Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інструменти та пристосування для виконання зачіски

 

Інструменти - це знаряддя праці перукаря, що застосовуються для виконання різних операцій з волоссям.

При наданні перукарських послуг для здійснення операцій з волоссям користуються різними інструментами, які умовно ділять на групи:

- Для розчісування волосся:

- Ріжучі інструменти для стрижки волосся;

- Для укладання волосся;

- Для завивки волосся.

Інструменти для розчісування волосся - це гребінці та щітки різної конфігурації і розміру.

Інструменти й пристосування для завивки і укладання волосся - це бігуді, коклюшки, папільйотки, електрощипці, фени, шпильки, затискачі тощо.

Ріжучі інструменти - це спеціальні перукарські ножиці, виготовлені з високих марок легованої сталі і загострені особливим чином, небезпечні та філірувальні бритви, машинки для стрижки.

Кожен з перерахованих вище інструментів має свої особливості як у конструкції, так і у сфері використання, тому слід детально ознайомитися, для чого створені ті чи інші з них.

Професійний інструмент виготовляється зі спеціальних і натуральних матеріалів за технологіями, які забезпечують міцність, пружність і гладкість поверхні інструмента, стійкість проти взаємодії з хімічними препаратами та проти підвищених температур, запобігають намагнічування і електризації.

Пристосування відіграють допоміжну роль, забезпечуючи якісне виконання перукарем своєї роботи.

Говорячи про перукарські інструменти, в першу чергу слід звернути увагу на гребінці та щітки. Саме вони є незамінними інструментами, які перукарі використовують і в повсякденному побуті, і під час фарбування волосся, і для укладки, стрижки, начісування, тупірування - тобто кожен раз, коли мова йде про догляд за волоссям.

Тому в якості гребінців висуваються певні вимоги. По-перше, матеріали, з яких вони зроблені, мають бути стійкими до взаємодії з хімічними речовинами, гарячою водою; повинні бути гладко відшліфовані, інакше мікротріщини можуть травмувати зовнішній шар волосся і шкіру голови. Дуже важливо, щоб матеріал, з якого виготовлений гребінець, мав антистатичне покриття.

Ще одна вимога до гребінців - щоб кінчики їх зубців були заокруглені, тому гострі зубці можуть травмувати і волосся, і шкіру голови.

Для розчісування і укладання краще використовувати так звані комбіновані гребінці. Половина робочої поверхні такого гребінця має густо посаджені зубчики, а друга половина - зубчики, розміщені на великій відстані один від одного.

Для начісування волосся використовують гребінці з густими зубцями.

Для виконання чоловічих стрижок використовують гребінці з однорідним розташуванням зубців, а для стрижок, що вимагають високої точності розподілу волосся, застосовують гребінці з густо посадженими зубчиками.

Для точного поділу волосся на пасма при стрижці, а також для розчісування при накручування на бігуді і коклюшки незамінним буде гребінець з гострим довгим "хвостом".

Дуже зручним і функціональним є комбінований гребінець, робоча поверхня якого має широкі, віддалені один від одного зубчики, а ручка оформлена у вигляді виделки. Такий гребінь використовують для укладання волосся.

Металевий гребінь - необхідний атрибут домашнього перукаря. Його використовують для виконання деяких операцій. Перевага гребінця з алюмінієвого сплаву перед іншими матеріалами в тому, що він краще реагує на високі температури. Але слід пам'ятати, що гребінці з металу мають мікротріщини і щербини, тому перед використанням їх слід ретельно перевірити.

Крім того, існує багато операцій, виконуючи які користуватися металевим гребінцем не рекомендується. По-перше, препарати, які застосовуються при виконанні хімічної завивки волосся, можуть взаємодіяти з металом. Це призводить до ослаблення їх дії, і як результат - хімічна завивка не вдається. По-друге, якщо під час процедури фарбування волосся металевий гребінець буде взаємодіяти з фарбою, то ефект дії останньої значно ослабне, що також позначиться на якості фарбованого волосся.

Щітки використовують для масажу шкіри голови, розчісування, а також для виконання укладок. Щітки бувають з металевими зубцями, різновидом їх є щітки, металеві зубці яких закінчуються пластмасовими зубчиками (щоб не пошкодити шкіри голови); існують щітки з пластмасовими зубцями, а також із натурального волосся. Довжина зубчиків у щітках коливається від 10 до 20 міліметрів. За формою робочої поверхні щітки бувають прямі, круглі, овальні.

Для укладок жіночих зачісок краще використовувати круглі і овальні щітки, а для чоловічих укладок - скористатися щіткою з прямою робочою поверхнею.

