Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Витрати, що компенсуються за фактичними видатками

До основних витрат належать витрати на проведення геологорозвідувальних і пов’язаних з ними робіт на конкретному об’єкті, з урахуванням різновидів, технологій, умов проведення, глибин, діаметрів, категорій, масштабів і таке інше.

Методи визначення розцінок за основними витратами

Основні витрати визначаються, виходячи з обсягів робіт за різновидами та умовами їхнього проведення, за такими статтями:

а) оплата праці інженерно-технічних працівників і робітників;

б) оплата відпусток інженерно-технічних працівників і робітників;

в) відрахування на соціальні заходи;

г) матеріали, електроенергія, стисле повітря;

д) амортизація основних фондів;

е) знос предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються;

є) послуги власних і сторонніх допоміжних служб.

Статті основних витрат „Послуги власних і сторонніх допоміжних служб”, а також „Матеріали, електроенергія, стисле повітря” в разі вироблення електроенергії та стислого повітря власними силами є комплексними і, в свою чергу, складаються з оплати праці та відпусток, відрахувань на соціальні заходи, матеріальних витрат і амортизації.

Укрупнені кошторисні норми основних витрат розраховуються за чотирма показниками (елементами): заробітна плата, відрахування на соціальні заходи, матеріальні витрати, амортизація.

До укрупненого показника (елемента) „Заробітна плата” входить оплата праці та відпусток інженерно-технічних працівників і робітників, включно з оплатою праці та відпусток у складі комплексних статей „Послуги” й „Матеріали” при виробленні електричної енергії та стислого повітря власними силами.

До укрупненого показника (елемента) „Відрахування на соціальні заходи” входять відрахування до Фонду соціального страхування, до Пенсійного фонду, до Фонду зайнятості населення на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття, та до інших фондів, встановлених чинним законодавством, включно з відповідними відрахуваннями в складі комплексних статей „Послуги” й „Матеріали” при виробленні електричної енергії та стислого повітря власними силами.

До укрупненого показника (елемента) „Матеріальні витрати” входить вартість матеріалів, електроенергії, стислого повітря та вартість зносу предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються, включно з тими, які розраховуються в складі комплексних статей „Послуги” та „Матеріали” при виробленні електричної енергії та стислого повітря власними силами.

До укрупненого показника (елемента) „Амортизація” входять амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів, включно з тими,які розраховуються в складі комплексних статей „Послуги” та „Матеріали” при виробленні електричної енергії та стислого повітря власними силами.

Основні витрати на проведення ГРР визначаються, в переважній більшості, на розрахункову (часову) одиницю виміру обсягу робіт, тобто на 1 зміну (1 верстато-зміну, 1 загоно-зміну, 1 бригадо-зміну тощо) або на 1 добу, на 1 місяць, загоно-місяць, бригадо-місяць, партіє-місяць і таке інше.

В деяких випадках, коли окремі різновиди робіт не мають розрахункової одиниці виміру та в інших випадках, основні витрати визначаються на фізичну одиницю виміру: на 1 будівництво бурової вишки, на 1м, на 1 виробку, на 1 км, на 1м3, на 1 дослід тощо.

Відповідно, норми основних витрат у грошовому вираженні з розподілом за статтями обчислюються або на розрахункову одиницю виміру обсягу робіт (на 1 зміну, на 1 верстато-зміну, на 1 приладо-зміну, на 1 загоно-день, на 1 місяць тощо), або на фізичну (натуральну) одиницю виміру обсягу робіт (на 1 км, на 1 м, на 1 км2, на 1 дослід тощо).

Основні витрати на оплату праці ІТП і робітників розраховуються, виходячи з норм витрат праці для кожної посади ІТП, професії та тарифного розряду робітників в людино-днях (людино-місяцях) на одиницю обсягу робіт і денних (змінних, місячних) ставок (окладів) відповідних категорій працюючих, згідно з прийнятою на підприємстві системою оплати праці.

Норми витрат праці ІТП і робітників містяться в ЗУКН. У разі відсутності таких норм у ЗУКН або невідповідності норм ЗУКН умовам проведення робіт, витрати праці обґрунтовуються прямими розрахунками.

