Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Комплексний метод реанімації

Дії персоналу повинні бути продуманими і обережними, щоб запобігти травматизації, інфікуванню і охолодженню новонародженого. Запізнілі і надмірні дії так само небезпечні для дитини.

Реанімація новонародженого складається з таких моментів:

1. Очищення дихальних шляхів. Як тільки під час пологів з'являється голова, слід негайно відсмоктати вміст з носоглотки. В цей час у вузькій частині пологових шляхів знаходиться грудна клітка. В результаті її здавлювання аспіровані маси механічно витискаються до горла, звідки їх легко можна усунути. Після народження дитини продовжують відсмоктування слизу.

2. Штучна вентиляція легень через маску або інтубаційну трубку. Постачання кисню при легкій асфіксії може здійснюватися за допомогою маски. При важкій асфіксії обов'язковою є інтубація, яку роблять під контролем спеціального ларингоскопа.

Перші штучні вдихи відбуваються при тиску 39—49 кПа (400—500 мм вод. ст). Далі тиск знижують до 19,6—29,4 кПа (200—300 мм вод. ст). Для штучної вентиляції легень можна використовувати суміш повітря з киснем у співвідношенні 1:1. Ефективність вентиляції слід контролювати аускультацією грудної клітки.

Для штучної вентиляції застосовують апарати ДП-1, ДП-5, ВИТА-1, РДА-1. Якщо немає дихального апарата, штучну вентиляцію можна виконувати, вдуваючи повітря у легені дитини способом «рот до рота». Але у цьому разі треба пам'ятати про можливість занесення інфекції і небезпеку надмірного вдування повітря. Щоб запобігти інфікуванню, повітря вдувають через маску, яку зшивають з 4—5 шарів марлі.

3. Інфузійна. терапія. Одночасно з проведенням апаратного дихання до пупкової вени вводять 10 мл 20 % розчину глюкози, 2—3 мл 10 % розчину кальцію глюконату і 5 % розчин натрію гідрокарбонату (при масі до 3000 г — 10 мл, від 3000 до 4000 г — 15 мл, понад 4000 г — 20 мл). Якщо є брадикардія, аритмія або якщо зупинилося серце, то застосовують зовнішній його масаж. При незначному ефекті від масажу внутрішньосерцево вводять 1 мл 0,01 % розчину адреналіну гідрохлориду.

З дихальних аналептиків застосовують 0,2 мл 1,5 % розчину етимізолу. Якщо самостійне дихання не відновлюється протягом 10 хв, то в пупкову вену рекомендується ввести 0,2—0,3 мл 2,4 % розчину еуфіліну. З метою рефлекторної дії на центр дихання і для поліпшення легеневої вентиляції застосовують гірчичники та гірчичні обгортання.

Якщо гіпотензія триває, до реанімаційного комплексу додають гормональні препарати (преднізолон по 1—2 мг на 1 кг маси). Коли цих маніпуляцій не досить або є підозра на внутрішньочерепну родову травму, особливо після хірургічних пологів, рекомендують краніоцеребральну гіпотермію протягом 1,5—2 год.

Після оживлення новонародженого переводять до палати, де продовжують оксигенотерапію, краплинні введення рідини, а за показаннями вводять серцеві та гормональні препарати. З наростанням ацидозу або з появою клінічної картини вторинної асфіксії повторно вводять розчини натрію гідрокарбонату, кокарбоксилази, глюкози.

 




Переглядів: 580

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.