Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Програми навігатори. Призначення та можливості. Провідник. Мій ПК. Файлові менеджери.

Використання довідкової системи.

На початковому етапі вивчення Windows важливим є вміння знаходити потрібну інструкцію з допомогою довідкової системи, яка викликається командою справка головного меню Вікнодовідки містить з закладки:

содержание; указатель; поиск, з допомогою яких можна різними способами, шукати на ПК потрібну до роботи інструкцію.

До четвертого питання.

Програмами навігаторами називають програми, які дозволяють полегшити та прискорити виконання основних дій в середовищі операційної системи (ОС), в цьому і полягає їх призначення. Ці програми створюють власний інтерфейс, який полдегшує перегляд інформації. До найбільш поширених програм відносять: Norton Commander (NC), DOS Navigator (DN), Total Comander (TC), Мій ПК, Провідник. Можливості цих програм дозволяють одним клацанням клавіші клавіатури виконувати опрератору цілий комплекс дій: виділяти об’єкти (системи об’єктів), переміщувати, копіювати, знищувати, змінювати властивості їх.

Програма «Провідник» виконуєнаочний перехід з однієї гілки дерева файлової системи на іншу що, призначене для спрощення виконання операцій з інформаційними об'єктами (створення папок і ярликів, переміщення об'єктів та ін.), що розміщуються як на ПК певного користувача, так і на інших комп'ютерах, підключених до локальної мережі.

Викликати програму Проводник можна в один із таких способів:

• у меню Пуск вибрати пункт «Программы», а потім — підпункт «Проводник»;

• при натисненій клавіші <Shift> двічі клацнути мишею на значку будь-якої папки (наприклад. Мой ком­пьютер);

• клацнути правою клавішею миші на одній із папок (Мой компьютер, Сетевое окружение. Корзина) або на кнопці «Пуск». Далі із контекстного меню вибрати пункт «Проводник».

Вікно програми Проводник (рис. 4) складається з двох частин: лівої (панель ресурсів комп'ютера) і правої (панель вмісту вибраної папки) .

Рис. 4. Вікно програми Проводник

На найвищому рівні панелі ресурсів розміщується робочий стіл, оскільки з нього є доступ до решти ресурсів —

папок Мой компьютер, Сетевое окружение і Корзина. Ці три компоненти належать до одного рівня ієрархії.

Якщо з нижньої частини значка якогось об'єкта виходить вертикальна штрихова лінія, то всі значки, з'єднані з нею горизонтальними лініями, с елементами цього об'єкта. Наприклад, диски є елементами папки Мой компьютер.

Ліворуч від значка об'єкта у прямокутній рамці може бути знак « + » або «-». При клацанні мишею на знаку « + » з'являється «дерево» об'єкта з «гілками», показуючи, які документи входять до нього (наприклад, які папки є на диску С:). При цьому знак « + » замінюється знаком «-». При клацанні мишею на знаку «-» відбувається зворотний процес — вузол згортається («гілки» вилучаються).

Якщо розгорнуто багато об'єктів, то для перегляду довгої деревоподібної структури можна скористатися вертикальною лінійкою прокручування.

Переміщення по дереву в панелі ресурсів не змінює вміст правої панелі, що є звичайним вікном папки. Для зміни вмісту тут досить клацнути мишею на значку папки, яка цікавить, у панелі ресурсів. Таке переміщення по дереву дає змогу вибрати об'єкт швидше, ніж при послідовному відкриванні вкладених папок.

Програма Мій комп’ютер дозволяє виконувати ті ж дії, що й Провідник, але вікно цієї програми не розділене на дві половини, що ускладнює процес перенесення та копіювання файлів у порівнянні з програмою Провідник.

Файлові менеджери містять такий інтерфейс, який визначає найкращі умови для роботи з файловою системою:

 

 

ЛІТЕРАТУРА:

1. Зарецька І.Т., Гурій А.М., Соколов О.Ю. Інформатика: Підручник для 10 – 11 кл. загальноосвітн. навч. закладів. У 2-х частинах.- Х.: Факт,2001.-392 с.,с. 233-272

2. Клименко О.Ф., Головко Н.Р., Шарапов О.Д. Інформатика та комп’ютерна техніка (навчально-методичний посібник).- К.;КНЕУ, 2002.- 534 с., с.29-43, с. 46-57, с. 62-71

3. Малярчук С.М. Основи інформатики у визначеннях, таблицях і схемах: Довідково-навчальний посібник/Під ред. Н.В. Олефіренко. – Х.: Веста: Вид-во “Ранок”, 2005. – 112 с., с. 33-41

4. Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.. Інформатика: підручник для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень стандарту.– К.: Школяр, 2010. – 304с., с. 73-207, с. 186-208

 


Читайте також:

 1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
 2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
 3. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
 4. Алгоритм створення тренінгової програми
 5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 6. Анімаційні програми
 7. Антивірусні програми
 8. Бізнес-планування, його суть та призначення
 9. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
 10. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
 11. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
 12. Бурові долота спеціального призначення
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.