Оплата праці ІТП і робітників, розрахована за нормами витрат праці, посадовими окладами та тарифними ставками, коригується такими поправочними коефіцієнтами:

а) 1,10 - при проведенні робіт у місцевості, розташованій на висоті від 1501м до 1700м над рівнем моря;

б) 1,15 - при проведенні робіт у місцевості, розташованій на висоті, більшій за 1700м над рівнем моря;

в) 1,20 - при пошуках, розвідці та дослідженнях радіоактивних руд за домовленістю із замовником робіт (крім топографо-геодезичних робіт, будівництва будівель і споруд, транспортного обслуговування ГРР);

г) 1,30 - при проведенні польових робіт, спостережень та вимірювань на воді з суден, плотів, платформ.

Норми витрат праці ІТП і робітників можуть бути як на розрахункову одиницю виміру обсягу робіт, тобто на 1 зміну, на 1 день або на 1 місяць, так і на фізичну одиницю виміру (1м, 1 км, 1 дослідження тощо). Норми основних витрат на оплату праці ІТП і робітників визначаються, здебільшого, на розрахункову одиницю виміру обсягу робіт (1 зміна, 1 місяць). При розрахунках норми основних витрат на оплату праці на фізичну одиницю виміру обсягу робіт треба норму основних витрат на оплату праці на розрахункову одиницю помножити на відповідну норму часу або поділити на норму виробітку.

Основні витрати на оплату відпусток ІТП і робітникамрозраховуються у відсотках від оплати праці за встановленими нормативами:

а) 7,9 % на поверхневих роботах, включно з роботами, які виконуються з морських і повітряних суден;

б) 9,6% на відкритих гірничих роботах, у кар'єрах на глибині до 150 м;

в) 11,5 % на відкритих гірничих роботах, у кар'єрах на глибині, більшій за 150 м;

г) 14,3% на підземних роботах.

Основні витрати за статтею "Відрахування на соціальні заходи" розраховуються за встановленим нормативом у відсотках від суми оплати праці та оплати відпусток ІТП і робітників. Норматив обчислення суми відрахувань на соціальні заходи становить 38-40 % від суми оплати праці та відпусток (37,78% у 2011 р.).

Основні витрати за статтею "Матеріали, електроенергія, стисле повітря" (далі - "Матеріали") визначаються, виходячи з норм витрат матеріалів, електроенергії, стислого повітря та цін постачальників, які діють на час проведення розрахунків, з урахуванням транспортно-заготівельних витрат (13,66%).

Норми витрат матеріалів, електроенергії, стислого повітря містяться в ЗУКН. В разі відсутності таких норм використовуються відповідні норми інших відомств або обґрунтовуються витрати матеріалів, електроенергії, стислого повітря прямими розрахунками. В тих випадках, коли електрична енергія або стисле повітря виробляються власними електростанціями чи компресорними станціями, вартість 1 кВт-г електроенергії або 1 м3 стислого повітря визначається калькулюванням з виділенням оплати праці та відпусток, відрахувань на соціальні заходи, матеріальних витрат та амортизації. Аналогічно визначається вартість 1 м3 води при власному водопостачанні з поверхневих джерел або зі свердловин шляхом облаштування власних насосних станцій та водоводів.

Норми витрат матеріалів, електроенергії, стислого повітря розраховуються або на фізичну одиницю виміру обсягу робіт (на 1 м, 1 км, 1 м3, 1 дослід тощо), або на розрахункову одиницю виміру (на 1 зміну, на 1 місяць). Отже, норма основних витрат за статтею "Матеріали" в грошовому вираженні може визначатися або на розрахункову одиницю виміру обсягу робіт, або на фізичну одиницю. В разі необхідності переходу від норми основних витрат на розрахункову одиницю виміру (на 1 зміну, на 1 місяць) до норми на фізичну одиницю виміру обсягу, норма множиться на норму часу або ділиться на норму виробітку.

