Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пакети в мові UML

Пакет (package) — спільноцільовий механізм для організації різних елементів моделі в безліч, що реалізовує системний принцип декомпозиції моделі складної системи і що допускає вкладеність пакетів один в одного.

Пакет – основний спосіб організації елементів моделі в мові UML. Кожен пакет володіє всіма своїми елементами, тобто тими елементами, які включені в нього. Про відповідні елементи пакету говорять, що вони належать пакету або входять в нього. При цьому кожен елемент може належати лише одному пакету. У свою чергу, одні пакети можуть бути вкладені в інших.

Підпакет (subpackage) — пакет, який є складовою частиною іншого пакету.

За визначенням всі елементи підпакету належать і загальнішому пакету. Тим самим для елементів моделі задається відношення вкладеності пакетів, яке є ієрархією.

Для графічного зображення пакетів на діаграмах застосовується спеціальний графічний символ – великий прямокутник з невеликим прямокутником, приєднаним до лівої частини верхньої сторони першого (мал. 2.2 а, би). Можна сказати, що візуально символ пакету нагадує піктограму теки в популярному графічному інтерфейсі. Усередині великого прямокутника може записуватися інформація, що відноситься до даного пакету. Якщо такої інформації немає, то усередині великого прямокутника записується ім'я пакету, яке має бути унікальним в межах даної моделі (мал. 2.2, а). Якщо ж така інформація є, то ім'я пакету записується у верхньому маленькому прямокутнику (мал. 2.2, би).


Мал. 2.2. Графічне зображення пакетів в мові UML

Перед ім'ям пакету може поміщатися рядок тексту, що містить ключове слово, заздалегідь визначене в мові UML, і зване стереотипом, наприклад facade, framework, stub і topLevel. Як вміст пакету можуть виступати імена його окремих елементів і їх властивості, такі як видимість елементів за межами пакету. Детальніше стереотипи і видимість елементів будуть розглянуті в подальших лекціях.

Одним з типів стосунків між пакетами є відношення вкладеності або включення пакетів один в одного. У мові UML це відношення може бути змальоване без використання ліній простим розміщенням одного пакету-прямокутника усередині іншого пакету-прямокутника (мал. 2.3). Так, в даному випадку пакет з ім'ям Пакет_1 містить в собі два підпакети: Пакет_2 і Пакет_3.


Мал. 2.3. Графічне зображення вкладеності пакетів один в одного

Крім того в мові UML це ж відношення може бути змальоване за допомогою відрізань ліній аналогічно графічному представленню дерева. В цьому випадку найбільш загальний пакет або контейнер зображається у верхній частині малюнка, а його підпакети – рівнем нижче. Контейнер з'єднується з підпакетами суцільною лінією, на кінці якої, що примикає до контейнера, зображається спеціальний символ – . Він означає, що підпакети "власність" або частина контейнера, і, окрім цих підпакетів, контейнер не містить жодних інших. Розглянутий вище приклад (рис.2.3) може бути представлений за допомогою явної візуалізації відношення включення (мал. 2.4).


Мал. 2.4. Графічне зображення мови UML для вкладеності пакетів один в одного за допомогою явної візуалізації відношення включення

Модель є підкласом пакету і є абстракцією фізичної системи, яка призначена для сповна певної мети. Саме ця мета зумовлює ті компоненты, які мають бути включені в модель і ті, розгляд яких не є обов'язковим. Іншими словами, модель відображає релевантні аспекти фізичної системи, що роблять безпосередній вплив на досягнення поставленої мети. У прикладних завданнях мета зазвичай задається у формі вихідних вимог до системи, які, у свою чергу, в мові UML записуються у вигляді варіантів використання системи.

У мові UML для однієї і тієї ж фізичної системи можуть бути визначені різні моделі, кожна з яких специфікує систему з різних точок зору. Прикладами таких моделей є логічна модель, модель проектування, модель варіантів використання та інші. При цьому кожна така модель має власну точку зору на фізичну систему і свій рівень абстракції. Моделі, як і пакети, можуть бути вкладені один в одного. Пакет може включати декілька різних моделей однієї і тієї ж системи, і в цьому полягає один з найважливіших механізмів розробки моделей на мові UML. Загальна модель системи в контексті мови UML містить в собі модель аналізу і модель проектування, що явно відображає зв'язок з ООАП (мал. 2.5).


Мал. 2.5. Зображення моделі системи у вигляді пакетів моделей аналізу і проектування

Підсистема є просто угрупування елементів моделі, які специфікують просту поведінку фізичної системи. При цьому елементи підсистеми діляться на дві частини – специфікація поведінки і його реалізація. Для графічного представлення підсистеми застосовується спеціальне позначення – прямокутник, як в разі пакету, але додатково розділений на три секції (рис.2.6). При цьому у верхньому маленькому прямокутнику зображається символ, по своїй формі що нагадує "вилку" і вказуючий на підсистему. Ім'я підсистеми разом з необов'язковим ключовим словом або стереотипом записується усередині великого прямокутника. Проте за наявності рядків тексту усередині великого прямокутника ім'я підсистеми може бути записане поряд з позначенням "вилки".


Мал. 2.6. Графічне зображення підсистеми в мові UML

Операції підсистеми записуються в лівій верхній секції, нижче вказуються елементи специфікації, а праворуч від вертикальної лінії – елементи реалізації. При цьому два останні розділи позначаються відповідними мітками: "Елементи специфікації" і "Елементи реалізації". Секція операцій ніяк не позначається. Якщо в підсистемі відсутні ті або інші секції, то вони не відображуються на схемі.


Читайте також:

  1. Адаптивні хвилькові перетворення : Хвилькові пакети.
  2. Поняття про офісні пакети. Програми опрацювання текстів
  3. Способи інсталяції програмного забезпечення: з вихідних кодів, система портів, пакети




Переглядів: 1627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.