Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 32 років, звернувся на ФАП із скаргами на різкий біль в правому підребер’ї, який охоплює всю верхню половину живота. Біль виник гостро і супроводжується нудотою, блюванням жовчю. Захворювання пов’язує з вживанням великої кількості смаженої їжі.

Об’єктивно: шкіра бліда, волога, температура тіла 390С, язик сухий з білим нашаруванням, живіт при пальпації здутий, напружений, болючий в правому підребер’ї.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

У хворого після нервового перенапруження виник напад стискаючого болю за грудиною, що триває більше 30 хвилин, задишка, нудота, запаморочення. Фельдшер швидкої медичної допомоги, що прибув на виклик встановив: хворий загальмований, шкірні покриви вологі, бліді, з ціанотичним відтінком. Пульс 104 уд/хв. слабкого наповнення, АТ – 80/40 мм.рт.ст., олігоанурія.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий зі скаргами на нудоту, біль в епігастральній ділянці, загальну слабкість, які виникли через 2 години після прийому їжі. З анамнезу відомо, що хворий вживав кондитерські вироби, які зберігались без холодильника.

Об’єктивно: хворий блідий, вкритий холодним потом, тони серця звучні, тахікардія. АТ – 100/60 мм.рт.ст., Р – 100 уд/хв., слабкого наповнення і напруження. Живіт здутий, болючий в епігастрії.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера швидкої допомоги викликали до хворого, який скаржиться на різкий біль в попереку, що віддає в ліву ногу та статеві органи, нудоту, блювання.

Об’єктивно: хворий неспокійний, при пальпації відчувається напруження м’язів попереку зліва, живіт здутий. Симптом Пастернацького позитивний зліва.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера .

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 63 років скаржиться на напади загрудинного болю, що супроводжуються страхом смерті, головний біль, шум у вухах, погіршення пам’яті. Лікувалась амбулаторно. Спочатку біль виникав під час швидкої ходьби, підйомі по сходах та проходив в спокої. В останній час біль став виникати вночі під час сну. Об’єктивно: хвора надлишкового живлення, набряків немає, в легенях везикулярне дихання, ліва межа серця зміщена вліво від середньоключичної лінії, права і верхня в нормі. Тони серця приглушені, АТ – 145/80 мм. рт. ст., пульс 82 уд/хв, ритмічний, задовільного наповнення та напруження. Зі сторони органів черевної порожнини змін немає.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування хворої.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 52 років звернулася до фельдшера ФАПу із скаргами на загальну слабкість, біль в ділянці пупка, здуття живота, нестійкий стілець. Із анамнезу відомо, що хвора тривалий час самовільно приймала антибіотики. Об’єктивно: хвора зниженого живлення, шкіра суха і бліда, язик обкладений білим нашаруванням. В легенях везикулярне дихання, тони серця ритмічні, приглушені. При пальпації живота відмічається болючість в навколопупковій ділянці.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його .

2. Які додаткові дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

У хворого 35 років, який хворіє виразковою хворобою шлунка, з’явилось блювання “кавовою” гущею, виражена загальна слабість.

Об’єктивно: шкірні покриви бліді, вкриті холодним потом, АТ 90/60 мм. рт. ст, П- 110 уд/хв., живіт при пальпації болючий в епігастральній ділянці.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшер ФАПу прибув на виклик до хворого 46 років, у якого триває напад ядухи. З анамнезу встановлено, що хворий працює на меблевому комбінаті (робота пов’язана з клеєм, лаком, барвниками). Напади ядухи виникають протягом останніх 5 років. Останній напад триває добу. Хворий намагався зняти напад інгаляціями алопенту, однак покращення стану не наступило.

Об’єктивно: стан хворого середньої важкості, положення вимушене, дифузний ціаноз. Частота дихання 44/хв. Над легенями – ослаблене дихання, вислуховується велика кількість свистячих хрипів по передній поверхні грудної клітки і міжлопаткових ділянках. Тони серця ослаблені. Пульс – 160 уд/хв, АТ – 90/40мм. рт. ст. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 34 років скаржиться на біль у дрібних суглобах кистей рук, променево- зап’ясткових та гомілково-ступневих суглобах, ранкову скутість протягом 1-2 годин, періодичне підвищення температури тіла до37,7-38,50 С. Хворіє протягом двох років.

Об’єктивно: шкірні покриви та видимі слизові оболонки бліді, променево - зап’ясткові та дрібні суглоби кистей набряклі, деформовані, рухи в них обмежені. Серце та легені в нормі. ЧСС-88 /хв. АТ –110/70 мм. рт. ст. Живіт без виявленої патології

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження. З якими захворюваннями слід диференціювати дану патологію?

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали вночі до хворого, який скаржиться на неприємні відчуття в ділянці серця, важкість за грудиною, серцебиття. Після прийому нітрогліцерину стан дещо покращився, але згодом хворому стало гірше, підсилилось серцебиття, з’явилась нудота та різка загальна слабкість. На шкірних покривах виступив холодний піт. Тони серця ослаблені, діяльність не ритмічна, ЧСС-180уд/хв., пульс-90уд/хв, АТ 100/90 мм. рт. ст. Живіт м’який, не болючий. Набряків на нижніх кінцівках немає .

На електрокардіограмі : ЧСС- 180 уд/хв., відсутні зубці Р, наявні хвилі F, нерівномірні проміжки R-R.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 19 років поступила в терапевтичне відділення із скаргами на біль у горлі при ковтанні, кровоточивість ясен. Протягом місяця відзначала нездужання, швидку втому, а 10 днів тому з’явився біль у горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 390С. Об’єктивно: слизові оболонки бліді, на шкірі тулуба , слизових ротової порожнини і м’якого піднебіння точкові геморагічні висипи, на мигдаликах некротичні виразки. Шийні, пахові лімфовузли збільшенні до розмірів квасолини, рухомі, м’які, неспаяні з оточуючою тканиною, не болючі. З боку легенів, серця патології не виявлено. Печінка виступає з-під краю правої реберної дуги на 2 см, неболюча, селезінка не пальпується. Ан.крові: ер – 2.5х1012/л, Нb – 70 г/л, к.п- 0,8 лейкоцити 23х109/л, е –2%, п-1%, с –4%, л-8%, бластні клітини 87%, ретикулоцити – 1.3%, тромбоцити –90х109/л, ШОЕ 60 мм/год,

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його .

2. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 59 років, працює на цементному заводі. Дружина хворіє на туберкульоз легень. При щорічних періодичних медичних оглядах змін в легенях не виявлено. При черговому флюорографічному обстеженні справа в VІ сегменті виявлено округле утворення діаметром 2 см з доріжкою до кореня легені. При аускультації легень вислуховуються розсіянні хрипи. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

Аналіз крові: ер – 3.7х1012/л, лейк – 7.8х109/л, ШОЕ – 45 мм/год

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його .

2. З якими захворюваннями слід проводити диференційну діагностику?