Основні витрати за статтею "Амортизація основних фондів"(далі – Амортизація")розраховуються, виходячи з запроектованих видів, типів, марок устаткування, транспортних засобів, апаратури, приладів, спорядження, які відносяться до основних фондів, їхньої кількості, цін без урахування податку на додану вартість, але з урахуванням транспортно-заготівельних витрат. При визначенні амортизації в складі кошторисної вартості ГРР, що проектуються, види, типи, марки устаткування, транспортних засобів, апаратури, приладів, спорядження, які відносяться до основних фондів, їхня кількість з урахуванням коефіцієнта резерву, визначаються, виходячи з положень, що містяться в ЗУКН. У разі відсутності відповідних норм, при використанні устаткування, транспортних засобів, апаратури, приладів, спорядження, які не відповідають нормам, за домовленістю із замовником робіт витрати за статтею "Амортизація" розраховуються, виходячи з фактичної наявності устаткування, транспортних засобів, апаратури, приладів, спорядження. При визначенні основних витрат за статтею "Амортизація" застосовуються амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів на рік, які діють в Україні на час проведення розрахунків.

Норми основних витрат за статтею "Амортизація" в грошовому вираженні на 1 зміну або на 1 місяць розраховуються, виходячи з очікуваного реального річного робочого часу з урахуванням змінності, сезонності ГРР і можливості використання основних фондів протягом року на декількох об’єктах, за формулою:

Анj = [∑(Вці*Оіj*Кріj*Наі)] / (Врj*100) , (6)

де Анj - норма основних витрат за статтею "Амортизація" для j-того виду ГРР на 1 розрахункову одиницю (зміну, міс.), грн.; Вці - вартість одиниці і-того виду основних фондів за ціною придбання без ПДВ, з урахуванням транспортно-заготівельних витрат (10,44%); Оіj - кількість одиниць і-того виду основних фондів для j-того виду ГРР; Кріj - коефіцієнт резерву і-того виду основних фондів для j-того виду ГРР; Наі - норма амортизаційних відрахувань на повне відновлення і-того виду основних фондів у відсотках на рік; Врj - реальний очікуваний або фактичний фонд робочого часу на рік з урахуванням змінності, сезонності використання основних фондів, для j-того виду ГРР.

Норма основних витрат за статтею "Амортизація" в грошовому вираженні на фізичну одиницю виміру обсягу робіт розраховується за формулами 7 або 8:

Анфj = Анрj * Нчj ; (7)

Анфj = Акрj / Нвj , (8)

де: Анфj - норма основних витрат за статтею "Амортизація" в грошовому вираженні на фізичну одиницю виміру обсягу j-того виду ГРР; Анрj- норма основних витрат за статтею "Амортизація" в грошовому вираженні на розрахункову одиницю виміру обсягу j-того ГРР; Нчj - норма часу на виконання j-того виду ГРР; Нвj- норма виробітку на виконання j-того виду ГРР.

Основні витрати за статтею "Знос предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються" (далі - "Знос") розраховуються, виходячи з їхньої первісної вартості та норм зносу за рік у %.

Основні витрати на послуги власних і сторонніх допоміжних служб (далі - "Послуги") включаються до вартості ГРР з урахуванням цін, що діють на тих підприємствах, які надають послуги, або з урахуванням вартості послуг власних підсобно-допоміжних служб, затвердженої керівництвом підприємства або такої, що фактично склалася протягом минулих років.

Основні витрати за статтею "Послуги" для ГРР визначаються із застосуванням норм, що затверджуються підприємствами за погодженням з організаціями, яким вони підпорядковані, у відсотках:

а) від сумарної вартості зносу предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються, та амортизації основних фондів - на технічне обслуговування, поточні ремонти устаткування, апаратури, приладів і спорядження, на виготовлення дрібного інструменту та пристосувань, друкування бланків тощо, причому 29 % від вартості цих послуг становить заробітна плата, 11 % - відрахування на соціальні заходи, 60 % - матеріальні витрати;

б) від амортизації основних фондів - на капітальні ремонти устаткування, транспортних засобів, апаратури, приладів, спорядження, причому 100 % вартості цих послуг становлять матеріальні витрати;

в) від суми заробітної плати та відрахувань на соціальні заходи ІТП і робітників, зайнятих на камеральних, тематичних, дослідно-методичних, картоскладальних та їм подібних роботах, причому 58 % від вартості цих послуг становить заробітна плата, 22 % - відрахування на соціальні заходи, 20 % - матеріальні витрати.

