Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВИТРАТ ТА ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

9.1. Сутність, класифікація та порядок визнання дохо­дів і витрат.

9.2. Облік доходів і витрат.

9.3. Порядок визначення та облік фінансових резуль­татів.

Метою вивчення даного розділу є отримання теорети­чних знань з питань економічної сутності, класифікації, форму­вання доходів, витрат і фінансових результатів, порядку їх ви­знання, оцінки, відображення в обліку та його нормативного забезпечення, а також набуття практичних навичок з організації обліку доходів, витрат і фінансових результатів діяльності зару­біжних підприємств.

ПІСЛЯ ВИВЧЕННЯ РОЗДІЛУ, ВИ ПОВИННІ ВМІТИ:

• розкрити економічну сутність доходів, витрат і фінансових результатів;

• дати класифікацію доходів, витрат і визначити критерії їх визнання та оцінки;

• викласти порядок розкриття інформації про доходи, витрати і фінансові результати у фінансовій звітності;

• організувати поточний облік доходів і витрат, списання їх у кінці звітного періоду та визначення і відображення в обліку фі­нансових результатів із застосуванням передового зарубіжного досвіду;

• виявити відмінності національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку щодо визнання, оцінки, обліку доходів, витрат і фінансових результатів та розкриття інформації про них у фінансовій звітності у порівнянні з Міжнародними стандартами бухгалтерського обліку.

9.1.Сутність, класифікація та порядок визнання доходів і витрат

Важливою умовою успішного функціонування зару­біжних підприємств є забезпечення прибутковості їх діяльності. У країнах з розвинутою ринковою економікою прибуток є ін-


струментом суттєвого впливу на економічні інтереси господа­рюючих суб'єктів у процесі прийняття управлінських рішень, метою здійснення фінансово-господарської діяльності, а також основою її подальшої диверсифікації. Він є одним із основних показників, які характеризують кінцеві фінансові результати ді­яльності підприємства, його економічні успіхи та ефективність використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів у процесі досягнення поставлених цілей. Елементами, які безпо­середньо пов'язані з формуванням прибутку і мають безпосере­дній вплив на цей показник, є доходи і витрати. В бухгалтерсь­кому обліку вони відображаються при дотриманні принципів нарахування та відповідності доходів і витрат. Згідно з цими принципами результати господарських операцій визначаються тоді, коли вони здійснюються, а не в момент отримання або сплати грошових коштів. Відображення їх в обліку і фінансовій звітності відбувається у тих періодах, до яких вони відносяться, за умови прямого зв'язку доходів звітного періоду з витратами, які були понесені при отриманні цих доходів, з дотриманням принципу обачності.

У Концептуальній основі складання та подання фінансових звітів дохід визначається як збільшення економічних вигод про­тягом облікового періоду у вигляді надходження або збільшення корисності активів або зменшення зобов'язань, що приводить до збільшення власного капіталу, за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників.

Методологічні засади формування інформації про доходи в обліку та її розкриття у фінансовій звітності зарубіжних підпри­ємств регламентується Міжнародним стандартом бухгалтерсько­го обліку 18 «Дохід». Метою цього стандарту є визначення облі­кового підходу до доходів, які виникають в результаті таких операцій:

—реалізація товарів (продукції);

—надання послуг;

—використання активів підприємства іншими юридичними та фізичними особами, результатом чого є отримання відсотків, ди­відендів, роялті.

Не поширюються норми МСБО 18 «Дохід» на доходи, які виникають внаслідок інших операцій і визначення облікових підходів до яких регламентується іншими Міжнародними стандартами бухгалтерського обліку та фінансової звітності (рис. 9.1).