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Жінка 55 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, швидку втому, м’язову слабкість, пітливість, збільшення маси тіла. З анамнезу відомо, що батьки мали надлишкову масу тіла. Хвора працює кухарем. Об’єктивно: хвора підвищеного живлення, ріст 160см, маса тіла 110 кг, відкладання жиру в ділянці живота, стегон та сідниць. Шкіра рожева, волога. АТ 140/90 мм. рт. ст., пульс - 90 уд/хв, тони серця ослаблені, діяльність ритмічна, органи черевної порожнини без виявлених патологічних змін.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Дайте рекомендації щодо харчування, складіть меню при ожирінні на один день.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 63 років протягом останніх 6 років хворіє ішемічною хворобою серця, миготливою аритмією і проявами серцевої недостатності (ІІ-Б ст), приймала дигоксин. За останній тиждень самовільно збільшила його дозу у зв’язку з погіршенням стану, після чого з’явилися біль в серці, нудота, повторне блювання, погіршення зору у вигляді кольорових кіл перед очима. Серцеві тони ослаблені, аритмічні, брадикардія. Печінка виступає на 2 см із під реберної дуги, набряки нижніх кінцівок. ЕКГ: Р-Q поодинокі, періодичне випадіння комплексів QRS, “коритоподібна” депресія сегменту ST.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Шофер, віком 41 рік, поступив у терапевтичне відділення зі скаргами на біль в правій половині грудної клітки, ядуху, підвищення температури тіла до 39-400 С, лихоманку, кашель з невеликою кількістю харкотиння, виражену слабкість. З анамнезу відомо, що після екстракції зуба з ускладненнями, хворий сильно закашлявся, була велика кровотеча. Приймав самостійно тетрациклін, полоскав рот. Через 5 днів з’явились вищевказані симптоми.

Об’єктивно: стан важкий, температура тіла 39-400 С, пульс – 120 уд/хв., ритмічний, АТ – 100/60 мм.рт.ст., тони ослаблені, систолічний шум на верхівці, права половина грудної клітки відстає в акті дихання. На рівні кута лопатки притуплення перкуторного звуку, там же ослаблене дихання. Язик сухий, обкладений сірими нашаруванням, живіт м’який, печінка виступає на 5 см з під реберної дуги, болюча при пальпації.

1. Ваш попередній діагноз, обґрунтуйте його .

2. Тактика фельдшера ФАПу. Які дослідження слід призначити для підтвердження діагнозу?

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 47 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на відчуття важкості в правому підребер’ї, схуднення, постійну нудоту, кровоточивість ясен, різку загальну слабкість, сонливість. З анамнезу відомо, що 18 років зловживає алкоголем. Об’єктивно: стан середньої важкості, зниженого живлення, шкіра суха, іктеричність шкіри і склер, на шкірі обличчя судинні зірочки. Набряків не має. Печінка виступає на 5 см з-під краю реберної дуги, ущільнена, край її заокруглений, болючий, поверхня гладка. Селезінка пальпується на 2 см нижче від лівої реберної дуги.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 45 років із скаргами на постійний ниючий біль у ділянці серця, задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,80С, загальну слабкість. Палить, тривалий час зловживає алкоголем. Захворів два тижні тому, після перенесеного ГРВІ. Об’єктивно: стан середньої важкості, шкіра кольору кави з молоком, пульс – 110 уд/хв, межі серця зміщені вправо і вліво. Тони серця ослабленні, систолічний шум над верхівкою.

1. Ваш попередній діагноз , обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження та лікування.

 

 

К-ІІ

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся підприємець, 40 років, зі скаргами на задишку, кашель із виділенням слизистого харкотиння, головний біль, підвищення температури тіла до 38,8 С0 ,біль правій половині грудної клітки, який посилюється при кашлі та глибокому диханні, пітливість, загальну слабкість. З анамнезу відомо, що тиждень тому хворів ГРВІ , лікувався самостійно. Звернувся за допомогою у зв’язку з погіршанням стану. Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, над легенями ясний легеневий звук, при аускультації на фоні везикулярного дихання в нижньому відділі правої половини грудної клітки вислуховується шум тертя плеври. Тони серця ясні , діяльність ритмічна. Пульс 95 уд/хв. АТ 120/80 мм. рт. ст. Живіт при пальпації ,м’кий, не болючий.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 25 років, студентка, скаржиться на появу крововиливів різних розмірів на тілі, кровоточивість ясен, загальну слабкість. Хворіє 10 років. При огляді виявлено блідість шкіри і слизових оболонок, на верхніх і нижніх кінцівках – крововиливи різної величини та кольору. Тони серця ритмічні. Пульс – 100 уд/хв., АТ – 110/70 мм .рт. ст., живіт м’який, не болючий. При пальпації печінка і селезінка збільшені.

Загальний аналіз крові: еритроцити – 3,3 х 1012 /л, Нв – 80 г/л, тромбоцити – 80 х 109, ШОЕ 20 мм за год.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий, 60 років, який скаржиться на відчуття переповнення, важкості в епігастрії, відсутність апетиту, відрижку тухлим, нудоту, швидку втому, загальну слабкість та втрату маси тіла до 10 кг протягом 2 місяців. З анамнезу відомо, що на протязі 5 років хворіє атрофічним гастритом.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, хворий зниженого живлення, язик обкладений сірими нашаруваннями, серце та легені без виявленої патології, пульс-90 уд/хв. задовільного наповнення та напруження , АТ 120/80 мм.рт. ст. Живіт при пальпації болючий в епігастрії, пальпується збільшений рухомий надключичний лімфовузол зліва. Печінка не збільшена.

1.Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2.Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Робітнику 42 років у зв’язку з отриманою травмою лівої руки була введена протиправцева сироватка. Через три дні після її введення у хворого виникли головний біль, поширена кропив’янка на шкірі обличчя і тулуба, набряклість обличчя та суглобів. Об’єктивно: при пальпації аксілярні лімфовузли збільшені і болючі, в легенях вислуховуються розсіяні сухі хрипи. Межі серця в нормі. Тони ослаблені, діяльність ритмічна АТ – 90/60 мм.рт.ст., пульс – 110уд/хв., слабкого наповнення і напруження. Живіт при пальпації м’який, не болючий.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий, 22 років, зі скаргами на ниючий “голодний” біль у ділянці епігастрію, печію, блювання, підвищену втомлюваність, дратівливість. Хворіє хронічним дуоденітом протягом трьох років, періодично лікувався в стаціонарі.

Об’єктивно: хворий зниженого живлення. Язик вологий, з білим нашаруванням. Легені та серце без виявленої патології , Пульс 80 уд/хв, АТ – 100/60 мм. рт. ст. Живіт м’який, болючий у ділянці епігастрію та в пілородуоденальній зоні.

1. Встановіть попередній діагноз.

2. Складіть план подальшого обстеження хворого

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий,30 років, скаржиться на виражену загальну слабкість та пітливість, значне схуднення, підвищення температури тіла до 37,8 С ,задишку, періодичний біль в правій половині грудної клітки, кашель з виділенням слизисто- гнійного харкотиння з прожилками крові. Вважає себе хворим на протязі місяця. Нещодавно повернувся з тривалого відрядження, де працював на будівництві в несприятливих погодних умовах та проживав в гуртожитку. Багато палить.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, зниженого живлення , права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкуторно над правою верхівкою- легеневий звук з тимпанічним відтінком. Аускультативно : на фоні ослабленого везикулярного дихання розсіяні сухі хрипи, над правою верхівкою- „амфоричне” дихання. Тони серця ослаблені, ритмічні. Пульс- 100 уд./хв. задовільних властивостей, АТ 90/70 мм. рт. ст. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз .

