.

При експлуатації р/станції приходиться довгий час працювати на декількох, одних і тих же частотах. У тому випадку перенастройка передавача здійснюється тільки на ці частоти. В таких умовах система автоматичної настройки передавача може бути значно спрощена використанням систем попередньої настройки елементів передавача із запам’ятовуванням.

В ролі запам’ятовуючого пристрою використовуються металеві диски з вирізами і двоплечові ричаги з виступами. Число запам’ятовуючих дисків і ричагів рівне числу запам’ятовуючих частот. Система працює наступним чином.

 

Мал.8. Кінематична схема електромеханічної системи попередньої настройки із запам’ятовуванням.

 

Ручкою перемикання номера частоти , що є на одній осі з фіксатором і дисками попередньої установки частоти, встановлюється необхідна частота (її номер). При цьому положення осі буде жорстко фіксоване фіксатором, а диск попередньої установки своїм вирізом підійде під виступ двоплечового ричага. Забезпечуючи йому можливість руху вниз під дією спіральної пружини. Однак цей ричаг може опуститися вниз тільки в тому випадку, якщо його виступ на другому кінці ричага буде попадати у виріз запам’ятовуючого диску (диск 1).

Запам’ятовуючий диск зціпляється з віссю перенастроюваного органу з допомогою пристрою щеплення диска з віссю. Тому кручення осі перенастроюваного органа приводить дп повороту запам’ятовуючого диску.

Після установки необхідного номера робочої частоти включається електро двигун через редуктор починається крутитися вісь перенастроюваного органа, наприклад конденсатора змінної ємності контуру підсилювача.

Разом з віссю повертається запам’ятовуючий диск цього номера частоти. Виступ двоплечового ричага скользить по твірній диска до тих пір, поки виріз на диску не підійде до виступа. При її зміщені ричаг під дією пружини переміщується і виступ ричага западає у виріз диска 1. Під другий виступ ричага виріз диска попередньої установки був підведений при установ ці номера частоти ручного перемикання номера частоти.

Двоплечовий ричаг своїм правим кінцем (по рисунку) нажимає на ричаг виключення двигуна, який розриває контакти вимикача і двигун зупиняється. Контур стає настроєним.

Як видно з рисунку, ричаг другого диску запам’ятовування в цей час диском попередньої установки частоти 2 піднятий і не торкається запам’ятовуючого диска 2, що і забезпечує безперешкодне кручення осі.

Якщо на диску 1 необхідно запам’ятати другу частоту, то за допомогою пристрою щеплення диска з віссю диск звільнюється і вісь може бути повернена в інше положення. Після щеплення диска 1 з віссю буде запам’ятоване нове положення осі змінного конденсатора, тобто настройка на іншу частоту (Використовуються в р/станціях Р-140М, Р-137М).

Висновок : Використання систем автоматичної настройки контурів як активної так і пасивної, суттєво покращує експлуатаційні характеристики р/станцій, підвищує оперативність і скритність р/зв’язку (останнє за рахунок можливості переходу на попередньо підготовлену частоту без включення високої напруги).

 




Переглядів: 415

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.