Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Теоретична сутність та економічне значення об’єкту дослідження.

В даному підрозділі необхідно:

- розкрити сутність базових економічних категорій, їх структуру, зв’язки, значення;

- викласти існуючі сучасні концепції стосовно об’єкту і предмету дослідження, розглянути їх позитивні і негативні риси, особливості реалізації на внутрішньовиробничому рівні;

- обґрунтувати обрану базову теоретичну концепцію за темою дипломної роботи.

1.2. Огляд методів і методик діагностики стану об’єкту дослідження.При розкритті даного питання необхідно:

- викласти вимоги діючої нормативно-правової і законодавчої бази;

- розглянути існуючі методи і методики розрахунку відповідних показників з виконанням критичного аналізу їх досконалості;

- обґрунтувати методики, які будуть використовуватись у наступних розділах дипломної роботи;

- описати вимоги до інформаційної бази, необхідної для проведення комплексного дослідження;

- охарактеризувати прикладні комп’ютерні програми, які спроможні поглибити і розширити дослідження, зокрема здійснити факторний аналіз тощо.

1.3. Основні проблеми розробки економічного механізму щодо удосконалення об’єкту дослідження та напрямки їх розв’язання.При розкритті даного питання слід:

- розглянути характер та особливості розвитку досліджуваного питання в умовах еволюції національної економіки, галузі, підприємства та їх підрозділів в теперішній час і в перспективі;

- висвітлити напрями удосконалення об’єкту дослідження, для чого розглянути передовий досвід щодо подолання подібних проблем та їх наслідки.

Наприкінці розділу 1 подаються короткі висновки, які стосуються напрямків подальшого дослідження.

Розділ 2. Економічний аналіз стану об’єкта дослідження в умовах діяльності структурного підрозділу конкретного підприємства (20-25 стор.).

У даному розділістудент повинен виконати ґрунтовний аналіз фактичного стану досліджуваної проблеми виключно на матеріалах конкретного підприємства. У розділі 2 можна виділити 3-5 відносно самостійних підрозділів, що містять аналіз і оцінку конкретних сфер діяльності об'єкта дослідження виходячи з визначених у розділі 1 теоретичних позицій. Питання, що досліджується, необхідно розглядати у взаємозв’язку з усіма основними питаннями виробничого-господарської діяльності структурного підрозділу підприємства з визначенням ролі і місця підрозділу у формуванні результатів діяльності підприємства в цілому. Метою аналізу є виявлення проблем розвитку підприємства і напрямків підвищення ефективності його економічної діяльності.

Розділ повинен бути максимально насиченим фактичною інформацією (таблиці, графіки, діаграми, схеми), що відображає відповідні результати діяльності підприємства і обраного для дослідження його підрозділу, як правило, як правило, за останні 3-5 років.

Аналіз економічної інформації передбачає використання абсолютних і відносних показників, групувань за різними ознаками, способів порівняння, методів встановлення причинно-наслідкового взаємозв’язку показників.

Важливою умовою отримання об’єктивних результатів аналізу є використання ЕММ та ЕОМ. Тому комп’ютеризація розв’язання економічних задач є необхідним елементом дипломної роботи і може бути виокремлена в окремий розділ або бути складовою частиною усіх розділів.

Для розділу 2 рекомендується наступна структура.

2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства та перспектив його розвитку.У п. 2.1. повинні бути розкриті наступні питання:

- вид і характер діяльності підприємства, його форма власності, місія підприємства, напрями діяльності, цілі і стратегія, організаційна структура;

- аналіз основних техніко-економічних показників роботи підприємства в динаміці;

- динамічний аналіз фінансового стану підприємства та його взаємозв’язок з організаційно-технічним розвитком;

- перспективи розвитку підприємства у прив’язці до розвитку факторів зовнішнього середовища, відображених у базовій і функціональних стратегіях.

2.2. Аналіз техніко-економічних показників діяльності базового структурного підрозділу підприємства. При проведенні аналізу діяльності певного підрозділу слід:

- визначити місце підрозділу в системі внутрішньовиробничого поділу праці, встановити зв’язок між окремими підрозділами підприємства;

- охарактеризувати організаційну структуру аналізованого підрозділу;

- здійснити динамічний аналіз основних техніко-економічних показників діяльності даного підрозділу (за той же період, за який аналізувалася діяльність підприємства в цілому у підрозділі 2.1);

- узагальнити наявні проблеми в діяльності даного підрозділу;

- викласти перспективи розвитку підрозділу у прив’язці до стратегічних напрямків діяльності підприємства.

Основними аналітичними показниками даного підрозділу дипломної роботи виступають: обсяги випуску та якість продукції; стан та ефективність використання виробничих потужностей та основних засобів; забезпеченість працівниками, ефективність використання їх праці, розвиток мотивації; витрати і внутрішньозаводські ціни на продукцію; рентабельність виробництва, продукції; прибуток тощо.

2.3. Структурно-факторний аналіз стану об’єкту дослідження в умовах діяльності базового підрозділу.Необхідно глибоко і всебічно розкрити стан досліджуваного питання на матеріалах обраного структурного підрозділу підприємства, для чого:

- проаналізувати динаміку об’єкту дослідження;

- оцінити зміни у структурі об’єкту дослідження;

- провести факторну діагностику розвитку об’єкту дослідження;

- охарактеризувати вплив змін у стані об’єкту дослідження на ефективність виробництва тощо.

Конкретний зміст розділу 2 визначається темою дипломної роботи. Зокрема, в окремих випадках в окремі підрозділи можна виділити:

- дослідження стану об’єкту дослідження по підприємству в цілому і визначення аналогій між його розвитком на рівні підприємства та окремих підрозділів, у тому числі базового підрозділу;

- факторний аналіз об’єкту дослідження для умов розвитку базового підрозділу;

- визначення впливу наявної проблеми на кінцеві показники діяльності підрозділу та підприємства, їх конкурентоспроможність та т.ін.

Завершати розділ 2 необхідно загальними короткими висновками та рекомендаціями щодо їх використання у розділі 3.

Розділ 3. Планування підвищення ефективності роботи базового підрозділу підприємства за рахунок впровадження організаційно-технічних заходів, спрямованих на удосконалення об’єкту дослідження(20-25 стор.).

Цей розділ має містити детальний опис організаційно-технічних заходів, спрямованих на подолання досліджуваної проблеми, зокрема на ліквідацію „вузьких місць”, виявлених в результаті техніко-економічного аналізу виробництва; визначення соціально-економічної ефективності виробництва з урахуванням розроблених пропозицій щодо поліпшення об’єкту дослідження; систему планування основних техніко-економічних показників з урахуванням реалізації розроблених організаційно-технічних заходів.

Структурно розділ 3 вміщує 3-4 підрозділи. Характер і зміст заходів, що пропонуються, повинні базуватися виключно на результатах аналізу, проведеного в розділі 2 дипломної роботи. Невід’ємною частиною обґрунтування пропонованих студентом заходів має бути розрахунок економічної ефективності та оцінка впливу їх результатів на плановані техніко-економічні показники діяльності базового підрозділу підприємства. Однією з ознак високої якості дипломної роботи є застосування ЕММ та ЕОМ під час обґрунтування запропонованих заходів.




Переглядів: 345

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.