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворому 23 років із пневмонією в домашніх умовах дружина ввела призначений лікарем розчин цефалексину 2 г внутрішньом’язово. Після ін’єкції з’явились задишка, головокружіння, гіперемія шкіри обличчя, різка слабкість. Фельдшер швидкої медичної допомоги, що прибув на виклик встановив: тони серця приглушені, тахікардія, АТ 80/40 мм. рт. ст., пульс 100 уд/хв., слабкого наповнення та напруження.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера швидкої допомоги .

3. Продемонструйте техніку внутрішньовенного краплинного введення ліків.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Жінка 30 років доставлена на ФАП без свідомості. Зі слів родичів відомо, що пацієнтка хворіє цукровим діабетом 5 років. Згідно призначення ендокринолога отримує вранці 52 ОД інсуліну (20 ОД короткої дії, 32ОД тривалої дії). О 13 годині раптово втратила свідомість, з’явились судоми. Об’єктивно: стан хворої важкий, свідомість відсутня, шкіра волога, тонус м’язів кінцівок підвищений, язик вологий, ЧД 28 за хв .Тони серця звучні., ритмічні. Пульс 80 уд/хв., ритмічний. АТ –110/70 мм. рт. ст. Живіт при пальпації м’який, не болючий.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте хворій невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий скаржиться на нудоту, втрату апетиту, сухість в роті, спрагу, блювання. В анамнезі - хронічний гломерулонефрит. Об’єктивно: хворий із запізненням відповідає на запитання, шкіра суха, аміачний запах з рота. Над легенями на фоні жорсткого дихання вислуховуються вологі хрипи в нижніх відділах. Тони серця ослаблені, аритмічні, шум тертя перикарду. АТ 190/100 мм.рт.ст., Рs 100 уд/хв., ниткоподібний, аритмічний. Живіт при пальпації при пальпації м’який, болючий в епігастрії. Анурія.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування.

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий зі скаргами на кашель з виділенням слизисто-гнійного харкотиння, задишку при фізичному навантаженні, періодичне підвищення температури до субфебрильних цифр. .Хворіє на протязі 10 років хронічним бронхітом, знаходиться на диспансерному обліку. Багато курить. При огляді: стан задовільний, температура тіла 37,40С, шкірні покриви бліді, видимі слизові бліді з ціанотичним відтінком. Грудна клітка бочкоподібної форми. ЧД 28 за хвилину. При перкусії над легенями легеневий звук з коробковим відтінком. При аускультації маса розсіяних сухих і звучних дрібноміхурцевих хрипів. Тони серця приглушені, тахікардія. Живіт не болючий.

1. Встановіть попередній діагноз?

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 30 років, знайдений на кухні комунальної квартири в непритомному стані. Зі слів сусідів відомо, що напередодні чоловік самостійно проводив в будинку знищення тарганів. При обстеженні фельдшер швидкої допомоги виявив: різкий специфічний запах хлорофосу, на одязі хворого сліди блювотних мас, звуження зіниць, шкіра бліда. Тони серця ослаблені, брадикардія. Рs – 48 уд/хв., слабкого наповнення і напруження. А/Т 90/60 мм. рт. ст. Зі сторони органів черевної порожнини патології не виявлено.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу хворому.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнта 50 років, який знаходиться у важкому стані. Зі слів родичів відомо, що хворіє цирозом печінки . Об’єктивно: свідомість потьмарена, печінковий запах із рота, шкіра і склери жовтяничні, виражений геморагічний синдром, еритема долонь. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Пульс 120 уд/хв., слабого наповнення і напруження, АТ 90/40 мм. рт. ст. Печінка збільшена на 4 см. Визначається асцит.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Під час забору крові у донора, 30 років, з’явились головокружіння, нудота, миготіння „мушок ” перед очима, виражена слабкість та пітливість.

Об’єктивно: стан важкий, свідомість затьмарена ,риси обличчя загострені, шкірні покриви вкриті холодним потом. Тони серця ослаблені, ритмічні. АТ 70/40 мм. рт. ст .Пульс120 за хв. , ниткоподібний. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до хворого 40 років, який скаржиться на сильний пекучий біль за грудиною, що триває 40 хвилин і не знімається нітрогліцерином, задишку , страх смерті.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, хворий блідий, шкірні покриви вкриті холодним потом. В легенях вислуховується везикулярне дихання, частота дихання-28 за хв. ,межі серця в нормі . Аускультивно: тони серця ослаблені, ритмічні. Пульс -90 за хв., задовільних властивостей. Органи черевної порожнини без виявленої патології..

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера швидкої допомоги.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Пацієнт 57 років, хворіє гіпертонічною хворобою. Періодично лікувався в стаціонарі. Два дні тому посилився головний біль, з’явилось головокружіння, нудота. Викликав швидку допомогу з приводу нападу різкої ядухи.

Об’єктивно: стан хворого важкий. Сидить в ліжку, з рота виділяється рожеве пінисте харкотиння, на відстані чути клекочуче дихання. Дифузний сірий ціаноз, холодний піт. Над легенями – розсіяні сухі хрипи, в нижніх відділах вологі. Межі серця розширені вліво, акцент ІІ тону над аортою. Пульс напружений, 106 ударів за 1 хв., АТ –230/120 мм. рт. ст. . Живіт при пальпації м’який , не болючий.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 48 років, поступила у стаціонар, із скаргами на болюче і часте сечовипускання, ріжучий біль внизу живота. Захворіла 2 дні тому, після переохолодження.

Об’єктивно: шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору, тони серця ритмічні, в легенях дихання везикулярне, живіт при пальпації не болючий. Симптом Пастернацького від’ємний з двох сторін.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування .

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернулась хвора 32 років, яка скаржиться на дратівливість, пітливість, серцебиття, схуднення, погану переносимість тепла. Хворіє протягом двох місяців. Об’єктивно: зріст 160 см, маса тіла –52 кг, очі витрішкуваті, шкіра волога, тепла, температура тіла 390С . Пульс 120 уд/хв, аритмічний. АТ – 140/80 мм. рт. ст. Щитовидна залоза збільшена рівномірно, виражений тремор всього тіла.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАП у.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 40 років скаржиться на загальну слабкість, пітливість, кашель з виділенням “ ржавого ” харкотиння, задишку. Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, температура тіла 39,0 0 С, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, при перкусії вкорочення звуку справа під лопаткою, при аускультації справа бронхіальне дихання, крепітація. Над іншими відділами легень – ослаблене везикулярне дихання. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Пульс-100 уд/хв, АТ 120/70 мм. рт. ст. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1.Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2.Складіть план лікування.

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 25 років скаржиться на періодичний ниючий біль в епігастральній ділянці, який з’являється через 20-30 хв. після прийому їжі, відрижку кислим.

