Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Техніка проведення ЕКГ

 

Етапи Обгрунтування
1. Повідомте пацієнта про хід проведення дослідження, отримайте його згоду. 2. Запропонуйте пацієнту лягти на спину на кушетку, розслабитись, під голову підкладіть подушку або підголовний. 3. Перевірте наявність паперу у апараті, відрегулюйте роботу стрічнопротяжного механізму. 4. Тумблер на перемикачі поставте у вихідне положення. 5. Підключіть до апарата заземлення. 6. Підключіть апарат до електромережі, включіть тумблер «Мережа» (повинна загорітися сигнальна лампочка). Перед проведенням ЕКГ апарат повинен прогрітися на протязі 3-5 хвилин. 7. Накладіть електроди на тіло пацієнта. Електроди накладаються на нижню третину обох передпліч та нижню третину лівої гомілки. Вони поєднуються з апаратом спеціальними дротами із рельєфними кільцями: червоний з одним рельєфним кінцем від електрода на правій руці, жовтий з двома рельєфними кільцями від електрода на лівій руці, зелений з трьома рельєфними кільцями від електрода на лівій нозі, чорний (заземлення) на правій нозі. 8. За допомогою тумблера зробіть запис електричної активності серця у різних відведеннях: - І стандартне відведення записується при розташуванні електродів на передпліччях рук; - ІІ стандартне відведення записується при розташуванні електродів на правій руці та лівій нозі; - ІІІ стандартне відведення записується при розташуванні електродів на лівій руці та правій нозі; - для реєстрації грудних відведень електрод становиться послідовно в 6 позицій: 1) у правого краю грудини в ІV міжребер’ї; 2) у лівого краю грудини в ІV міжребер’ї; 3) по лівій парастернальній лінії між ІV та Vміжребер’ями; 4) по лівій середньоключичній лінії у Vміжребер’ї; 5) по лівій передній пахвовій лінії у Vміжребер’ї; 6) по лівій середній пахвовій лінії у V міжребер’ї (V1 – V6); - для кращої діагностики використовуються однополюсні посилені відведення від кінцівок: аVR- активний електрод розташований на поравій руці; аVL – активний електрод розташований на лівій руці; аVF – активний електрод розташований на лівій нозі. 9. Після закінчення обстеження вимкніть апарат, зніміть електроди. 10. Допоможіть пацієнту підвестися та одягнутися. 11. Повідомте пацієнта про термін визначення результатів обстеження. Свідома співпраця.   Забезпечення достовірності обстеження. Виконання правил техніки безпеки.   Виконання правил техніки безпеки.   Право пацієнта на інформацію.

 

Примітка. Зубець Р відображає період виникнення збудження у передсердях. Проміжок PQ (від початку зубця Р до початку зубця Q; у разі відсутності зубця Q- до початку зубця R) відповідає терміну проведення збудження від синусового вузла до міокарда шлуночків. Комплекс QRS відображає процес розповсюдження збудження у шлуночках. Сегмент ST відповідає періоду повного охоплення збудженням шлуночків. Зубець Т відображає процес виходу шлуночків із стану збудження (процес реполяризації). Зубець U з’являється після зубця Т не завжди, а тільки тоді, коли процеси реполяризації окремих ділянок шлуночків затримується. Проміжок QT («електрична систола серця»)вимірюється від початку зубця Qдо початку зубця Т.





Переглядів: 6000

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.