Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Яке систематичне положення тихоокеанських лососів

Рід Тихоокеанський лосось (Oncorhynchus)
Тихоокеанський лосось (Oncorhynchus) — рід риб родини Лососевих (Salmonidae). Наукова назва — Oncorhynchus — походить від грец. άγκιστρο — гак, і ρύγχος — ніс/морда.
1) Горбуша або рожевий лосось (Oncorhynchus gorbuscha) — вид міграційних риб родини лососевих (Salmonidae). Наукова назва виду — gorbuscha — походить від російської назви цієї риби горбуша. Це найменший та найпоширеніший вид тихоокеанських лососевих.
Горбуша водиться в холодних водах, віддає перевагу температурі від 5,6 до 14,6 °С при оптимальній температурі в 10,1 °С. При температурі в 25,8 °С риба гине. Горбуша водиться в прибережних водах Тихого і Північного Льодовитого океанів, від річки Сакраменто в Північній Каліфорнії до річки Маккензі в Канаді і від річки Лена у Сибіру до Кореї. В Азії поширена аж до Хонсю на півдні. Свого часу горбуша була завезена у Великі озера і успішно там прижилася. Вона є єдиним видом лососевих, який успішно прижився в повністю прісноводному середовищі. У самих Великих озерах горбуша часто зустрічається в озері Верхньому і досить рідко — в озері Мічиган. Також непогано прижилася на Кольському півострові.
2) Кета (Oncorhynchus keta) — прохідна риба роду тихоокеанських лососів. Довжина тіла до 1 м, важить до 14 кг. Кета входить в гирла річок блискучою, сріблясте забарвлення без плям ("сріблянка"). Вгору по річках кета проходить шлях завдовжки до 3500 км. (Юкон, Амур), з швидкістю в середньому 47 кілометрів проходячи до 70-85 км за добу. При наближенні до нерестовищ змінюється колір і зовнішність риби. На боках з'являються лилові або малинові смуги ("строката" або "напівзубатка"). Спина у самця стає більш горбатою. До часу нересту тіло кети сплющується, у самця сильно збільшуються зуби. Риба стає абсолютно чорною, з білуватим, не придатним в їжу м'ясом ("зубатка"). Кета — цінна промислова риба; її засолюють, вона йде на балики, натуральні консерви; дає цінну червону ікру. Улови різко вагаються в різні роки. На запаси негативно впливає промисел в морі, що нераціонально ведеться Японією. Поширена у північній частині Тихого океану: біля азіатських берегів — на південь до Кореї і острову Хонсю, біля американських — до затоки Монтерей. З весни, нагулюючись, мігрує. В невеликій кількості досягає річок басейну Льодовитого океану від річки Лени до Макензі. Кета літня нереститься в липні — серпні, осіння — у вересні— жовтні, дуже рідко до грудня. Ікру (плодючість до 4,5 тис. ікринок) відкладає в гніздо у грунті, зверху засипає піском і галькою. На місцях з швидкою течією і галечниковим грунтом самки ударами хвоста вибивають ямки, викидають ікру, засипають її галечником і декілька днів охороняють. Таких кубел самка закладає, зазвичай, три. Глибина закладання ікри коливається від 20 до 30-35 см і навіть (рідко) до 40 см. Після нересту риба гине. Ікра зазвичай розвивається 60—120 діб. Зародки, що вилупилися, залишаються в гніздах до весни. У річках памолодь тримається близько місяця, харчується головним чином водними личинками комах.
Живиться ракоподібними, крилоногими молюсками, памолоддю риб (піщанки, корюшки, оселедці та ін.). Дозріває на 4—5-му році життя. Для розмноження заходить в річки, перестає живитися.
3) Кижуч або Лосось срібний (Oncorhynchus kisutch) — крупна риба з родини лососевих з роду тихоокеанських лососів. У довжину кижуч може досягати 1 метра і важити від 6-7 до 14-15 кг. Від інших видів лосося кижуч відрізняється не тільки своєю красивою лускою, а й невеликими темними цятками на боках і на спині. Готуючись до шлюбного періоду, кижуч втрачає плями і смуги, стаючи темно-малиновим або буро-червоним. Срібним лососем його звуть американці і японці за переливчасто-сріблястий колір луски. На Русі кижуч в давнину називали «білою рибою». Мешкає кижуч в Тихому океані, в прибережних водах далекосхідного регіону, багато його в річках Камчатки. Зустрічається на східному Сахаліні і в річках Північної Америки, наприклад, в річці Сакраменто. На Камчатці кижуча поділяють за термінами нересту на літнього, осіннього і зимового. Так, літній кижуч нереститься у вересні-жовтні; осінній — у листопаді-грудні; зимовий — у грудні-лютому. Розмножується в річках. В озерах не нереститься. Нереститься восени і зимою. Одна самка викидає від двох до семи тисяч ікринок. Через 90-100 днів з них з'являються мальки. Але статевозрілими особинами молодь стає тільки на 3-му — 4-му роках життя. У прісних водах, як помітили вчені, частина самців дозріває швидше. Перші роки свого життя кижуч проводить у річці, ховаючись в старицях під корчами або в глибоких тихих ямах. Дорослий кижуч у прісній воді теж облаштовується, як і молодняк, у тихих місцях. На 3-й — 4-й рік кижуч іде в море і там набуває свого вираженого сріблястого забарвлення.