Об’єктивно: хворий доброго живлення, загальний стан задовільний. Над легенями везикулярне дихання. Межі серця не змінені. Тони серця звучні, ритмічні. Язик обкладений білим нашаруванням. При пальпації живіт м’який, болючий в епігастральній ділянці. Печінка не збільшена.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 50 років зі скаргами на задишку в спокої, біль за грудиною під час фізичного навантаження, набряки на нижніх кінцівках, важкість в правому підребер'ї. З анамнезу відомо, що 20 років хворіє ішемічною хворобою серця, лікується не регулярно, 2 роки тому переніс інфаркт міокарда. Об’єктивно: загальний стан задовільний, шкіра бліда, склери жовтяничні. Перкуторно над легенями ясний легеневий звук, аускультативно – везикулярне дихання. Межі відносної тупості серця в нормі, при аускультації тони ослаблені, діяльність ритмічна. Р – 80 уд/хв., АТ – 140/90 мм.рт.ст. Печінка виступає на 2 см з-під реберної дуги. На нижніх кінцівках виражені набряки.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера швидкої допомоги викликали до хворого 19 років, якого знайшли без свідомості. Студент технікуму разом з друзями перебував на відпочинку за містом. Відомо, що хворіє цукровим діабетом І типу , впродовж тижня не вводив інсулін.

Об’єктивно: хворий без свідомості, зниженого живлення, запах ацетону з рота, шумне дихання. Шкірні покриви та видимі слизові сухі. Очні яблука м’які. Тони серця ослаблені, екстрасистолія. Пульс-110 уд/хв., ниткоподібний. АТ 85/50 мм.рт.ст.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 65 років, слюсар, скаржиться на біль у колінних суглобах, що посилюються увечері, особливо після значного фізичного навантаження, відчуття хрусту в них. Періодично біль посилюється і виникає не тільки при рухах, але й в спокої, одночасно з’являються припухлість та почервоніння шкіри над суглобами. Хворіє 4 роки. Об’єктивно: хворий підвищеного живлення, колінні суглоби не деформовані, рухи обмежені і болючі, відчуття дрібного хрусту в них. В легенях везикулярне дихання, межі серця в нормі, тони приглушені, ритм правильний, пульс – 76 уд/хв, АТ 140/80 мм. рт. ст.,. Органи черевної порожнини без виявленої патології. Ан. крові: ер – 4.6х1012/л, Hb- 140 г/л, лейкоцити 7х100/л, ШОЕ –12 мл/год,БАК- СРБ (-). Аналіз сечі – в нормі. Рентгенографія колінних суглобів: звуження суглобових щілин, остеофіти, невеликі кістоподібні просвіти в епіфізах.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування. З якими захворюваннями слід проводити диференційну діагностику?

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Чоловік 48 років, відмічає затруднене ковтання, особливо при прийомі твердої їжі, втрату маси тіла до 8 кг. Дані симптоми з’явились 2 місяці тому. В анамнезі - виразова хвороба шлунка. Об’єктивно: хворий пониженого живлення, шкірні покриви бліді, сухі. Легені без виявленої патології. Тони серця ритмічні, ослаблені. Рs- 80 уд. АТ 100/80 мм. рт. ст.. При пальпації болючість в епігастрії, аускультативно - нижня межа шлунку на 3 см нижче пупка.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Пацієнтка 50 р. лікується в кардіологічному відділенні з приводу інфаркту міокарда. На 5 - й день при ходьбі раптово виникла задишка, посиніло обличчя. В анамнезі тромбофлебіт нижніх кінцівок

Об’єктивно: стан хворої важкий, виражений ціаноз. Положення в ліжку – ортопноє. В легенях – везикулярне дихання, в нижніх відділах – поодинокі вологі хрипи. Тони серця ритмічні, ослаблені. АТ 90/60 мм. рт. ст.Ps – 120 уд за хв. . Живіт м’який, не болючий. Набряків немає.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу на прийом звернулась хвора 36 років зі скаргами на здуття живота, переймоподібний біль в животі, який посилюється після вживання чорного хліба, капусти, свіжого молока, а зменшується після випорожнення, чергування проносів із закрепами. Об’єктивно: загальний стан задовільний, зниженого живлення, в кутиках рота заїди, язик обкладений білим нальотом, в легенях везикулярне дихання, межі серця відповідають нормі, тони звучні, ритмічні. Пульс 80 уд/хв. АТ 100/60 мм.рт. ст. Живіт при пальпації болючий.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

1. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 56 років поступила в терапевтичне відділення із скаргами на напад болю у правому підребер’ї, який виник через дві годині після прийому жирної їжі, нудоту, блювання з домішками жовчі. В анамнезі хронічний холецистит. Протягом останнього року подібні приступи спостерігалися тричі. Об’єктивно: хвора підвищеного живлення, язик обкладений білим нашаруванням, живіт м’який, болючий у проекції жовчного міхура, там же визначається локальне напруження м’язів, позитивний симптом Ортнера. Загальний аналіз крові: еритроцити. 4,5х 1012 /л, гемоглобін 120г/л. к.п. 0,9 лейкоцити 10 х109 /л, ШОЕ-20 мм/год .

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Призначте лікування хворому.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 19 років поступила в терапевтичне відділення із скаргами на підвищення температури тіла до 390С ,біль у горлі при ковтанні, кровоточивість ясен. Протягом місяця відзначала виражену загальну слабкість, швидку втому. Об’єктивно: слизові оболонки бліді, на шкірі тулуба , слизових ротової порожнини і м’якого піднебіння точкові геморагічні висипи, на мигдаликах некротичні виразки. Шийні, пахові лімфовузли збільшенні до розмірів квасолини, рухомі, м’які, неспаяні з оточуючою тканиною, не болючі. З боку легенів, серця патології не виявлено. Печінка виступає з-під краю правої реберної дуги на 2 см, не болюча, селезінка не пальпується. Ан.крові: Нb – 70 г/л, ер – 2.5х1012/л, к.п- 0,8, лейкоцити 23х109/л, е –2%, п-1%, с –4%, л-8%, бластні клітини 87%, , тромбоцити –90х109/л, ШОЕ 60 мм/год,

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план догляду за даною хворою.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 17років скаржиться на виражену задишку, ниючий біль в ділянці серця, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 39,2С . В анамнезі 7 днів тому- переривання вагітності в домашніх умовах .

Об’єктивно : стан хворої важкий, лихоманка, шкірні покриви кольору кави з молоком., геморагічна висипка на кінцівках, язик сухий, обкладений білими нашаруваннями, тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою та аортою , екстрасистолія. АТ 90/60 мм.рт. пульс 100 уд./хв. слабкого наповнення та напруження.

3. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

4. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворого 40 років, який скаржиться на сильний переймоподібний біль в правій здухвинній ділянці, що іррадіює в праву ногу та статеві органи, нудоту. Приступ виник після їзди на підводі. Об’єктивно : шкіра волога, бліда. Температура тіла 38,6 С°. При пальпації різка болючість справа внизу живота. Симптом Пастернацького позитивний справа. Сечопуск порушений.

1. Встановіть попередній діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Жінка 45 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, швидку втому, м’язеву слабкість, пітливість, збільшення маси тіла. З анамнезу відомо, що батьки мали надлишкову масу тіла. Хвора працює кухарем. Об-но: підвищеного живлення, ріст 160см, маса тіла 110 кг, відкладання жиру в ділянці живота, стегон та сідниць. Шкіра рожева, волога. АТ 120/90 мм. рт. ст., пульс - 90 уд/хв, тони серця звучні і ритмічні, органи черевної порожнини без патологічних змін.