Рис. 9.1. Доходи, на які не поширюються норми МСБО 18 «Дохід»

Згідно з МСБО 18 «Дохід», доходи визнаються, якщо існує ймовірність надходження на підприємство майбутніх еконо­мічних вигод, пов'язаних з операцією, і ці вигоди можна до­стовірно оцінити.При цьому вони повинні включати тільки надходження валових економічних вигод, які отримані та підля­гають отриманню підприємством. Із суми надходження виклю­чаються суми податків, які утримуються за дорученням держави (податок з продажу, податок на додану вартість та ін.), суми отримані на користь третіх осіб (наприклад, суми, отримані від імені принципала). Сума доходу визначається на основі угоди, яка укладається між підприємством та покупцем або користува-


чем активу. Вона оцінюється за справедливою вартістю отрима­ної компенсації або компенсації, яка має бути отримана. В окре­мих випадках сума доходу від реалізації товарів, продуктів, на­дання послуг може бути меншою, ніж їх справедлива вартість (наприклад, якщо покупцям надаються знижки, якщо має місце повернення товарів, продукції від покупців тощо). Порядок фор­мування доходу наведений на рис. 9.2.

Рис. 9.2. Порядок формування доходу за МСБО 18 «Дохід»

У процесі визнання доходу слід враховувати особливості за­стосування критеріїв визнання окремо до кожної операції. Так, згідно з МСБО 18 «Дохід», дохід від реалізації товарів (продук­ції) повинен визнаватися при дотриманні наступних умов (рис. 9.3).

Визнання доходів від надання послуг регламентується:

—МСБО 11 «Будівельні контракти» — розглядає визнання доходу, який виникає в результаті будівельних контрактів;

—МСБО 18 «Дохід» — розглядає визнання доходу, який ви­никає в результаті надання всіх інших послуг.


Рис. 9.3. Критерії визнання доходу від реалізації товарів (продукції')

ж підходу до визнання доходів від надання послуг. Він базується на методі поетапного виконання робіт, згідно з яким дохід визна­ється в тих облікових періодах, в яких надаються відповідні по­слуги. При цьому слід зазначити, що в МСБО 18 «Дохід» розгля­дається застосування цього методу тільки для визнання доходів, а в МСБО 11 «Будівельні контракти» розглядаються критерії ви­знання і доходів, і витрат.

У відповідності з МСБО 11 «Будівельні контракти» і МСБО 18 «Дохід» доходи від операцій з надання послуг можуть бути достовірно оцінені за умови дотримання таких вимог (рис. 9.4).

Рис. 9.4. Критерії визнання доходу від надання послуг

За неможливості достовірної оцінки результату операцій з на­дання послуг дохід повинен визнаватися у обсязі витрат, що під­лягають відшкодуванню.


Визнання доходу від використання активів підприємства ін­шими юридичними та фізичними особами, який отримується у вигляді відсотків, дивідендів, роялті, розглядається в МСБО 17 «Оренда», МСБО 18 «Дохід», МСБО 28 «Інвестиції в асоційовані компанії», МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцін­ка». У відповідності з цими стандартами дохід від використання активів підприємства іншими сторонами повинен визнаватися при дотриманні таких умов (рис. 9.5).

Рис. 9.5. Критерії визнання доходу від використання активів підприємства

Згідно з МСБО 18 «Дохід» у фінансовій звітності та примітках до неї підприємство повинно розкривати таку інформацію про доходи:

— облікову політику, яка прийнята для визнання доходу, в то­му числі методи, що використовуються для визначення етапу за­вершення операції з надання послуг;

— суму кожної суттєвої категорії доходу, визначеного протя­гом певного періоду, включаючи дохід від реалізації продукції (товарів), надання послуг, відсотків, роялті, дивідендів тощо;

— суму доходу, отриманого в результаті обміну продукції (то­варів) або послуг, який включено до кожної суттєвої категорії доходу.

З метою відображення в обліку і фінансовій звітності, зокрема у Звіті про прибутки та збитки, доходи поділяються за видами ді­яльності (рис. 9.6).


Рис. 9.6. Класифікація доходів

Одночасно з доходами в обліку та Звіті про прибутки і збитки визнаються і відображаються витрати, які здійснені підприємст­вом для їх отримання. Це обумовлюється принципом відповідно­сті доходів і витрат.

Згідно з Концептуальною основою складання та подання фі­нансових звітів під витратами розуміють зменшення економічних вигод протягом облікового періоду у вигляді вибуття чи аморти­зації активів або виникнення зобов'язань, що призводить до зме­ншення власного капіталу, крім випадків, пов'язаних з виплатами учасникам.