Для укладок і моделювання зачісок оптимальними є круглі щітки. Якщо укладаєте волосся з використанням фена, то краще скористатися так званою каркасною щіткою з невеликою кількістю щетини. Напівкруглі щітки з еластичною щетиною знадобляться для укладання напівдовгого волосся, якщо ви хочете надати йому додатковий об'єм.

Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антикорозійним покриттям з хрому, титану тощо. Сучасні зразки ножиць передбачають антиалергенне покриття.

Перукарські ножиці відрізняються від тих, якими ми користуємося в повсякденному побуті. Вони значно легше звичайних, довжиною приблизно 14-17 см і мають гострі кінчики. Одна з головних вимог до цього інструмента - точність шліфування робочих поверхонь, їх необхідно заточувати так, щоб кут заточки на одному лезі був трохи менше, ніж на другому. Це співвідношення має становити 35-40 ° або 45-50 °. На електричному точильному верстаті леза заточують від центру до кінчиків. Швидкість просування полотна має бути постійною.

Для перукарів-аматорів краще закруглити кінчики ножиць, як у в'язальної спиці.

Якщо цього не зробити, то будь-який необережний рух у процесі стрижки може призвести до травми.

Прямі ножиці призначені для стрижки, окантування, тушевка, філірування волосся, стрижки вусів, борід.

Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі. Ножиці бувають з мікро-насічкою, алмазним напиленням або без них. Перші - високоточні і не потребують додаткового заточування, другі - періодично заточують. Ножиці можуть мати полотна завдовжки 4,5-6 см, гостру або тупу форму кінців, обмежувач, упор-підсилювач на кільці для мізинця.

Філірувальні ножиці застосовують для проріджування волосся. Бувають однобічні і двосторонні з різною формою і частотою зубців.

Не можна користуватися перукарськими ножицями в побуті, їх потрібно зберігати у футлярі, стежити за їх чистотою, берегти від ударів, дії вологи, хімікатів, регулярно просушувати, змащувати, заточувати.

Електричні машинки для стрижки волосся бувають трьох видів: вібраційні, роторні, акумуляторні.

Машинки працюють від мереж постійного і змінного струму напру гою 220 В.

Акумуляторні машинки працюють як від мережі електропостачання, так і від батарейок, що підвищує їх практичність.

Ножі та насадки до машинок нумеруються відповідно до висоти зрізання волосся:

1/20 - для зняття Пушкова волосся, окантування;

1/1 0 - для окантовки;

1 мм - перехідний ніж;

3 мм - для стрижки.

Професійні машинки укомплектовані насадками, які дозволяють стригти волосся на довжину до 9,5 мм і навіть до 15 мм.

Машинкою виконують первинну обробку волосся перед стрижкою ножицями (зведення волосся нанівець), стрижку «наголо» всієї поверхні голови або її окремих зон. Стрижку машинкою здійснюють по сухому волоссю, рухаючись проти росту волосся від крайової лінії росту.

Перед роботою:

- Треба перевірити справність машини, цілість шнурів;

- Не можна брати машинку мокрими руками;

- Не можна стригти мокре волосся;

- Не можна включати машинку в мережу, не призначену для побутових електроприладів;

- Потрібно працювати машинкою безперервно не більше 30 хвилин;

- Перед заміною ножів потрібно відключити машинку з мережі;

- Кожні 3 місяці потрібно забезпечувати огляд технічного стану машини фахівцями.

Професійні фени виготовляють різної конструкції потужністю від 1200 до 1800 Ват.

Фен складається з корпусу, в якому розміщені електродвигун, нагрівач у вигляді спіралі, вентилятор, шнур з вилкою. Доповнюються фени спеціальними знімними насадками у вигляді:

- Гребінці;

- Щітки;

- Щипцов:

- Форсунки з поздовжньою щілиною (соплом);

- Дифузора.

Сучасні моделі фенів передбачають лікувальну дію на волосся, наприклад, шляхом використання озонових ламп.

Як допоміжний інструмент при укладанні волосся за допомогою фена застосовується гребінець, кругла або плоска щітка. Вибір допоміжного інструменту залежить від довжини волосся. Плоску щітку краще використовувати при коротких стрижках, тоді як для роботи з довгим волоссям більше підходить гребінець. Кругла щітка часто використовується перукарями-професіоналами і дуже підходить для укладання волосся довжиною до плечей і нижче.

Перед укладанням за допомогою фену волосся потрібно збризнути фіксатором або змастити гелем. Якщо волосся мокре, бажано заздалегідь хоч би трохи підсушити його рушником. Починають укладання волосся зазвичай з тім'яної зони. Якщо є проділ, то починати потрібно з нього.

