Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Типи тематичних карт

У MapInfo Professional можна створювати тематичні карти семи різних типів, вони показані в діалозі Створення тематичної карти – крок 1 з 3.

Діапазони. Під час створення тематичних карт методом діапазонів MapInfo Professional групує записи з близькими значеннями тематичної змінної і привласнює створеним групам єдиний колір, тип символу або лінії. Метод діапазонів також застосовується в тих випадках, коли розмір областей не пов'язаний безпосередньо з відповідними цим областям числовими значеннями. MapInfo Professional дозволяє автоматично створювати діапазони такими п'ятьма способами: рівна кількість записів, рівний розкид значень, природні групи, на базі дисперсії і квант. Діапазони можна також задати вручну.

Стовпчастий. На відміну від методу діапазонів або розмірних символів, які дозволяють аналізувати одну тематичну зміну, на тематичній карті, побудованій методом стовпчастих діаграм, можна відобразити декілька показників водночас. На такій карті для кожного графічного об'єкта будується своя стовпчаста діаграма, яка прив'язується до центроїда даного об'єкта і дозволяє порівнювати значення декількох характеристик, зображених різними стовпцями на графіку. Також можна порівнювати між собою й різні об'єкти.

Кругова. Як і стовпчасті діаграми, кругові діаграми дозволяють аналізувати значення декількох тематичних змінних водночас. На тематичній карті, побудованій подібним методом, розмір сектора діаграми залежить від значення тематичної змінної. Також можна проводити порівняння окремих характеристик одного об'єкта і декількох об'єктів за однією характеристикою.

Розмірні символи. На тематичних картах даного типу використовуються символи різного розміру для показу різних значень. Метод розмірних символів можна використовувати для будь-яких типів графічних об'єктів на карті.

Щільність точок. Метод щільності точок застосовується в тих випадках, коли потрібно показати поширення будь-якого явища, нерівномірно розподіленого за площею. Основним елементом у цьому методі виступає точка, якій надається деяке значення (вага). Загальна кількість точок всередині кожної з областей відображає значення, яке відповідає цій галузі. Карту щільності точок доцільно використовувати у випадках, коли вихідні дані не прив'язані до певного місця всередині області.

Окремі значення. Метод окремих значень дозволяє виділяти точкові, лінійні та майданні об'єкти за окремими значеннями із заданого поля таблиці. Виділення можна робити як за числовим, так і не за числовим значенням. MapInfo Professional присвоює кожному значенню свій колір або символ. Символи, які присвоюються значенням, беруться з базової таблиці. Якщо Ви бажаєте побудувати тематичну карту за нечисловими полями, то Ви можете використовувати тільки цей спосіб. Числові дані також виділяються методом окремих значень, однак при цьому не враховується їх "числова" природа. Дати вважаються числовими величинами і тому можуть використовуватися як у методі окремих значень, так і у методі діапазонів.

Поверхня. Тематична карта поверхні являє собою безперервну растрову поверхню, отриману шляхом інтерполяції точкових даних. MapInfo Professional бере дані колонок і виразів з таблиці і проходить ті центроїди і ті значення даних, які інтерполюються. Внаслідок інтерполяції створюється растровий файл поверхні, який з'являється як растрова таблиця у вікні карти. Карта поверхні відображає дані як безперервні колірні градації на карту. Цей тип тематичного оформлення утворюється шляхом інтерполяції точкових даних з таблиці-джерела. Файл поверхні генерується з даних інтерполяції і відображається як растрове зображення у вікні карти.

Якщо ви створюєте чи об'єднуєте тематичні шаблони:

• MapInfo Professional зберігає заданий порядок перерахування значень тільки тоді, коли помічений варіант «Зберегти» індивідуальні категорії в діалозі «Зберегти» тематичне оформлення. Після цього MapInfo Professional використовує налаштований індивідуально порядок перерахування значень у легенді тільки тоді, коли створюються ті самі категорії, які були використані в збереженому шаблоні тематичного оформлення.

• При заміні шаблону тематичної карти налаштований індивідуально порядок перерахування значень у легенді використовується тільки тоді, коли відзначений перемикач Об'єднати з інд. категоріями в діалозі «Замінити» шаблон для поточної тематичної карти – при цьому поточна тематична карта повинна мати однакову з застосованим шаблоном кількість категорій.

• Збереження шаблону – команда Установки > Режими > Каталоги відкриває діалог, який дозволяє вам вказати каталог, де зберігатимуться шаблони.

 




Переглядів: 1197

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.