Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Охорона праці

У приміщеннях підприємств перукарського господарства відповідно до вимог СниП-92-96 "Допоміжні будинки і приміщення промислових підприємств" і "Норм технологічного проектування перукарень" повинні матися: гардеробні (для працюючих), умивальні, душові (з ванною для ніг), убиральні, приміщення для особистої гігієни жінок, кімнати відпочинку і прийому їжі. Санітарно-побутові приміщення повинні утримуватися в чистоті і періодично піддаватися дезінфекції в терміни, узгоджені з органами санітарного нагляду. Забороняється використання санітарно-побутових приміщень не за призначенням.

Устаткування перукарень повинно бути розміщене у відповідності з діючими "Санітарними правилами по влаштуванню, обладнанню та утриманню перукарень" і "Нормами технологічного проектування перукарень".

Установка додаткового обладнання, не передбаченого проектом, допускається тільки з дозволу технічної та санітарної інспекції.

При установці устаткування необхідно дотримуватися такі мінімальні відстані:
- Між паралельними рядами туалетів (задніми стінками), розташованими фронтами один проти одного - 4500 мм;

- Між рядами туалетів (задніми стінками), розташованими один за одним - 2500мм;

- Від крісел з сушуар до робочих місць - 1500мм;

- Між фронтами крісел з сушуар - 2000мм.

Відстань між кріслами туалетів (по осі) - 1,8 м, від крайнього крісла до стіни - 0,7 м.

Педікюрний і манікюрний кабінети повинні розташовуватися в окремому, спеціально обладнаному приміщенні.

Враховуючи специфіку роботи, що вимагає великого зорового напруження і точності виконання операцій, кабінети рекомендується обладнати в приміщенням з достатньою кількістю природного світла.

Площа приміщень для перукарень слід визначати за таблицею, яка складена відповідно до "Норм технологічного проектування перукарень".Висота приміщень перукарень повинна становити не менше 3,3 м, висота побутових та складських приміщень не менше 2,7 м.

Стіни і стелі всіх приміщень перукарень повинні бути гладкими, рівними, зручними для очищення.

Характеристика внутрішньої обробки приміщень перукарень дана в таблиці, яка складена відповідно до "Норм технологічного проектування перукарень".
У залах очікування, робочих залах, підсобних приміщеннях для застілка підлог використовується лінолеум, релін і пр., допускаються паркетні і дощаті підлоги. Останні повинні бути добре прошпакльовані і пофарбовані, а також в душових, туалетах і коморах для використаної білизни повинні бути поли з метласька плитки; використовувати інші матеріали для покриття підлоги можна тільки з дозволу органів санітарного нагляду. Стіни та підлога приміщень для миття голови повинні мати гідроізоляцію.

У всіх приміщеннях перукарень щодня до початку роботи або після закінчення повинна проводитися ретельна вологе прибирання, протягом робочого дня проводиться поточне прибирання, а один раз на місяць перукарня повинна закриватися на одну зміну на "санітарний день" Для дезінфекції при прибиранні перукарні слід застосовувати 0,5%-ий освітлений розчин хлорного вапна. Стрижені волосся необхідно збирати в мішок з крафтбумагі і складати в підсобне приміщення .

Після закінчення робочого дня волосся та інші відходи повинні бути винесені в контейнер для сміття, а потім спеціальним транспортом вивезені на смітник промислових відходів.

Перукарні повинні бути обладнані всіма видами санітарно-технічних пристроїв - водопроводом, каналізацією, вентиляцією.

Перед початком роботи з кожним відвідувачем перукар на очах у відвідувача повинен вимити руки з милом.

Інструменти, використовувані в перукарні, повинні бути виготовлені з матеріалів, які легко піддаються дезінфекції.

Обслуговування відвідувачів у перукарні повинно проводитися продезинфікованими інструментами, для чого необхідно:

- Бритви, ножиці, інструменти для манікюру опускати в спирт (денатурований або гідролізний) міцністю 700; бритви після кожної правки на ремені або бруску піддавати дезінфекції;

- Спирт, призначений для дезінфекції інструментів, наливати в шірокогорлую посудину з пробкою або щільно закривається кришкою і використовувати не більше ніж на 150 процедур.

Посуд зі спиртом, в якій дезінфікується перукарський інструмент, повинна мати обсяг 100 мл, а для дезінфекції манікюрних інструментів - 50 мл.
Для дезінфекції інструментів необхідно стежити за тим, щоб ріжуча поверхня була повністю занурена у спирт. Витрата спирту на одного відвідувача проводиться у відповідності з діючими "Нормами витрат матеріалів для перукарень".

Машинки для стрижки і металеві гребінці повинні оброблятися спиртової пальником.
Інструменти і предмети з пластмаси (щітки, гребінці) дезінфікуються 0, .5%-им розчином хлораміну протягом 10-15 хв. Розчин наливається в пластмасові банки з кришками ємністю не менше 500 мл і замінюється свіжим не рідше одного разу в 5 днів. У кожного майстра має бути два набору щіток і гребінців. Бритвені прилади і чашки для манікюру миються проточною гарячою водою з милом і содою і опускаються в окріп.

Педікюрний та косметичний інструмент кип'ятиться 15-20 хвилин в електростірілізаторе після використання і потім зберігається в спирті.