1. Встановіть попередній діагноз.

2. Дайте рекомендації щодо лікування. Складіть меню для даної хворої на один день.

 

 

К- ІІІ

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 48 років, що скаржиться на кашель з виділенням гнійного харкотиння до 250 мл на добу, задишку при ходьбі, підвищення температури тіла до 380 С. Хворіє на протязі багатьох років.

Об’єктивно: хворий зниженого живлення, шкірні покриви сіруватого відтінку, акроціаноз. Грудна клітка бочкоподібної форми, нігті нагадують годинникові скельця. При перкусії над легенями коробковий звук. При аускультації легень: дихання везикулярне, розсіянні сухі хрипи, в нижніх відділах дрібноміхурцеві вологі хрипи. Тони серця ослаблені, тахікардія. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження хворого.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера швидкої допомоги викликали до хворого, який скаржиться на нудоту, блювання темними масами зі згортками крові, головокружіння, різку загальну слабкість. Близько 10 років тому переніс гострий вірусний гепатит. Протягом останніх двох місяців знизився апетит, з’явилися носові кровотечі, збільшився живіт. Об’єктивно: шкіра бліда з жовтим відтінком. Язик рожевий, сосочки згладжені Пульс 112 уд/хв., слабкого наповнення та напруження, АТ100/70 мм. рт.ст. Печінка виступає на 5 см нижче реберної дуги, ущільнена, край її заокруглений, болючий. Селезінка пальпується на 2 см нижче лівої реберної дуги. Набряки нижніх кінцівок.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера швидкої допомоги.

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворого 28 років, який захворів раптово: з’явилась лихоманка, біль в правій половині грудної клітки, пов’язаний з актом дихання, сухий кашель, головний біль, температура 400 С. Хвороба триває другий день.

Об’єктивно: стан хворого важкий, ціаноз носо-губного трикутника і слизових. При перкусії над легенями притуплення перкуторного звуку справа від кута лопатки до низу. Аускультативно бронхіальне дихання та крепітація. Пульс 110 уд/хв, слабкого наповнення. АТ 100/50 мм. рт. ст. Органи черевної порожнини без патології.

3. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

4. Складіть план лікування. Які особливості догляду за даним хворим?

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворому 23 років із крупозною пневмонією було призначено лораксон по 2 грами на добу. Після першої ін’єкції з’явились задишка, головокружіння, гіперемія шкіри обличчя, різка слабкість. Тони серця приглушені, тахікардія, АТ 80/40 мм. рт. ст., пульс 100 уд/хв., слабкого наповнення та напруження. При пальпації живіт неболючий, м’який.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали вночі до хворої, яка скаржиться на ядуху, серцебиття, головокружіння. З анамнезу відомо, що хворіє бронхіальною астмою на протязі 8 років. За останні 3 місяці напади почастішали, останній триває добу. Інгаляції сальбутамолу полегшення не приносять.

Об’єктивно: при огляді положення вимушене – сидить впершись руками в коліна, дифузний ціаноз, набряк обличчя та шийних вен. ЧД 40 за хвилину. Над легенями при перкусії коробковий звук. Аускультативно: дихання ослаблене, розсіяні сухі свистячі хрипи. Тони серця ослаблені. АТ 130/80 мм. рт. ст. Пульс –120 уд/хв. Периферичних набряків немає.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворої 18 років, яка скаржиться на сильний біль при ковтанні, біль і припухлість в колінних суглобах, підвищення температури тіла до 390С,біль в м’язах, різку загальну слабкість. З анамнезу відомо, що захворювання розпочалось після довготривалого перебування на сонці. Об’єктивно: стан хворої важкий, шкірні покриви бліді, сухі, яскравий рум’янець на щоках та крилах носа, схуднення, пальпуються збільшені, ущільнені та болючі лімфовузли шиї. Колінні суглоби припухлі, болючі. Тони серця ритмічні, ослаблені, пульс –105 уд/хв. АТ 110/80 мм. рт. ст. Печінка виступає з-під реберної дуги на 2 см, край ущільнений, болючий.

3. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

4. Тактика фельдшера ФАПу. Складіть план додаткового обстеження хворої.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До Вас звернувся хворий 30 років зі скаргами на головний біль, кашель із виділенням незначної кількості слизистого харкотиння , підвищення температури тіла до38,50 С, схуднення. З анамнезу відомо, що хворий недавно повернувся із місць позбавлення волі.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, перкуторно над легенями притуплення звуку над верхівками, аускультативно – на фоні ослабленого везикулярного дихання розсіяні сухі та поодинокі вологі хрипи. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Пульс-90 уд/хв. ,АТ 120/80 мм.рт. ст. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1.Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2.Тактика фельдшера ФАПу.

3.Продемонструйте методику топографічної перкусії легень, її діагностичне значення.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До Вас на прийом звернулася жінка 35 років зі скаргами на загальну слабкість, підвищену втомлюваність, головний біль, на відчуття стиснення в передній ділянці шиї, затруднене дихання та ковтання, періодичний сухий кашель. Тривалий час проживала в гірському регіоні. Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, хвора нормального живлення, щитоподібна залоза при пальпації щільна, виходить за межі кивальних м’язів, серце та легені без патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Жінка 30 років доставлена на ФАП без свідомості. Зі слів родичів відомо, що хвора страждає цукровим діабетом напротязі 5 років. Згідно призначення ендокринолога отримала вранці 52 ОД інсуліну (20 ОД короткої дії, 32 ОД продовженої дії). О 13 годині раптово втратила свідомість, з’явились судоми. Об’єктивно: стан хворої важкий, свідомість відсутня, шкіра волога, тонус м’язів кінцівок підвищений, язик вологий. Пульс 80 уд/хв., ритмічний. АТ –110/70 мм. рт. ст. Тони серця звучні. ЧД 28 за хв., ритмічне. Менінгіальні симптоми відсутні.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

У студента медичного коледжу, що вперше був присутній на операції, раптово з’явилась слабкість, головокружіння, дзвін у вухах, відчуття пустоти в голові, позіхання та нудота, посилилось потовиділення, посиніли кінцівки.

Об’єктивно: свідомість затьмарена, шкірні покриви бліді та вологі, дихання рідке, поверхневе, АТ 80/50 мм. рт. ст. Пульс 120 уд/хв., слабкого наповнення. Зіниці розширенні жваво реагують на світло.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 40 років зі скаргами на ниючий біль в ділянці серця, періодичні носові кровотечі, головокружіння, погіршення зору, безсоння. Скарги у хворого з'явилась 3 місяці тому, після підвищення по службі. Батько та рідний брат хворіють гіпертонічною хворобою.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, шкіра обличчя гіперемована, легені без виявленої патології, АТ 190/100 мм.рт. ст., пульс 95 уд/хв. Права межа відносної серцевої тупості по правому краю грудини, ліва - по лівій середньоключичній лінії в V міжребер'ї, верхня – на рівні ІІІ ребра. При аускультації серця виявлено: 1 тон ослаблений, акцент ІІ тону над аортою, систолічний шум над верхівкою. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворого 40 років, що скаржиться на “кинджальний” біль в животі, який посилюється при русі, сухість в роті. Захворів раптово, після фізичного навантаження під час роботи, 2 години тому. Вдома прийняв таблетку анальгіну, але полегшення не наступило. В анамнезі виразкова хвороба дванадцятипалої кишки.