З метою забезпечення раціонального формування в бухгалтер­ському обліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про витрати вони класифікуються за різними ознаками (рис. 9.7).



Рис. 9.7. Класифікація витрат

У Звіті про прибутки та збитки витрати визнаються, якщо іс­нує ймовірність зменшення майбутніх економічних вигод внаслі­док вибуття активів або збільшення зобов'язань, які можна до­стовірно оцінити. Це означає, що визнання витрат здійснюється одночасно з визнанням збільшення зобов'язань або зменшен­ня активів (наприклад, нарахування заробітної плати персоналу тощо).


Витрати визнаються на основі безпосереднього зв'язку між заробленими доходами і понесеними витратами у разі задоволен­ня таких умов (рис. 9.8).

9.2. Облік доходів і витрат

З метою формування інформації про доходи і витрати протягом звітного періоду у зарубіжній обліковій практиці вико­ристовуються тимчасові номінальні рахунки, на яких накопичу­ються суми по кожному виду доходів і витрат. Тимчасовими ці рахунки називаються тому, що суми накопичених на них доходів і витрат відносяться тільки до поточного облікового періоду. В кінці звітного періоду ці рахунки закриваються.

Рахунки доходів — це пасивні рахунки, на яких обліковують­ся доходи за їх видами. По кредиту цих рахунків протягом звіт­ного періоду відображається збільшення доходів у результаті звичайної діяльності та внаслідок екстраординарних ситуацій, а по дебету — їх списання на зведений рахунок фінансових резуль­татів.

Порядок відображення доходів підприємства на рахунках бух­галтерського обліку залежить від обраного методу обліку. Якщо доходи обліковуються на основі надходження грошових коштів, тобто за касовим методом обліку, то сума виручки від реалізації


продукції (товарів), послуг буде відображатися бухгалтерським записом:

Дебет рахунка «Грошові кошти»

Кредит рахунка «Дохід від реалізації»

Якщо облік доходів ведеться за методом нарахування, згідно з яким вони визначаються тоді, коли мають місце, а не тоді, коли отримані грошові кошти, то відображення їх в обліку і фінансо­вій звітності здійснюється у тому періоді, до якого вони відно­сяться. При цьому можуть застосовуватися два способи:

—відображення в обліку доходів у періоді, в якому вони заро­блені;

—коригування рахунків.

Перший спосіб ведення обліку доходів за методом нарахуван­ня передбачає відображення їх в момент реалізації продукції (то­варів), послуг бухгалтерським проведенням

Дебет рахунка «Рахунки до отримання»

Кредит рахунка «Дохід від реалізації»

Спосіб коригування рахунків застосовується для обліку дохо­дів за методом нарахування по операціях, які охоплюють термін, що перевищує один обліковий період. Коригування здійснюєть­ся шляхом складання коригувального бухгалтерського проведен­ня. Необхідність коригування рахунків виникає у випадку відо­браження в обліку нарахованого доходу, тобто доходу, який був зароблений, але не врахований протягом облікового періоду (рис. 9.9).

Рис. 9.9. Схема коригування нарахованих доходів

Наприклад,рекламне агентство «Кенді» дало згоду розмісти­ти серію рекламних оголошень для компанії «Макс». Перше ого­лошення з'явилося ЗО листопада, в останній день місяця, його ва­ртість склала $400. Сума нарахованого доходу від надання послуг з реклами відображається бухгалтерським записом.


Дебет рахунка «Рахунки до отримання» 400

Кредит рахунка «Дохід від надання послуг» 400

Сальдо по рахунку «Дохід від надання послуг» буде відобра­жати суму доходу, отриманого рекламним агентством за звітний період. Рахунок на оплату послуг, наданих компанії «Макс», буде пред'явлений після завершення публікації рекламних оголошень. Рахунки витрат — це активні рахунки, на яких обліковуються витрати за їх елементами. По дебету цих рахунків протягом звіт­ного періоду відображається накопичення витрат у процесі зви­чайної діяльності підприємства та внаслідок екстраординарних ситуацій, а по кредиту — їх списання на зведений рахунок фінан­сових результатів.