Вартість послуг, пов'язаних з витратами на експлуатацію виробничого транспорту, визначається

з врахуванням норм витрат транспорту в машино-змінах і урахуванням вартості послуг.

 

4.3. Накладні витрати

До накладних витрат відносяться видатки виробництва, пов'язані із забезпеченням і управлінням ГРР, які включаються до їхньої собівартості. Накладні витрати нараховуються у відсотках до суми основних витрат на ГРР, що виконуються власними силами, за нормами, затвердженими у встановленому порядку (27,0% - при ГРР на тверді корисні копалини, води, геологозйомочні роботи; 19,0% - при ГРР на нафту та газ).

Накладні витрати поділяються на три групи: а) загальновиробничі; б) загальногосподарські; в) інші накладні витрати та відрахування.

До загальновиробничих накладних витрат належать:

- витрати на охорону праці, техніку безпеки та санітарно-побутове обслуговування;

- витрати на підготовку та підвищення кваліфікації працівників;

- витрати на організацію громадського харчування;

- інші загальновиробничі накладні витрати.

До загальногосподарських накладних витрат належать:

- витрати, пов'язані з управлінням підприємством;

- витрати на утримання протипожежної та сторожової охорони.

До інших накладних витрат і відрахувань належать:

- витрати, пов'язані з набором робочої сили та з комплектуванням підприємств кадрами фахівців;

- витрати на винахідництво та раціоналізацію;

- витрати на заходи з охорони довкілля;

- витрати на нормативно-дослідні роботи, економічні дослідження та експертизу проектно-кошторисної документації;

- інші накладні витрати, які не ввійшли до загальновиробничих і загальногосподарських накладних витрат.

4.4. Нормативний прибуток (планові накопичення)

Нормативний прибуток геологічного підприємства передбачається у вартості ГРР для компенсації податкових платежів і виплат, які здійснюються у відповідності до чинного законодавства за рахунок прибутку, здійснення інших платежів, передбачених чинним законодавством, а також для забезпечення розвитку виробничої та соціально-побутової сфери підприємства.

Нормативний прибуток нараховується на суму основних і накладних витрат у відсотках за нормами, які розраховуються підприємствами згідно з методичними положеннями та затверджуються у встановленому порядку (26,5% при ГРР на тверді корисні копалини, води, геологозйомочні роботи; 20,0% - при ГРР на нафту та газ).

 

Компенсуються за фактичними видатками, без нарахування накладних витрат і нормативного прибутку, підтверджені бухгалтерією витрати на:

а) виробничі відрядження;

б) польове забезпечення;

в) доплати та компенсації;

г) відшкодування збитків, заподіяних вилученням або тимчасовим відчуженням земельних ділянок в зв'язку з проведенням ГРР;

е) плату за деревину, продану на пні;

є) оренду або придбання будівель для технологічних чи побутових потреб в місцях проведення польових ГРР, геофізичних досліджень і випробувань свердловин;

ж) узгодження місць проведення ГРР;

з) перерви в роботі (простої) при проведенні ГРР у підземних виробках діючих шахт, а також на території діючих кар'єрів або розрізів під час проведення підривних робіт.


Читайте також:

  1. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  2. Виконання бюджету за видатками.
  3. Виконання державного та місцевих бюджетів за видатками
  4. Виконання місцевих бюджетів за видатками
  5. Витрати бюджетів усіх рівнів розділяються на витрати, що включаються в бюджет поточних витрат, і витрати, що включаються в бюджет розвитку.
  6. Витрати, їх структура і класифікація.
  7. Витрати, пов'язані з одержанням освіти, можна розділити на три групи
  8. Витрати, пов’язані з розглядом справи в суді.
  9. Витрати, що компенсуються за фактичними видатками
  10. Витрати, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку
  11. Витрати, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку




Переглядів: 1025

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення кошторисної вартості ГРР | Підготовчі та передпольові роботи, складання проекту і кошторису

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.