Об’єктивно: обличчя бліде, вкрите холодним потом, язик сухий, обкладений білим нашаруванням. Живіт при пальпації болючий в епігастрії і правій здухвинній ділянці, дошкоподібний, в акті дихання участі не приймає. Симптом Щоткіна-Блюмберга різко позитивний справа в пілородуоденальній ділянці.

3. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

4. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора, 32 років, скаржиться на біль в колінних суглобах, їх припухлість, дрібнокрапкову злиту висипку, яка покриває шкіру обох нижніх кінцівок, субфебрильну температуру. Фельдшер призначив тавегіл і димедрол. На 10 день з’явилась гематурія. Антигістамінна терапія виявилася не ефективною.

Об’єктивно: на шкірі гомілок дрібні геморагічні висипання, колінні суглоби збільшені в об’ємі, рухи в них обмежені. Позитивні симптоми джгута та щипка. С-м Пастернацького позитивний з обох боків.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера швидкої допомоги викликали до хворого, який скаржиться на різкий біль в поперековій ділянці який віддає в ліву ногу та статеві органи, нудоту, блювання. Об’єктивно: хворий неспокійний, при пальпації відчувається напруження м’язів спини зліва, живіт здутий. Симптом Пастернацького позитивний зліва.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 18 років звернулася на ФАП із скаргами на свербіння шкіри, біль в животі, нудоту, затруднене дихання. При огляді виявлено набряк на губах, щоках, навколо очей. Шкіра бліда. При огляді ротової порожнини набряк і гіперемія м’якого піднебіння, гортані і мигдалин. Дані симптоми з’явились після укусу оси. АТ 120/80 мм.рт.ст., пульс – 80 уд/хв, задовільних властивостей.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 30 років скаржиться на сухість в роті, спрагу, свербіння шкіри та зовнішніх статевих органів, часте сечовипускання. В анамнезі хронічний панкреатит. Спрага і сухість турбують хвору останні три тижні.

Об’єктивно: шкіра суха, обличчя гіперемоване, пульс 86 уд/хв, задовільного наповнення і напруження, тони серця приглушені, язик обкладений білим нашаруванням, живіт при пальпації м’який, не болючий. В крові – цукор 13,3 ммоль/л.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Обґрунтуйте особливості догляду і лікування даної хворої.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 47 років скаржиться на відчуття важкості в правому підребер’ї, схуднення, постійну нудоту, кровоточивість ясен, різку загальну слабкість, сонливість. З анамнезу відомо, що 18 років зловживає алкоголем. Наведені вище скарги з’явились рік тому.

Об’єктивно: стан середньої важкості, зниженого живлення, шкіра суха, іктерична, на обличчі судинні зірочки. Набряків немає. Печінка виступає на 5 см з-під краю реберної дуги, ущільнена, край її заокруглений, болючий, поверхня гладка. Селезінка пальпується на 2 см нижче від лівої реберної дуги.

3. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

4. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 25 років скаржиться на періодичний ниючий біль в епігастральній ділянці, який з’являється через 20-30 хв. після прийому їжі, відрижку кислим.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, доброго живлення, периферичні лімфовузли не збільшенні. Над легенями везикулярне дихання. Межі серця не змінені. Тони серця ясні, ритмічні. Язик обкладений білим нашаруванням. При пальпації живіт м’який, болючий в епігастральній ділянці. Печінка не збільшена.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворої 60 років, яка скаржиться на постійну задишку, яка посилюється при фізичному навантаженні, неприємні відчуття в ділянці серця, серцебиття, набряки на нижніх кінцівках. Близько 20 років хворіє ішемічною хворобою серця. Рік тому перенесла інфаркт міокарда.

Об’єктивно: стан середньої важкості, хвора сидить, шкірні покриви ціанотичні. В легенях дихання везикулярне, в нижніх відділах – застійні вологі хрипи. ЧД – 24 за хвилину, АТ –140/90 мм. рт. ст. Пульс - 84 уд/хв, ритмічний, напружений. Межі серця розширені вліво. Тони приглушені, систолічний шум над верхівкою ,акцент ІІ тону на аорті. Асцит. Печінка виступає з-під реберної дуги на 5 см., щільна, дещо болюча. Селезінка не збільшена. Набряки на стопах і гомілках.

  1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Особливості догляду за хворими з патологією кровообігу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 63 роки, скаржиться на напади загрудинного болю, що супроводжуються страхом смерті, головний біль, шум у вухах, погіршення пам’яті. Лікувалась амбулаторно. В останній час болі почали виникати вночі під час сну. Об’єктивно: хвора надлишкового живлення, набряків немає, в легенях везикулярне дихання, ліва межа серця зміщена вліво від середньоключичної лінії, права і верхня в нормі. Тони серця приглушені, АТ – 145/80 мм. рт. ст., пульс 82 уд/хв, ритмічний, задовільного наповнення та напруження. Зі сторони органів черевної порожнини змін не виявлено .

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Принципи лікування стенокардії .

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 65 років, слюсар, скаржиться на біль у колінних суглобах, що посилюється ввечері, особливо після значного фізичного навантаження, відчуття хрусту в них. Періодично біль виникає не тільки при рухах, але й в спокої, одночасно з’являються припухлість та почервоніння шкіри над суглобом. Хворіє 4-и роки. Об’єктивно: хворий підвищеного живлення, колінні суглоби деформовані, набряклі, рухи в них обмеженні і болючі. Пульс – 76 уд/хв, АТ 140/80 мм. рт. ст., межі серця в нормі, тони приглушені, ритм правильний. Легені без особливостей. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворий 58 років, госпіталізований зі скаргами на пекучий стискаючий біль у лівій половині грудної клітки, що віддає у ліву руку, під лопатку, різку слабкість. Біль з’явився раптово, годину тому, після психоемоційного збудження, через деякий час почала наростати загальна слабкість.

Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом. Пульс 112 уд/хв., екстрасистолія.

АТ –70/50мм.рт.ст. Тони серця глухі. Дихання везикулярне, живіт м’який, не болючий.

На ЕКГ: ритм синусовий, лівошлуночкові екстрасистоли, зниження зубця R, патологічний зубець Q.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 35 років звернулася до фельдшера ФАПу зі скаргами на тупий біль в попереку справа, який посилюється при зміні положення тіла, головний біль, лихоманку, часте та болюче сечовипускання. Захворювання пов’язує з переохолодженням.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, шкірні покриви бліді, в легенях дихання везикулярне, тони серця ритмічні, тахікардія, t0 – 38.20С, АТ 140/90 мм. рт. ст., живіт м’який не болючий. Симптом Пастернацького позитивний справа.

Ан. сечі: прозорість -мутна., білок 0,33г/л., лейкоцити-14-20 в п.з. еритроцити-2-4 в п. з., бактеріурія

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування хворого.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 35 років скаржиться на часті (до 6-7 раз на добу) рідкі кров’янисті випорожнення з домішками слизу та гною, позиви на дефекацію (тенезми), загальну слабість, нездужання, підвищення температури тіла до 37.50С. Хворіє протягом 2-х років. Періодично лікувалася в гастроентерологічному відділенні, отримувала преднізолон.

