Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Використання футболу в системі оздоровчої рекреації

Футбол залишається найбільш популярним видом спорту і найбільш масовим видом оздоровчо-рекреаційної рухової активності. Сучасний футбол можна характеризувати як особливу форму життєдіяльності людини, що виконує важливі соціальні функції. Рівень вимог у професійному футболі за останні десятиріччя настільки зріс, що вимагає прояву всіх функціональних та емоційних можливостей людини, нерідко в екстремальних межах.

Незважаючи на універсальність сучасного футболу, організованість у діях футбольної команди досягається чітким розподілом функцій (амплуа) між окремими гравцями.

В ході гри аматори оволодівають технікою, а також частково і тактикою сучасного футболу. Техніка пересування полем включає звичайний біг, біг спиною вперед, приставним і схресним кроком; стрибки вперед, у сторони, вгору; зупинки та ривки; повороти. Надзвичайно важливу роль відіграє техніка ударів; удари ногою виконуються внутрішньою стороною стопи, внутрішньою, середньою і зовнішньою частинами підйому, носком і п'яткою. Виконання кожного удару проходить попередню, підготовчу і робочу фази. Кожний варіант удару застосовується в різних ситуаціях; наприклад, удар внутрішньою стороною стопи – переважно при коротких і середніх передачах, а також при ударах з близької відстані. Техніка гри воротаря має свою специфіку. Основним її засобом є ловля м'яча; розрізняють техніку ловлі м'яча знизу, зверху і в падінні (зокрема з фазою польоту). Відбивання м'яча може виконуватися однією або двома руками, кулаком у стрибку, на місці, у кроці, після переміщень тощо. До воротарської техніки належить також техніка переведення і кидків м'яча – на місці чи в русі.

Футбол як вид оздоровчо-рекреаційної рухової активності передбачає, як правило, гру за спрощеними правилами. В аматорському футболі розміри поля можуть становити 80 × 50, 70 × 40 м або менше. Бажано, щоб розміри воріт були пропорційні розміру поля; так, середні розміри воріт для поля розміром 80 × 50 м становлять 6 × 2 м. Перед грою її учасники домовляються про кількість гравців у кожній команді. Гра проходить у два тайми, тривалість яких залежить від віку гравців та їхньої фізичної підготовленості; тривалість перерви між таймами повинна відповідати тривалості таймів.

Через значні розміри поля, велику кількість гравців і техніко-тактичну складність самої гри в якості засобу масового фізичного виховання та оздоровчої рекреації різних категорій населення найчастіше використовується міні-футбол. Гра в ньому проводиться на відносно невеликих майданчиках, відповідно менші розміри воріт, команда складається з 4-5 гравців. Правила в міні-футболі загалом ті ж самі, що й у великому футболі. Професійний міні-футбол відрізняється від великого футболу тим, що в ньому не регламентується кількість замін і не фіксуються положення "поза грою". Оскільки в аматорському футболі за спрощеними правилами грають так само, різниця практично нівелюється.




Переглядів: 752

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.