В бухгалтерському обліку витрати відображаються з дотри­манням принципів нарахування, відповідності доходів і витрат та обачності. Порядок відображення витрат підприємства на рахун­ках бухгалтерського обліку може здійснюватися за касовим ме­тодом обліку (витрати обліковуються на основі виплат грошових коштів), або за методом нарахування, що розглянуті вище. Осно­вна кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку з обліку ви­трат розглянута у попередніх розділах.

Проте слід зазначити, що компанії часто несуть витрати, пов'язані з отриманням економічних вигод протягом періоду, що перевищує один фінансовий рік або операційний цикл, якщо він довший за 12 місяців. Так, наприклад, в процесі експлуатації дов­гострокових активів (основних засобів, природних ресурсів та інших) необхідно здійснювати систематичний, раціональний розподіл їх вартості між обліковими періодами, протягом яких підприємство отримувало економічні вигоди від їх використання. Цей процес називається нарахуванням амортизації основних за­собів та інших довгострокових активів (див. розділ 6 «Облік дов­гострокових активів»). При нарахуванні амортизації основних за­собів на рахунках бухгалтерського обліку складається пр­оведення:

Дебет рахунка «Витрати на амортизацію основних засобів» Кредит рахунка «Накопичена амортизація основних засобів» Рахунок «Накопичена амортизація основних засобів» є регу­люючим, контрактивним по відношенню до рахунка «Основні за­соби», сам по собі є пасивним. По кредиту цього рахунка нако­пичується сума нарахованої амортизації основних засобів протягом терміну їх корисного використання, з урахуванням якої у фінансовій звітності відображається залишкова (балансова) ва­ртість основних засобів.


Деякі витрати компанії зазвичай сплачують попередньо, тому вони називаються витратами, які сплачені авансом. До них відно­ситься орендна плата, витрати на страхування тощо. З метою си­стематичного відображення їх у складі витрат звітного періоду необхідно здійснити коригувальні бухгалтерські записи. Якщо ці записи своєчасно не будуть здійснені, то в балансі вартість акти­вів буде завищена, а в Звіті про прибутки і збитки сума витрат буде занижена. В кінцевому рахунку це приведе до збільшення суми власного капіталу в балансі і прибутку — у Звіті про прибу­тки і збитки.

З метою забезпечення достовірної, об'єктивної оцінки фінан­сового результату діяльності підприємства у звітному періоді та його власного капіталу частка суми авансом сплачених витрат, що відноситься до відповідного звітного періоду, повинна бути відображена у складі його витрат. За цих умов виникає потреба у складанні коригувального бухгалтерського проведення на спи­сання суми сплачених авансом витрат, яка відноситься до звітно­го періоду (рис. 9.10).

Авансом спла- Витрати

Дебет чені витрати Кредит Дебет Кредит

Рис. 9.10. Коригування витрат, які сплачені авансом

Наприклад,на початку січня 20ХХ року фірма «Едем» спла­тила орендну плату за перший квартал в сумі $1500. Щомісяця протягом першого кварталу сума сплаченої авансом орендної плати рівними частками відноситься на витрати відповідного зві­тного періоду. При цьому на рахунках бухгалтерського обліку здійснюється запис:

Дебет рахунка «Витрати на оренду» 500

Кредит рахунка «Авансом сплачені витрати» 500

Одним із видів витрат компаній є нарахування податків, зок­рема податку на прибуток. Сума цих витрат визначається на ос-


нові податкового кодексу. При цьому слід зазначити, що точна їх сума не може бути визначена до настання певної дати. Одночас­но, дотримуючись принципу відповідності доходів і витрат, суму витрат на сплату податку на прибуток необхідно включити до складу витрат кожного місяця облікового періоду. Нарахування очікуваної суми витрат на сплату податку на прибуток відобра­жається бухгалтерським записом.

Дебет рахунка «Витрати з податку на прибуток» Кредит рахунка «Податок на прибуток до сплати» Таким чином, дотримання принципу нарахування в процесі обліку витрат дасть можливість забезпечити реальність, достові­рність визнання витрат, які відносяться до поточного звітного періоду, відображення зобов'язань по них та виявлення фінансо­вого результату діяльності підприємства.