Ручкою гребінця або щітки або пальцями спочатку відокремлюють пасмо, потім підчіплюють її пальцем. Так обробляти пасмо набагато легше. Паралельно з обробкою феном пасмо необхідно постійно розчісувати, прагнучи надати йому бажану форму.

За допомогою фена досить легко надати волоссю об'єм. Так, цього можна домогтися, обробляючи волосся феном за допомогою великої плоскої щітки, якою слід злегка підводити волосся біля коріння. Інший спосіб - це обробка волосся утримуваним у вертикальному положенні феном зверху при одночасному збиванні волосся легкими круговими рухами.

За допомогою фена можна укласти і хвилі, причому послідовність роботи та ж, що і при укладанні волосся холодним способом.

Щоб збільшити об'єм зачіски і додати їй модну в даний час безладність, волосся при обробці феном необхідно витягати в різні сторони.

За допомогою фена завивають також кінці волосся. Для каре залежно від типу обличчя можна запропонувати завивку волосся всередину або одночасну завивку волосся всередину і назовні, що збільшує ширину зачіски в нижній частині. Крім того, послідовне завивки назовні і всередину можна порекомендувати і для довгого (нижче плечей) волоси.После того, як така завивка виконана, волосся змащують спреєм і пригладжують руками.

Засоби для укладання волосся. В даний час існує безліч засобів для укладання волосся. Дія засобів для укладання волосся заснована на тому, що вони роблять волосся товщі, завдяки чому їх можна закріпити в необхідному положенні.

В даний час знайшли широке застосування різні гелі, лосьйони, пінки, лаки, желе, віск. Завдяки їм зачіску можна зробити більш стійкою, надати їй додаткову пишність. Крім того, в більшості випадків заводські засоби для укладання волосся містять в собі речовини, які забезпечують захист волосся від несприятливих зовнішніх впливів, зокрема, від впливу високої температури при укладанні феном.

Гель для волосся дозволяє укласти волосся так, як ви цього хочете. У цьому сенсі він дає дуже велику свободу. В даний час можна купити гелі, які володіють додатковими якостями і спеціально призначені для отримання того чи іншого ефекту. Зокрема, тут можна відзначити гелі, що дають ефект «мокрого волосся». Залежно від того, наскільки товсті і жорсткі волосся, можна вибрати гелі, що володіють різною силою фіксації.

Зовсім недавно на ринку з'явилися гелі-аерозолі.

Пінні фіксатори і муси також призначені для фіксації зачіски. Пінні фіксатори, крім фіксації зачіски, додають також волоссю об'єм, що особливо важливо для тонкого волосся. У складі більшості засобів містяться речовини, що дозволяють здійснювати додатковий догляд за волоссям. Зазвичай ці кошти наносять на вологе волосся, які потім обробляється феном. Потрібно уважно стежити за дозуванням, оскільки дуже велика кількість пінного фіксатора приведе до злипання волосся. Нормальне дозування піни або мусу - кулька з маленьке куряче яйце. Для коротких або тонкого волосся їх потрібно ще менше.

Пінні фіксатори і муси зазвичай володіють менш сильною дією в порівнянні з гелями, а тому їх рідко застосовують самостійно, без використання фена.

Пінні фіксатори з сильним впливом нерідко володіють сильним ефектом, сушить, а тому придатні для укладання жирного волосся. У цьому випадку їх особливості можуть навіть принести користь. У той же час не рекомендується використовувати їх при сухому або пошкоджених волоссі.

Як і раніше великою популярністю користуються лаки для волосся. Особливо гарні вони для м'якого волосся, оскільки дозволяють без ефекту забруднення зробити волосся жорсткішим і додати йому необхідне положення.

Віск використовується головним чином для догляду за сухим кучерявим волоссям. Його корисно застосовувати при будь-якому сухому волоссі, оскільки він містить у своєму складі жир. Віск також підходить для того, щоб фіксувати окремі пасма після обробки зачіски феном. Так само, як і гель і інші засоби для укладання волосся, віск потрібно застосовувати економно і намагатися не наносити його на волосся біля коріння, щоб вони не здавалися жирними.

Крім перерахованих коштів, можна згадати також спреї і лосьйони. Останні найчастіше призначені для укладання волосся, яке здійснюється з використанням фену або бігуді.

Крім заводських засобів можна використовувати також саморобні. Зокрема, волосся можна укладати з використанням пива, молока, квасу, шампанського, пепсі-коли, а також солодкої або солоної води. У деяких випадках пиво рекомендують змішувати з водою в рівних частинах.

 




Переглядів: 15607

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.