Харчується кижуч комахами, їхніми личинками, ручейниками, ікрою і мальками риб, наприклад, горбуші. У морі кижуч, не заходячи в річки, живе півтора року. Кижуч належить до цінних промислових риб, але, за твердженням фахівців, чисельність його сильно скоротилася.
4) Сима (Oncorhynchus masou) — вид міграційних риб родини лососевих (Salmonidae). Поширений у західній Пацифіці вздовж азійських берегів: Камчатка, Сахалін, Курильські острови, Приморський край Росії, Корея, Тайвань і Японія.
5) Нерка, червоний лосось, або срібна форель (лат. Oncorhynchus nerka) — прохідна риба, що відноситься до родини лососевих, роду тихоокеанських лососів. Є третім найпоширенішим видом тихоокеанських лососів, після горбуші і кети. У морі вона срібляста, і лише спина забарвлена ​​в темно-синій колір. Шлюбний наряд дуже ефектний: спина і боки в цей період стають яскраво-червоними, голова зеленою, спинний і анальний плавники фарбуються в кривавий колір. У довжину риба досягає 80 см, важить до 3 - 5 кг, максимальна зареєстрована вага 7,7 кг, живе до 6 років. За формою і розмірами нерка нагадує кету, відмінність полягає в кількості зябрових тичинок - у кети 18-28, у нерки більше 30. Статевозрілою стає у 5-6 років. Існує також озерна житлова форма нерки - Кокань (Kokanee) вона менша за прохідну, і рідко досягає 35 см в довжину. Нерка - більш холодолюбиві вид і в морі не зустрічається при поверхневій температурі вище 2°С. Поширена нерка на Алясці, рідше нерки можна зустріти на півночі Охотського моря і на східному Сахаліні.
6) Чавича (Oncorhynchus tschawytscha) — риба роду тихоокеанських лососів. Від інших лососів відрізняється великим (15—19) числом зябрових променів. Спина, спинний і хвостовий плавники покриті дрібними круглястими чорними плямами. Найбільший з тихоокеанських лососів; середня довжина тіла, що добувається біля берегів Камчатки, 90 см, маса 8—10 кг, (рекордна — понад 50 кг) . Мешкає у північній частині Тихого океану: біля берегів Північної Америки — від Аляски до Каліфорнії; біля берегів Азії — від річки Анадир до Амурського лиману. Статевої зрілості досягає в 3—7-річному віці. Нереститься на Камчатці в липні — серпні, в річках Північної Америки — також восени і зимою. У річки заходить з весни, піднімається високо. Плодючість 4,2 тис. — 20 тис. ікринок. Ікра велика (як в кети). Памолодь живе в річках від 3—4 міс до 1—2 років. Дуже коштовна промислова риба. Об'єкт розведення і акліматизації.
Рід Parahucho
28. Система струмкової форелі

Пструг струмковий також: форель струмкова (Salmo trutta) — вид надзвичайно цінної риби з родини лососевих.
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)]
Надряд: Протакантопері (Protacanthopterygii)
Ряд: Лососеподібні (Salmoniformes)
Родина: Лососеві (Salmonidae)
Підродина: Salmoninae
Рід: Лосось (Salmo)
Вид: Лосось струмковий Salmo trutta

29. система байкальського омуля

Омуль, або омуль звичайний (Coregonus autumnalis)— вид сигів, родина Лососеві (Salmonidae).
Поширений у річках Арктичного басейну у Євразії на схід від Мезені (відсутній у Обі) та у Байкалі, у Америці — від мису Барроу до затоки Коронейшн. Був інтродукований (переважно невдало) до багатьох країн колишнього СРСР. Проводилося також вселення його й до водойм України, але наявність його в українських водах під сумнівом. Прісноводна, іноді анадромна бентопелагічна риба, до 65 см довжиною.
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Протакантопері (Protacanthopterygii)
Ряд: Лососеподібні (Salmoniformes)
Родина: Лососеві (Salmonidae)
Підродина: Coregoninae
Рід: Сиг (Coregonus)
Вид: Омуль Coregonus autumnalis




Переглядів: 1234

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.