Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Призначення, організація і склад Збройних Сил України на сучасному етапі.

Воєнне будівництво – це сукупність економічних, політичних і власне військових заходів, здійснюваних вищим державним і воєнним керівництвом, спрямованих на забезпечення збройного захисту держави.

Україна як незалежна держава і об’єкт міжнародного права, виходячи с того, що оборона країни є справою всього народу України, створює власні Збройні сили.

Головне місце у військовому будівництві займають заходи щодо будівництва і розвитку Збройних Сил, бо вони складають основу оборонної могутності держави.

Збройні Сили України – це державна військова структура, яка згідно до Конституції України (ст. 234 – 237 розділу VІІ ) призначена для збройного захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності і недоторканості України від нападу ззовні.

Військова доктрина України визначається принципом оборонної достатності у будівництві ЗСУ і базується на тому, що Україна:

= не визнає війну як спосіб розв’язання міжнародних проблем;

= прагне до нейтралітету і дотримання неядерних принципів: не застосовувати, не виготовляти і не закупати ядерної зброї;

= не має територіальних претензій ні до однієї держави і не бачить у жодному народі образ ворога;

= ніколи першою не розпочне бойові дії проти будь-якої держави, якщо не стане сама об’єктом агресії.

У Збройних силах застосовуються єдині принципи навчання , виховання особового складу та підготовки молодих кадрів, організації та комплектування, централізоване управління, встановлений порядок проходження служби рядовим, сержантським офіцерським складом.

Чисельність Збройних Сил визначається сукупністю наступних факторів:

o призначення ЗС, їх стратегічні задачі відповідно до воєнно-політичного курсу держави;

o рівень військових потенціалів країн регіону;

o географічні умови країни (розмір території, довжина сухопутних та морських кордонів, рельєф поверхні та ін.).

o тенденції розвитку міжнародної воєнно-політичної обстановки;

o характер імовірних воєнних конфліктів;

o стан економіки і мобілізаційних ресурсів держави.

Загальне керівництво реформуванням та розвитком Збройних Сил України здійснюватиметься Президентом України як Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України.

Координація та контроль діяльності органів виконавчої влади щодо виконання відповідних заходів покладається на Раду національної безпеки і оборони України.

Забезпечення фінансовими та матеріально-технічними ресурсами, озброєнням, військовою технікою, майном, продовольством, та іншими засобами здійснює Кабінет Міністрів України.

Центральним органом виконавчої влади і військового управління, в підпорядкуванні якого знаходяться Збройні Сили Украйни є Міністерство оборони. Міністерство оборони очолює Міністр оборони на якого покладається

безпосереднє керівництво Збройними силами України.

Міноборони України – головний орган у системі центральних органів виконавчої влади по забезпеченню реалізації державної політики у сфері оборони.

Основними завданнями Міноборони України є:

1. участь у реалізації державної політики з питань оборони і військового будівництва, координація діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування з підготовки держави до оборони;

2. участь в аналізі воєнно-політичної обстановки, визначення рівня воєнної загрози національній безпеці України;

3. забезпечення функціонування, бойової і мобілізаційної готовності, боєздатності та підготовки Збройних Сил до виконання покладених на них функцій і завдань;

4. проведення державної військової кадрової політики, заходів щодо реалізації соціально-економічних і правових гарантій військовослужбовців, членів їх сімей та працівників Збройних сил;

5. розвиток військової освіти і науки, зміцнення дисципліни, правопорядку та виховання особового складу;

6. взаємодія з державними органами, громадськими організаціями і громадянами, міжнародне співробітництво;

7. контроль за додержанням законодавства у Збройних силах, створення умов для демократичного цивільного контролю над Збройними Силами.

У воєнний час Збройні Сили виконують свої задачі у тісній взаємодії з Прикордонними військами, СБУ та іншими військовими формуваннями держави.

Генеральний штаб Збройних сил України є головним військовим органом з планування оборони держави, управління застосуванням Збройних сил

України, координації та контролю за виконанням завдань у сфері оборони іншими утвореними відповідно до законів України військ.