Об’єктивно: зниженого живлення, шкірні покриви бліді і сухі, тургор тканин знижений, ламкість нігтів. В легенях везикулярне дихання. Межі серця в нормі. Тони ослаблені, ритмічні. Пульс 100 уд/хв., задовільних властивостей. АТ 90/60 мм.рт.ст. Живіт при пальпації м’який, болючий в навколопупковій ділянці. Пальпується збільшена спазмована сигмоподібна кишка та нисхідна ободова кишка. Печінка не виступає з-під реберної дуги.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

У хворого 60 років, який хворіє ішемічною хворобою серця, після фізичного навантаження, раптово з’явились відчуття поштовху в ділянці серця, прискорене серцебиття, задишка, поліурія, головокружіння, тремор рук, відчуття страху.

Об’єктивно: хворий збуджений, шкіра бліда, яремні вени набряклі, частота дихання - 25 за хв. Над легенями ясний легеневий звук, аускультативно - везикулярне дихання. Права межа відносної тупості серця – на 1,5 см вправо від правого краю грудини, ліва – по лівій середньо ключичній лінії, верхня - на рівні 3 ребра. Аускультативно: на верхівці І тон „ляскаючий” , ІІ тон ослаблений, шумів та акцентів немає. Пульс -220 уд/хв., ритмічний. АТ 90/50 мм.рт.ст. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернулася хвора 24 років із скаргами на кашель з виділенням невеликої кількості харкотиння, підвищення температури тіла до 380С, швидку втому, біль в м’язах рук і ніг. Захворіла 3 дні тому, коли з’явився сухий кашель, підвищилась температура тіла до 37.50С, на другий день почало виділятись слизисте харкотиння. Об’єктивно: стан середньої важкості, задишка, набряків немає, шкірні покрови чисті, над легенями ясний перкуторний звук, дихання жорстке, розсіяні сухі хрипи, голосове тремтіння не змінене. Межі відносної тупості серця в нормі, тони звучні, ритмічні. АТ 120/70 мм. рт. ст., пульс – 80 уд/хв. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу .

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворого, який скаржиться на виражену слабкість, втрату апетиту, нудоту, блювання, спрагу. На протязі 20 років хворіє на гломерулонефрит, часто лікувався у стаціонарі.

Об’єктивно: стан хворого середньої важкості, на запитання відповідає із запізненням. шкіра суха, ніби посипана “мукою”, хворий зниженого живлення, з рота відчувається запах аміаку. В нижніх відділах легень вислуховуються вологі хрипи. Тони серця приглушенні, порушення ритму по типу екстрасистолії, вислуховується шум тертя перикарду. РS 100 уд/хв., ниткоподібний, АТ 200/100 мм. рт. ст. При пальпації болючість в епігастрії. Симптом Пастернацького позитивний з обох сторін, на нижніх кінцівках набряки. Добовий діурез 500 мл.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Жінка 55 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, швидку втому, м’язеву слабкість, пітливість, збільшення маси тіла. З анамнезу відомо, що батьки мали надлишкову масу тіла. Хвора працює кухарем. Об’єктивно: хвора підвищеного живлення, ріст 160см, маса тіла 110 кг, відкладання жиру в ділянці живота, стегон та сідниць. Шкіра рожева, волога. АТ 140/90 мм. рт. ст., пульс - 90 уд/хв, тони серця звучні і ритмічні, органи черевної порожнини без патологічних змін.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Дайте рекомендації щодо лікування. Складіть меню для даної хворої на 1 день.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 64 років поступила в стаціонар зі скаргами на загальну слабкість, задишку при ходьбі, періодичні носові кровотечі. Об’єктивно: шкіра і слизові оболонки бліді з лимонно-жовтим відтінком. Межі серця розширенні вліво, тони приглушенні, вислуховується систолічний шум над всіма клапанами. Легені без змін. Сосочки язика згладженні. Печінка виступає з-під реберної дуги на 4 см., щільна, не болюча при пальпації. Селезінка не пальпується. Аналіз крові: Нb – 60 г/л., ер – 1.3х1012/л, к.п – 1.2., лейк. – 4.6х109/л, п – 3%, с- 69%, лімф – 26%, мон – 2%, ,середній діаметр еритроцитів – 10 мкм. В мазку крові наявні тільця Кебота та Жолі. При консультації невролога виявлено зниження сухожильних рефлексів, порушення глибокої чутливості. При рентгенологічному дослідженні шлунка органічних змін не виявлено.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Вас викликали до хворого, що скаржиться на постійну втому, апатію, депресію, схуднення, періодичний біль в животі ,багаторазове блювання. Об’єктивно: загальний стан важкий, мова затруднена, хворий схудлий, шкіра бронзового кольору, особливо у відкритих ділянках тіла та місцях, що піддаються подразненню одягом, пігментні плями наявні і в ротовій порожнині, тургор тканин знижений, гіпотонія м’язів. Тони серця ослаблені, ритмічні. АТ 80/50 мм.рт. ст., пульс – 90 уд /хв. слабкого наповнення та напруження.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора 42 років, звернулася на ФАП зі скаргами на сильний біль в правому підребер’ї, який віддає в праве плече, шию. Біль з’явився раптово після вживання жирної їжі і супроводжується нудотою, блюванням, метеоризмом.

Об’єктивно: хвора підвищеного живлення, бліда. При пальпації живота відмічається напруження і болючість передньої черевної стінки, особливо в правому підребер’ї в точці проекції жовчного міхура. Позитивні симптоми Ортнера, Кера.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

У хворого 37 років, який тривалий час хворіє калькульозним холециститом, раптово розвинулася жовтяниця, з’явилась біль у правому підребер’ї , блювання спочатку їжею, згодом жовчю, яке не приносило полегшення, метеоризм. При пальпації відмічається напруження м’язів передньої черевної стінки, особливо в правій підреберній ділянці. Тони серця ритмічні, звучні. Аускультативно в легенях везикулярне дихання. Симптом Пастернацького від’ємний з обох боків.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу хворому.

 

 

К ІV

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 48 років, що скаржиться на кашель з виділенням гнійного харкотиння до 250 мл на добу, задишку при ходьбі, підвищення температури тіла до 380 С. Хворіє на протязі багатьох років.

Об’єктивно: хворий зниженого живлення, шкірні покриви сіруватого відтінку, акроціаноз. Грудна клітка бочкоподібної форми, нігті нагадують годинникові скельця. При перкусії над легенями коробковий звук. При аускультації легень: дихання везикулярне, розсіянні сухі хрипи, в нижніх відділах дрібноміхурцеві вологі хрипи. Тони серця ослаблені, тахікардія. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план обстеження хворого.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера швидкої допомоги викликали до хворого, який скаржиться на нудоту, блювання темними масами зі згортками крові, головокружіння, різку загальну слабкість. Близько 10 років тому переніс гострий вірусний гепатит. Протягом останніх двох місяців знизився апетит, з’явилися носові кровотечі, збільшився живіт. Об’єктивно: шкіра бліда з жовтим відтінком. Язик рожевий, сосочки згладжені Пульс 112 уд/хв., слабкого наповнення та напруження, АТ100/70 мм. рт.ст. Печінка виступає на 5 см нижче реберної дуги, ущільнена, край її заокруглений, болючий. Селезінка пальпується на 2 см нижче лівої реберної дуги. Набряки нижніх кінцівок.

3. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

4. Тактика фельдшера швидкої допомоги.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворого 28 років, який захворів раптово: з’явилась лихоманка, біль в правій половині грудної клітки, пов’язаний з актом дихання, сухий кашель, головний біль, температура 400 С. Хвороба триває другий день.

Об’єктивно: стан хворого важкий, ціаноз носо-губного трикутника і слизових. При перкусії над легенями притуплення перкуторного звуку справа від кута лопатки до низу. Аускультативно бронхіальне дихання та крепітація. Пульс 110 уд/хв, слабкого наповнення. АТ 100/50 мм. рт. ст. Органи черевної порожнини без патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Складіть план лікування. Які особливості догляду за даним хворим?

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хворому 23 років із крупозною пневмонією було призначено лораксон по 2 грами на добу. Після першої ін’єкції з’явились задишка, головокружіння, гіперемія шкіри обличчя, різка слабкість. Тони серця приглушені, тахікардія, АТ 80/40 мм. рт. ст., пульс 100 уд/хв., слабкого наповнення та напруження. При пальпації живіт неболючий, м’який.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали вночі до хворої, яка скаржиться на ядуху, серцебиття, головокружіння. З анамнезу відомо, що хворіє бронхіальною астмою на протязі 8 років. За останні 3 місяці напади почастішали, останній триває добу. Інгаляції сальбутамолу полегшення не приносять. Об’єктивно: при огляді положення вимушене – сидить впершись руками в коліна, дифузний ціаноз, набряк обличчя та шийних вен. ЧД 40 за хвилину. Над легенями при перкусії коробковий звук. Аускультативно: дихання ослаблене, розсіяні сухі свистячі хрипи. Тони серця ослаблені. АТ 130/80 мм. рт. ст. Пульс –120 уд/хв. Периферичних набряків немає.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворої 18 років, яка скаржиться на сильний біль при ковтанні, біль і припухлість в колінних суглобах, підвищення температури тіла до 390С,біль в м’язах, різку загальну слабкість. З анамнезу відомо, що захворювання розпочалось після довготривалого перебування на сонці. Об’єктивно: стан хворої важкий, шкірні покриви бліді, сухі, яскравий рум’янець на щоках та крилах носа, схуднення, пальпуються збільшені, ущільнені та болючі лімфовузли шиї. Колінні суглоби припухлі, болючі. Тони серця ритмічні, ослаблені, пульс –105 уд/хв. АТ 110/80 мм. рт. ст. Печінка виступає з-під реберної дуги на 2 см, край ущільнений, болючий.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу. Складіть план додаткового обстеження хворої.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До Вас звернувся хворий 30 років зі скаргами на головний біль, кашель із виділенням незначної кількості слизистого харкотиння , підвищення температури тіла до38,50 С, схуднення. З анамнезу відомо, що хворий недавно повернувся із місць позбавлення волі.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, перкуторно над легенями притуплення звуку над верхівками, аускультативно – на фоні ослабленого везикулярного дихання розсіяні сухі та поодинокі вологі хрипи. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Пульс-90 уд/хв. ,АТ 120/80 мм.рт. ст. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До Вас на прийом звернулася жінка 35 років зі скаргами на загальну слабкість, підвищену втомлюваність, головний біль, на відчуття стиснення в передній ділянці шиї, затруднене дихання та ковтання, періодичний сухий кашель. Тривалий час проживала в гірському регіоні. Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, хвора нормального живлення, щитоподібна залоза при пальпації щільна, виходить за межі кивальних м’язів, серце та легені без патології.

  1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Тактика фельдшера ФАПу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Жінка 30 років доставлена на ФАП без свідомості. Зі слів родичів відомо, що хвора страждає цукровим діабетом напротязі 5 років. Згідно призначення ендокринолога отримала вранці 52 ОД інсуліну (20 ОД короткої дії, 32 ОД продовженої дії). О 13 годині раптово втратила свідомість, з’явились судоми. Об’єктивно: стан хворої важкий, свідомість відсутня, шкіра волога, тонус м’язів кінцівок підвищений, язик вологий. Пульс 80 уд/хв., ритмічний. АТ –110/70 мм. рт. ст. Тони серця звучні. ЧД 28 за хв., ритмічне. Менінгіальні симптоми відсутні.

  1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

У студента медичного коледжу, що вперше був присутній на операції, раптово з’явилась слабкість, головокружіння, дзвін у вухах, відчуття пустоти в голові, позіхання та нудота, посилилось потовиділення, посиніли кінцівки.

Об’єктивно: свідомість затьмарена, шкірні покриви бліді та вологі, дихання рідке, поверхневе, АТ 80/50 мм. рт. ст. Пульс 120 уд/хв., слабкого наповнення. Зіниці розширенні жваво реагують на світло.

  1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 40 років зі скаргами на ниючий біль в ділянці серця, періодичні носові кровотечі, головокружіння, погіршення зору, безсоння. Скарги у хворого з'явилась 3 місяці тому, після підвищення по службі. Батько та рідний брат хворіють гіпертонічною хворобою.

Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, шкіра обличчя гіперемована, легені без виявленої патології, АТ 190/100 мм.рт. ст., пульс 95 уд/хв. Права межа відносної серцевої тупості по правому краю грудини, ліва - по лівій середньоключичній лінії в V міжребер'ї, верхня – на рівні ІІІ ребра. При аускультації серця виявлено: 1 тон ослаблений, акцент ІІ тону над аортою, систолічний шум над верхівкою. Органи черевної порожнини без виявленої патології.

1.Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Фельдшера ФАПу викликали до хворого 40 років, що скаржиться на “кинджальний” біль в животі, який посилюється при русі, сухість в роті. Захворів раптово, після фізичного навантаження під час роботи, 2 години тому. Вдома прийняв таблетку анальгіну, але полегшення не наступило. В анамнезі виразкова хвороба дванадцятипалої кишки.

Об’єктивно: обличчя бліде, вкрите холодним потом, язик сухий, обкладений білим нашаруванням. Живіт при пальпації болючий в епігастрії і правій здухвинній ділянці, дошкоподібний, в акті дихання участі не приймає. Симптом Щоткіна-Блюмберга різко позитивний справа в пілородуоденальній ділянці.

  1. Встановіть попередній діагноз, обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

 

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА

Хвора, 32 років, скаржиться на біль в колінних суглобах, їх припухлість, дрібнокрапкову злиту висипку, яка покриває шкіру обох нижніх кінцівок, субфебрильну температуру. Фельдшер призначив тавегіл і димедрол. На 10 день з’явилась гематурія. Антигістамінна терапія виявилася не ефективною.

Об’єктивно: на шкірі гомілок дрібні геморагічні висипання, колінні суглоби збільшені в об’ємі, рухи в них обмежені. Позитивні




Переглядів: 1330

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.065 сек.