Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Український сегмент світової павутини

Історія виникнення і розвитку, ключові принципи Інтернету.

Індивідуальна техніка журналістів для обробки тексту, аудіо, аудіовізувльного запису інформації в системі Інтернет -видань.

Інтернет-журналістика та Інтернет-видання. Характеристика сайтів. Блогосфера

Історія виникнення і розвитку, ключові принципи Інтернету. Український сегмент світової павутини

Лекція 6

Техніка для різних видів Інтернет-ЗМІ

 

Інтернет з'явився в так зв. епоху холодної війни в результаті роботи американської військової дослідницької організації ARPA. Перед розробниками було поставлено завдання зв'язати військові комп'ютери між собою таким чином, щоб мережа продовжувала працювати навіть у випадку ядерної війни, коли до 70% її вузлів будуть виведені з ладу. Використовувати для побудови такої мережі топологію «зірка» (коли до центрального вузла підключені всі інші комп'ютери) було неможливо: у випадку виходу з ладу центрального вузла мережа втратила б працездатність. З'єднати кожний комп'ютер з усіма іншими за допомогою окремих ліній зв'язку було неможливо — занадто багато ліній треба було б побудувати.
В результаті було знайдено, без перебільшення, геніальне рішення. Кожен комп'ютер, підключений до мережі, пов'язаний з іншими одним або декількома каналами зв'язку. Інформація мережею передається порціями (пакетами) по естафеті між вузлами. Кожен пакет містить інформацію про пункт призначення і скеровується до мети черговим вузлом за найкоротшим маршрутом. Якщо канал зв'язку, який забезпечує найкоротший маршрут, вийшов з ладу, інформація піде іншим функціонуючим шляхом. При цьому мережа не має єдиного центру управління: -якби він існував, то вся вона могла би бути зруйнована єдиним влучним ударом.

Згодом до мережі були підключені американські університети, що займаються, в тому числі, і оборонними дослідженнями, потім — організації в інших країнах, далі — різноманітні комерційні фірми. В остаточному підсумку, Інтернет підкорив увесь світ.
Отже, Інтернет (від англ. Internet) — всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. Інтернет становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів і послуг, таких як взаємопов'язані гіпертекстові документи Всесвітньої павутини (World Wide Web — WWW) та електронна пошта.

В повсякденній мові слово Інтернет найчастіше вживається в значенні Всесвітньої павутини і доступної в ній інформації, а не у значенні самої фізичної мережі. Також вживаються терміни Всесвітня мережа, Глобальна мережачи навіть одне слово Мережа, Іне́т, Тенета, Міжмережжя або Не́трі. Все частіше Інтернет вживається і з малої літери, що можна пояснити паралелями з термінами «радіо», «телебачення», які пишуть з малої.

Історія Інтернету сягає досліджень 1960-х років. Урядове фінансування магістральної мережі Національного наукового фонду США в 1980-х, а також приватне фінансування для інших комерційних магістральних мереж в усьому світі призвело до участі в розробці нових мережевих технологій і злиття багатьох мереж. Комерціалізація в 1990-х міжнародної мережі привела до її популяризації та впровадження в практично кожен аспект сучасного життя людини. З 2011 року більше 2,1 мільярда людейкористуються послугами Інтернету.

 

Інтернет не має централізованого управління, правил використання чи доступу. Кожна складова мережа встановлює свої власні стандарти. Централізовано визначаються правила використання

 

Свою популярність Інтернет завоював завдяки децентралізованості, надійності й відсутності «головного рубильника». І це зрозуміло: жодна держава не стало б його використовувати, якби існував пульт управління, що перебуває в руках потенційного супротивника. Жодна корпорація не зробила б ставку на таку комп'ютерну мережу, якщо б у конкурентів була можливість вивести її з ладу.

INTERNET надає такі основні види послуг:

1. e-mail – електронна пошта;

2. групи новин;

3. списки поштової розсилки;

4. доступ до файлів віддалених комп’ютерів;

5. сеанси зв’язку з іншими комп’ютерами, під’єднаними до INTERNET;

6. пошук інформації в базі даних в оперативному режимі;

7. спілкування з іншими користувачами шляхом використання сервісу Internet Relay Chart;

8. доступ до інформаційної системи World Wide Web (WWW).

З додаткових послуг можна виділити наступні:

· широка передача MultiMedia;

· RadioInternet;

· розмовний конференційний зв’язок;

· безпечні угоди;

· відеоконференційний зв’язок;

· безпровідне з’єднання.

 

Хоча США і є батьківщиною Інтернету, тут до сих пір знаходяться мережі органи, що координують її роботу, час від часу ті ж самі американці вдаються до того, аби перешкодити за певних обставин функціонуванню Інтернету. Так, зокрема, було під час операції «Буря в пустелі» -- військової операції США проти Іраку, аби приховати тіньову сторону вторгнення у цю країну.

Порівняно зі своїми попередниками мережевого зв'язку Інтернет є набагато дешевшим через використання новітніх технологій.

Всі компоненти зв'язку в Інтернеті поділяються на мережі з комутацією каналів і мережі з комутацією пакетів. Прикладом першої є звичайна телефонна мережа. При наборі певного номера лінія абонента, що телефонує, з'єднується (комутується) з телефонною лінією адресата. У мережі з комутацією пакетів одним і тим же каналом зв'язку може передаватися інформація від багатьох абонентів. У той момент, коли ви мовчите , інформація від вас не передається і не завантажує канал, яким в той час обмінюються інформацією інші користувачі. Завдяки цьому канали зв'язку використовуються набагато ефективіше, а значить, - коштують дешевше. Наприклад, міжнародний телефонний дзвінок через Інтернет обходиться в багато разів менше, ніж дзвінок через звичайну телефонну мережу.
Переваги мережі з комутацією пакетів доступні будь-якому інтернет-користувачеві. Саме завдяки їм ви можете одночасно “закачувати” декілька файлів з різних сайтів. У часи, коли для зв'язку користувача з віддаленими серверами використовувалися технології з комутацією каналів, ви не могли б одночасно “скачувати” більше одного файла.

Сучасний Інтернет має також дуже багато соціальних та культурних граней і функцій. Він є універсальним середовищем для спілкування, розваг танавчання. За допомогою Інтернету стало можливо робити покупкита оплачувати послуги. Для багатьох людей Інтернет — це спосіб заробітку. А в цілому Інтернет — це віддзеркалення сучасного суспільства та світосприйняття.

Одним з проявів субкультури Інтернету єДень безпечного Інтернету, що відзначається щорічно з 2004 року другого вівторка лютого.

 


Читайте також:

  1. Антивоєнні рухи напередодні Першої світової війни
  2. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни
  3. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
  4. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 1 страница
  5. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 2 страница
  6. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 3 страница
  7. Багатосегментна модель
  8. Близький Схід під час Другої світової війни.
  9. Варіанти вибору ринкових сегментів
  10. Взаємозалежність суб'єктів світової економіки — об'єктивна передумова координації економічної політики
  11. Виготовлення сегментів і вкладишів ріжучих апаратів.
  12. Визначте місце України в планах імперіалістичних держав напередодні та на початку Першої Світової війни. В чому полягала трагедія українського народу в цій війні?




Переглядів: 559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Форми подачі матеріалів у номері | Український сегмент Інтернету

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.