9.3. Порядок визначення та облік фінансових результатів

У зарубіжній обліковій практиці в основу визначення фінансового результату діяльності підприємства покладений ме­тод «витрати — випуск». За цим методом фінансовий результат визначається шляхом співставлення суми понесених витрат з су­мою отриманих доходів.

Для обліку і узагальнення інформації про фінансові резуль­тати діяльності підприємства використовується рахунок «Зве­дений рахунок фінансових результатів». Це активно-пасивний рахунок, по кредиту якого відображаються суми отриманих доходів, а по дебету — суми здійснених витрат. За умови пе­ревищення суми доходів (оборот по кредиту) над сумою ви­трат (оборот по дебету) фінансовий результат діяльності ком­панії буде характеризувати прибуток. І навпаки, якщо сума обороту по дебету (витрати) перевищуватиме суму обороту по кредиту (доходи), то фінансовий результат діяльності компанії характеризуватиме збиток.

Порядок формування фінансового результату, згідно з МСБО 1 «Подання фінансових звітів», наведено на рис. 9.11.


Рис. 9.11. Порядок формування фінансового результату

У кінці звітного періоду рахунки доходів і витрат закривають­ся шляхом списання їх оборотів на рахунок «Зведений рахунок фінансових результатів». При цьому можуть мати місце наступні бухгалтерські проведення (табл. 9.1).

Таблиця 9.1



КОРЕСПОНДЕНЦІЯ РАХУНКІВ З ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ



 


Інформація, узагальнена на бухгалтерських рахунках доходів, витрат і фінансових результатів, по завершенню облікового цик­лу є підставою для складання фінансової звітності.



Завдання для самостійної роботи

Питання для контролю знань

1. Розкрити економічну сутність доходів підприємства та порядок їх формування.

2. Який порядок класифікації доходів?

3. За яких умов визнаються доходи від реалізації товарів (продукції)?

4. За яких умов визнаються доходи від надання послуг?

5. За яких умов визнаються доходи від використання ак­тивів підприємства іншими сторонами?

6. Що розуміють під витратами підприємства?

7. За якими ознаками класифікуються витрати підприєм­ства?

8. За яких умов визнаються витрати в обліку і фінансовій звітності?

9. На яких рахунках ведеться облік доходів і витрат?


22*



10. Які методи обліку доходів і витрат застосовуються у зарубіжній обліковій практиці?

11. Який порядок відображення в обліку поточних доходів?

12. Який порядок відображення в обліку поточних ви­трат?

13. Який порядок закриття рахунків доходів і витрат у кінці звітного періоду?

14. Який порядок формування та відображення в обліку фінансових результатів діяльності підприємства?

Теми рефератів

1. Порівняльна характеристика визнання та обліку дохо­дів за національними та міжнародними стандартами бухгал­терського обліку.

2. Порівняльна характеристика визнання та обліку ви­трат за національними та міжнародними стандартами.

3. Порядок розкриття інформації про доходи, витрати та фінансові результати у фінансовій звітності.

4. Методика формування, використання та відображення в обліку прибутку за міжнародними стандартами бухгалтер­ського обліку та фінансової звітності.

Господарські ситуації

1. Компанією «Профі» був укладений контракт з надання консалтингових послуг фірмі «Герон» протягом чотирьох років. Зага­льна сума доходу за контрактом складає S500 000.

На кінець першого року дії контракту компанія «Профі» невзмозі достовірно оцінити результат від надання консалтингових послуг фірмі «Герон», але існує ймовірність, що всі витрати в сумі S95 600, понесені протягом року, будуть відшкодовані у повному обсязі.

На кінець другого року дії контракту за оцінкою компанії «Профі» загальна сума витрат складала $246 200 і контракт виконано на 50 %.

На кінець третього року дії контракту за оцінкою компанії «Профі» загальна сума витрат складала $295 000, загальна сума доходу — $514 000 і контракт виконано на 85 %.

На кінець четвертого року виконання контракту завершено. Загаль­на сума доходу, отриманого за контрактом, складала $525 000, а загаль­на сума витрат — $312 000.

