Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Сім'ї з батьками-одинаками

Сім'ї, очолювані жінками, - це в основному сім'ї з низькими прибутками. Головна причина цього в тому, що припинення браку приводить до істотного зменшення сімейного доходу. Але це, звичайно, не супроводжується пропорційним зменшенням витрат на харчування, житло і інші статті, так що зниження стандартів життя залишається незмінним протягом невизначеного періоду часу. Між бідними подружніми парами, що мають дітей, і бідними батьками-одинаками існує разюча відмінність: бідні подружні пари з дітьми в основному вибираються з бідності, а батьки-одинаки ніколи. Майже половина сімей, главою яких є матері-одинаки, живе за межею бідності, а багато хто залежить від фінансової допомоги державних установ.

Жінки-одинаки, що очолюють сім'ю, відчувають більше стресів, чим жінки в повних сім'ях, оскільки низький сімейний дохід є постійним джерелом занепокоєння, а відповідальність за сім'ю цілком лягає на одні плечі. Жінкам-одинакам властива знижена самооцінка, менша упевненість в успіху, у них менше віри в майбутнє, чим у жінок в повних сім'ях. Багато матері-одинаків скаржаться на недолік вільного часу, на нестримно зростаючі витрати по догляду за дитиною, на почуття самотності і постійний тиск, пов'язаний з подвійним навантаженням, - удома і на службі. Деякі батьки-одинаки теж стикаються з подібними проблемами. Балансування між роботою і вихованням дитини створює масу складнощів, особливо у батьків з дітьми дошкільного віку. Багато батьків починають із спроби знайти кого-небудь, хто б приходив до них в будинок наглядати за дитиною, поки вони знаходяться на роботі. Проте переважна більшість, переконавшись, що з цього нічого хорошого не виходить, робить вибір на користь дитячих садів, працівники яких мають професійні навички поводження з дітьми. Коли діти починають ходити в початкову школу, їх батьки, як правило, дозволяють ним залишатися після уроків одним. Багато батьки-одинаків говорять, що найбільші труднощі самотнього батьківства пов'язані для них з втратою допомоги і підтримки їх дружин; але вони стверджують, що їм важче було відчути себе просто самотніми, ніж батьками-одинаками.

Багато сімей з батьками-одинаками переживають свої труднощі з незначними негативними наслідками - деякі навіть досягають процвітання завдяки духу товариства, який зв'язує членів таких сімей в подоланні загальних труднощів. Проте занепокоєння викликає той факт, що занадто велике число дітей і їх батьків в'язне в проблемах. Деякі дослідження показують, що вірогідність дитячої злочинності в сім'ях з батьками-одинаками в 2 рази більше, ніж в повних сім'ях. Більше того, діти, що живуть в сім'ях з батьками-одинаками, частіше демонструють рівні розвитку нижче стандартних показників для свого віку, ніж діти, що живуть з обома батьками. В цілому батьки-одинаки випробовують нужду в різноманітних послугах, які нині більшості з них недоступні. У розряд таких послуг входять: дитячі дошкільні установи, які були б доступні для батьків, якби знаходилися досить близько від їх будинку або роботи, різні форми консультаційних послуг, підвищення рівня догляду за дітьми, програми позашкільного дозвілля дітей, а також освіти батьків.

Назад Зміст Вперед



Переглядів: 510

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Незареєстровані пари | Глава 9. РЕЛІГІЯ, ОСВІТА І ОХОРОНА здоров'я

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.