Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Первинний облік витрат і виходу продукції у тваринництві.

Технологічний процес бухгалтерського обліку розпочинається з виявлення, вимірювання і реєстрації фактів, дій і подій з метою отримання інформації про господарські операції. Документація виступає як спосіб первинного спостереження за діяльністю підприємства і є важливою ланкою технології обліку. Без належно оформленого документа не може бути здійснено бухгалтерського запису, також від цього залежать повнота й достовірність облікової інформації. У бухгалтерському обліку весь час відбуваються зміни, що пов’язані із законодавством і новаторством. Не обминули вони й сільськогосподарське виробництво.

Основним первинним документом з обліку надходження молока в сільськогосподарському підприємстві є “Журнал обліку надою молока”, який ведеться завідувачем ферми. У ньому щоденно записується кількість корів, що дояться, у кожної доярки, кількість надоєного молока вранці, удень й увечері. Завідувач ферми кожного дня визначає відсоток жиру в молоці в кожній групі корів і перераховує прийняте молоко в одновідсоткове й стандартне [18].

Для обліку щоденного надходження і витрачання молока протягом місяця на кожній фермі необхідно вести “Відомість руху молока”.(ДОДАТОК)

Після завершення звітного періоду один примірник “Відомості руху молока”разом із “Журналом надою молока” з надходження, “Лімітно-забірними картками”,“Товарно-транспортними накладними” та іншими документами з витрачання молока надаються в бухгалтерію. (ДОДАТКИ)

Другий примірник “Відомості руху молока” служить підставою для оприбуткування і списання витраченого молока в “Книзі складського обліку”[19]

При одержанні приплоду (телят, поросят) зоотехнік складає у двох примірни-

ках “Акт на оприбуткування приплоду тварин” (ф. № 95). Записи в ньому здійс-

нюють індивідуально щодо кожної голови приплоду великої рогатої худоби, а щодо поросят – загалом із зазначенням статі. Обидва примірники передаються в бухгалтерію: один – на наступний день після його складання, а другий у кінці місяця разом із “Звітом про рух худоби і птиці на фермі” (ф. № 102) після того, як на його підставі будуть зроблені записи в “Книзі обліку руху худоби і птиці на фермі” (ф. № 34) і в реєстрах зоотехнічного обліку, а також нарахована заробітна плата тваринникам [20].

Для оприбуткування продукції тваринництва використовують ряд документів.

Ці документи наведені на рис. 1.

Документи для оприбуткування продукції тваринництва

 

 

 

Документи на оприбуткування готової продукції, процес виробництва якої закінчено й вона оприбуткована в дебет рахунка 27 “Продукція сільськогосподар- ського виробництва”  
Документи на оприбуткування приросту живої маси та приплоду тварин,що оприбутковуються в дебет рахунка 21 “Поточні біологічні активи” і яка існує тільки у вигляді живих тварин

y cy9kb3ducmV2LnhtbFBLBQYAAAAABAAEAPMAAAABBgAAAAA= " adj="14400" fillcolor="white [3201]" strokecolor="black [3213]" strokeweight="2pt"/>

 

журнал обліку надою молока(ф. № 112)
акт на оприбуткування приплоду тварин (ф. № 95);відомість зважування тварин (ф. № 98)

E AABkcnMvZG93bnJldi54bWxQSwUGAAAAAAQABADzAAAABQYAAAAA " adj="14657" fillcolor="white [3201]" strokecolor="black [3213]" strokeweight="2pt"/>

 

звіт про рух матеріальних цінностей (ф. № 121)     звіт про рух худоби й птиці на фермі (ф. № 102)

 

Продукцією вирощування молодняка і тварин на відгодівлі є приріст живої маси поголів’я. Молодняк і відгодоване поголів’я великої рогатої худоби й свиней обов’язково зважують щомісяця, а також при переведенні в наступну вікову групу,з ферми на ферму, від однієї матеріально відповідальної особи до іншої, у момент забою, продажу. Результати зважування молодняка і тварин на відгодівлі відображають у “Відомості зважування тварин” (ф. № 98), яку складає зоотехнік при щомісячних, періодичних і вибіркових зважуваннях тварин у підзвіті кожного скотаря, свинарки тощо.

Приріст живої маси необхідно визначати на підставі “Розрахунку визначення приросту” (ф. № 98а). Його складає завідувач ферми щомісяця на підставі даних відомостей зважування тварин і документів на надходження та вибуття худоби загалом по фермі та за видами й особами, за якими закріплені тварини [20].

При розрахунку кількості приросту маси до живої маси худоби на кінець звітного періоду додається жива маса худоби, що вибула протягом звітного періоду, а з одержаного підсумку віднімають масу худоби, яка надійшла за звітний період, і живу масу худоби, що була на початок звітного періоду.

Для обліку витрат праці складають розрахунок нарахування заробітної плати(оплати праці) працівникам тваринництва (ф. № 69). Для цього використовують документи, у яких обліковується вихід продукції: журнал обліку надою молока, акт на оприбуткування приплоду тварин, відомість зважування тварин та інші [21].

Виконання ремонтних робіт у тваринництві оформляється нарядами на від-

рядну роботу (ф. № 70). При почасовій оплаті праці складають табель обліку робочого часу (ф. № 64).

 




Переглядів: 1192

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.