Здійснити визнання доходів, витрат та результату контракту з на­дання послуг.

Відобразити на рахунках бухгалтерського обліку доходи, витрати та результати контракту з надання послуг.


2. Компанія «Дюк» в листопаді 20ХХр. передала компанії «Едем»
право на використання комп'ютерного програмного продукту вартістю
$45000 на необмежений термін. Додаткових зобов'язань щодо подаль­
шого обслуговування комп'ютерного програмного продукту компанія
«Дюк» не має.

Здійснити визнання доходу від роялті.

Відобразити на рахунках бухгалтерського обліку суму доходу від роялті.

3. Рада директорів корпорації «Моторе» 5.03.20ХХ р. оголосила про
виплату дивідендів на кожну привілейовану акцію у розмірі $1,2, а на
кожну звичайну акцію — у розмірі 20 % до номінальної вартості. Кор­
порацією «Моторе» випущено 50 000 звичайних акцій і 10 000 привіле­
йованих; номінальна вартість однієї акції — $5.

Скласти розрахунок дивідендів, що підлягають виплаті за привіле­йованими та звичайними акціями.

Відобразити на рахунках бухгалтерського обліку нарахування та виплату дивідендів за привілейованими та звичайними акціями.

4. Компанія «Сервіс» має на кінець 20ХХ р. такі зобов'язання:

— векселі до сплати — $40 000

— рахунки до сплати — $15 000

— дохід по контракту, отриманий авансом $20 000

— заробітна плата до сплати $7200

— відсотки до сплати $2500

— податок з прибутку до сплати $3100

Визначити, які коригувальні бухгалтерські проведення були складе­ні у кінці року та як вони вплинули на чистий прибуток компанії (зме­ншили чи збільшили).

Тести для поточного контролю знань

Вказати номери правильних відповідей у наведених тестах.

/. Що є доходами?

а) вартість активів, спожитих за період;

б) загальний приріст акціонерного капіталу в ході господарсь­
кої діяльності;

в) вартість послуг, використаних протягом періоду;

г) поточні або очікувані грошові виплати.

2. Чистий прибуток виникає якщо:

а) активи > зобов'язання;

б) доходи = витрати;

в) доходи > витрати;

г) доходи < витрати.


3. На підприємстві сфери послуг визнання доходів здійсню­
ється на:

а) кінець місяця;

б) кінець року;

в) дату надання послуг;

г) дату отримання грошових коштів.

4. Нараховані доходи це доходи:

а) отримані і відображені як зобов'язання до тих пір, доки їх
не зароблено;

б) відображені як зобов'язання до тих пір, доки вони не отри­
мані;

в) зароблені, але ще не отримані;

г) зароблені, отримані і відображені в обліку.

5. Нараховані витрати це витрати:

а) сплачені і відображені на рахунках обліку активів до тих
пір, доки вони не визнані;

б) сплачені і відображені на рахунках обліку активів після то­
го, як вони визнані;

в) визнані, але не сплачені;

г) визнані, сплачені і відображені в обліку.

6. Кореспонденція рахунків зобов'язань і доходів виникає у
зв 'язку з:

а) коригувальними записами по рахунках витрат майбутніх
періодів;

б) коригувальними записами по рахунках нарахованих ви­
трат;

в) коригувальними записами по рахунках доходів, отриманих
в рахунок майбутніх періодів;

г) коригувальними записами по рахунках нарахованих до­
ходів.

7. Валовий прибуток торговельного підприємства є різницею
між: чистою виручкою і:

а) операційними витратами;

б) собівартістю проданих товарів;

в) знижками при продажу;

г) собівартістю товарів для продажу.


8. Якщо чиста виручка компанії складає $500 000, а собівар­
тість проданих товарів
$300 000, то рентабельність прода­
жів дорівнює:

а) 60 %

б) 40 %

в) 20 %

г) 50 %

9. Помилка при проведенні інвентаризації запасів призвела до
завищення собівартості запасів на кінець періоду на $10 000.
Внаслідок цієї помилки в поточному періоді:




Переглядів: 1304

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.