Начальник Генерального штабу, якщо Міністр оборони не є військовослужбовець, являється Головнокомандуючим ЗСУ і здійснює безпосереднє керівництво Збройними силам України

На цей час структура ЗСУ (Рис.1.1.1.), складаються із

Генерального штабу ЗС України, трьох видів (Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили),Об’єднаного оперативного командування, Головного управління оперативного управління, озброєння, тилу, та з'єднань, військових частин, військових навчальних

закладів, установ і організацій, що не входять до видів ЗСУ .

 


Рис.1.1.1.Cтруктура збройних Сил України

 

Територіально ЗСУ розподілені на:

· південне оперативне командування (ОК);

· західне оперативне командування (ОК);

· північне територіальне управління.

Керівний склад ЗСУ:

Ø Міністр Оборони України;

Ø Начальник Генерального штабу;

Ø Начальник озброєння МО;

Ø Начальник тилу МО;

Ø Командувач СВ;

Ø Командувач ПС;

Ø Командувач ВМС.

У державній програмі будівництва та розвитку Збройних Сил України визначено, що у рамках вирішення задач Збройні Сили повинні бути спроможні нейтралізувати воєнний конфлікт низької інтенсивності складом військ (сил) мирного часу та забезпечити мобілізаційну готовність до ведення локальної або регіональної війни.

Одночасно Збройні сили повинні бути постійно готові до участі у миротворчих та гуманітарних операціях під егідою міжнародних організацій силами до однієї бригади (чисельністю 2-3 тис. чоловік).

Для виконання задач, які стоять перед Збройними Силами, Україна повинна мати добре навчену, оснащену сучасним озброєнням, боєздатну регулярну армію та Військово-Морські Сили, які б забезпечили своєчасне стратегічне розгортання Збройних Сил, стримування та відбиття агресії.

 

1.1.3..Види Збройних сил України, їх склад та призначення

 

Збройні Сили України складаються з видів ЗС.

Вид Збройних Сил – це частина ЗС держави, призначена для проведення воєнних дій в окремій сфері (суші, морі, повітряному просторі).

Кожний вид ЗС має притаманну тільки йому зброю та військову техніку різноманітну за бойовими властивостями і можливостями застосування.

Кожному виду ЗС притаманні своя організаційно-штатна структура, форми навчання, постачання, особливості комплектування і несення служби, а також форми і способи воєнних дій.

Види ЗС складаються з родів військ і спеціальних військ.

Кожний рід військ має характерні для нього бойові властивості і призначається для виконання окремих оперативно-тактичних і тактичних задач.

ВМС складається з родів сил.

У склад Видів Збройних Сил України входять:

§ Сухопутні війська - до 54 %;

§ Повітряні сили - до 29,5 %;

§ Військово-морські сили - до 4,5 %.

Сухопутні війська – найбільш чисельний і різнобічний за бойовим складом вид ЗС. Вони складають основу ЗС, є головним носієм їх бойової могутності, відіграють рішучу роль у виконанні задач Збройних Сил України. Сухопутні війська призначені у взаємодії з іншими видами ЗС вирішувати задачі по стриманню і відбиттю можливої агресії, утриманню зайнятих територій, районів, рубежів, розгрому угруповань противника. Вони володіють великою вогневою і ударною силою, високою маневреністю і самостійністю.

Сухопутні війська призначені для:

· відбиття ударів сухопутних угрупувань агресора;

· утримання території ,районів,занятих рубежів;

· розгрому угрупувань противника, що вторглись на територію держави;

· участі и територіальній оборони держави.

Структура Сухопутних військ ЗСУ, їх бойовий потенціал мають забезпечувати виконання практично усього спектра завдань, що стоять перед ЗСУ у цілому. Для цього вони повинні бути мобільними, гнучкими, спроможними адекватно реагувати на всі можливі загрози національній безпеці України. Як і зараз, у майбутньому СВ будуть відігравати вирішальну роль у виконанні Україною зобов'язань щодо участі в операціях миротворчих контингентів. СВ залишаться найбільш чисельними у порівнянні з іншими видами ЗСУ і складатимуть їх основу. Вони будуть здатні проводити оборонні (контр наступальні) операції та бойові дії тактичного, оперативного і оперативно-стратегічного масштабів, вести активні мобільні дії у високих темпах, охоплюючи противника з повітря, флангів і тилу, а також до бойових дій в умовах застосування ЗМУ.




Переглядів: 3815

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.