Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Теніс, настільний теніс, бадмінтон як ігрові види оздоровчо-рекреаційної рухової активності

Великий теніс протягом останніх десятиліть став однією з найбільш красивих, популярних і престижних ігор, які використовуються в системі оздоровчої рекреації. Цьому сприяла загальноприйнята думка, згідно з якою теніс дає необхідні в житті навички, такі як наполегливість, стійкість і комунікабельність. Останнім часом доведене й велике значення тенісу для збереження і зміцнення здоров'я. Недарма цю гру іноді називають "природною руховою терапією". Вимоги до відчуття рівноваги роблять теніс корисним для осіб, які страждають на неврози, схильних до пригніченого стану, не впевнених у собі. Навантаження на серцево-судинну систему дає змогу грати в теніс особам різного віку та рівня фізичного стану.

У теніс грають двоє (одиночна гра) або четверо (парна гра) гравців. Корт поділяється на чотири зони. Головне завдання гравця – відбити м’яч ракеткою так, щоб він потрапив на половину суперника; останній при цьому повинен промахнутися. Специфіка тенісу порівняно з іншими іграми полягає в тому, що гра не обмежена в часі. Головне в тенісі – підрахунок очок. Щоб перемогти в геймі, гравцеві потрібно виграти 4 очки, причому перевага над суперником має бути в 2 і більше очки. Гейм починається з нульового рахунку. Перші два виграних очки зараховуються як 15 і 30 відповідно. Третє вигране очко позначається цифрою 40. Четверте – при перевазі над суперником у 2 очки – означає перемогу в геймі. За рівного рахунку для перемоги необхідно виграти 2 очки поспіль. Основу техніки великого тенісу становить техніка ударів і подач, а також прийому подачі.

Настільний теніс, порівняно з великим, менш складний та вибагливий у плані технічного оснащення, тому набагато більш доступний для використання у сфері оздоровчої рекреації. Якщо немає спеціального стола для гри, аматори можуть швидко змайструвати його самі; такий стіл може бути встановлений майже будь-де. Правила гри в настільний теніс дуже прості, і це також зумовлює його популярність.

Як і в великий, у настільний теніс грають двоє (одиночна гра) або четверо (парна гра) гравців. Гра проводиться на тенісному столі. Її зміст полягає в тому, що кожен гравець, перебуваючи з лицьового боку стола, ударяє ракеткою й намагається послати м'яч на половину стола суперника так, щоб той не зміг відбити його назад. Гра складається з трьох партій, кожна партія продовжується до 21 очка.

Бадмінтон – захоплююча, темпераментна, красива гра, в якій вдало поєднуються елементи тенісу, волейболу, легкої атлетики. Разом з тим це одна з найбільш доступних ігор, вона легко засвоюється початківцями; більшості достатньо 2-3 занять, щоб засвоїти основи бадмінтону. З огляду на це бадмінтон за спрощеними правилами дуже розповсюджений у місцях та закладах відпочинку населення. Рекреаційно-оздоровчі заняття з бадмінтону можуть проводитися навіть і без використання сітки. Перевага бадмінтону, крім іншого, полягає в тому, що ця гра доступна особам з обмеженими фізичними можливостями, навіть хворим із паралічем нижніх кінцівок. При своїй доступності бадмінтон справляє надзвичайно корисний вплив на здоров'я.

У бадмінтон грають удвох (одиночна пара) або вчотирьох (парна пара). Сутність гри в тому, щоб після удару ракеткою волан упав на майданчик суперника. Грається 3 партії, рахунок у кожній партії ведеться до 11 очок. За нічийного рахунку гравець, який приймає подачу, має право продовжити гру на 3 очки. Перемагає гравець, який виграв 3 партії поспіль. Аматорська гра в бадмінтон за спрощеними правилами майже не відрізняється від справжнього бадмінтону, лише розміри майданчика і сітки значно менші: майданчик – 10 × 5 м, висота сітки – 80 см. Іноді грається лише одна партія, рахунок ведеться до 20 очок.




Переглядів: 865

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.