Всі працівники перукарні до вступу на роботу повинні пройти медичний огляд.
Медичний огляд проводиться щоквартально, раз на рік проводиться флюорографія і огляд венерологом. Дані медогляду заносяться в журнал.
Всі працівники перукарні раз на рік здають санітарний мінімум.
Працівники перукарні повинні строго виконувати правила особистої гігієни, мати охайний зовнішній вигляд, бути в чистому санітарно-гігієнічної одязі.
Відповідальним за виконання правил є завідувач перукарні або особа, на яку покладено ці обов'язки.

Санітарно-гігієнічна одяг, засоби індивідуального захисту, спецвзуття, що видаються робітникам і службовцям, вважаються власністю підприємства і підлягають поверненню при звільненні, при переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу, для якої видані санітарно-гігієнічна одяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту не передбачені нормами, а також по закінченні строку носіння при отриманні нової санітарно-гігієнічної спецодягу і взуття та засобів індивідуального захисту.

Дезінфекція, ремонт санітарно - гігієнічної спецвзуття, засобів індивідуального захисту проводиться підприємствами за рахунок їх у строки, встановлені з урахуванням виробничих умов за погодженням з місцевим комітетом профспілки і місцевими органами санітарного нагляду

У випадку інфекційного захворювання працівника санітарно-гігієнічна одяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту, якими він користувався і приміщення, в якому вони зберігались, повинні бути піддані дезінфекції відповідно до вимог санітарної епідеміологічної станції.

Адміністрація повинна організовувати належний облік і контроль за видачею санітарно-гігієнічного одягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту в установлені строки. Видача працівникам і здача ними санітарно-гігієнічного одягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту повинні записуватися в особові картки встановленої форми.

У разі пропажі або псування санітарно-гігієнічного одягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту у встановлених місцях і зберігання з незалежних від працівників причин адміністрація зобов'язана видати іншу справну санітарно-гігієнічну одяг, спецвзуття і засоби індивідуального захисту.

Працівники зобов'язані дбайливо ставитися до виданої санітарно-гігієнічної одязі, спецвзутті і засобам індивідуального захисту, своєчасно повідомляти адміністрацію підприємства про необхідність їх прання та ремонту.

Для виконання якої-небудь роботи з клієнтом майстер повинен враховувати та дотримуватися такі правила:

1. Майстер повинен захистити одяг клієнта пеньюаром чи пелериною.

2. При роботі з водою обов'язково стежити за її температурою.

3. Під час виконання роботи не відволікатися і не розмовляти.

4. Необхідно стежити за заземленням електричної апаратури, її справністю.

5. Будь-яке незручне рух може призвести до травм клієнта.

6. Засоби для миття та укладання волосся використовувати дуже акуратно, щоб не потрапити на обличчя і в очі клієнтові.

Техніка безпеки у перукарні.

Весь персонал перукарні зобов'язаний знати правила техніки безпеки і керуватися ними у своїй практичній роботі.

Електрообладнання, електроапарати й електроінструменти повинні міститися в справному стані.

Струмоведучі частини електрообладнання, електроапаратів та електроінструментів повинні бути захищені кожухами.

Проводи чи кабелі до переносних електроінструментів і электроаппаратам не повинні торкатися вологих і гарячих поверхонь.

При виявленні будь-яких несправностей в электроаппаратах або електроінструментах робота з ними повинна бути припинена.

Забороняється проводити ремонт електрообладнання, переносної електроапаратури й електроінструмента під напругою.

У кожній перукарні повинні бути аптечка та інструкція з надання першої допомоги постраждалих від електроструму.

Переносний електроінструмент при напрузі 220В заземлювати не вимагається, якщо він має пластмасовий корпус, а конструкція провода електроінструмента гарантує від ураження електричним струмом.

Електроапаратура і електроінструмент повинні:

- швидко включатися і відключатися від електромережі

- бути безпечними в роботі

- напруга електроапаратури й електроінструмента повинне бути не вище 220В.

Електроапаратура і електроінструмент перевіряються шляхом зовнішнього огляду; звертається увага на справність заземлення та ізоляції проводів, наявність оголених струмоведучих частин.

Встановлювати несправну апаратуру і видавати для роботи інструмент, що має дефекти, забороняється.

Категорично забороняється зберігати швидко займисті і палаючі речовини в безпосередній близькості від нагрівальних приладів.

Навіть у разі короткочасного відходу з робочого місця перукар зобов'язаний вимкнути місцеве освітлення та індивідуальні нагрівальні прилади.

При роботі з гарячою водою обов'язково стежити за її температурою.

Під час виконання робіт не відволікатися і не розмовляти.

Своєчасно проводити дезінфекцію інструменту.

При порізах застосовувати кровоспинні речовини.

При фарбуванні волосся та інших робіт з хімічним складом обов'язково користуватися гумовими рукавичками.

Кожна перукарня повинна бути обов'язково обладнана вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник на кожні 100 м2 площі, але не менше одного на перукарню.

Правильно підібрана зачіска підкреслює достоїнства і приховує недоліки особи. Тому вибір зачіски - дуже відповідальна справа, яка вимагає певних знань і смаку. Покладатися тільки на віяння моди не слід. До мого типу обличчя найбільш підходить зачіска «подвійне каре».

 




Переглядів: 764

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.