Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Іпотечні кредити з фіксованою процентною ставкою

Іпотечний кредит з фіксованою процентною ставкою та рівними платежами – стандартний або амортизуючий(fixed-rate mortgage, level-payment mortgage, fully-amortized mortgage). Даний вид іпотечного кредиту історично був першим варіантом довгострокового кредитування. Під час Великої Депресії 1929-1933 р.р. в США, а також в Західній Європі після Другої Світової Війни цей кредит відіграв велику роль в розв’язанні житлової проблеми. Він з успіхом використовувався до середини 70-х років ХХ сторіччя, доки в країнах з розвиненою ринковою економікою не настав період високих темпів інфляції.

Стандартний кредит з фіксованою процентною ставкою передбачає рівні щомісячні платежі, які включають:

─ 1/12 фіксованої річної процентної ставки, помноженої на суму невиплаченого залишку за кредитом на початок місяця;

─ частину невиплаченого залишку основної суми кредиту.

Погашення кредиту «діє» таким чином, що позичальник протягом усього терміну позики виплачує кредитору одну і ту ж суму грошей щомісяця. Впродовж часу кредитної операції у складі платежу пропорції між основною сумою боргу та сумою процентів змінюються. У перші роки більшу частину платежу становлять проценти, оскільки сума боргу ще дуже велика, поступово частка процентних платежів зменшується, а частка невиплаченого залишку кредиту в межах платежу зростає.

Іпотечний кредит з поступовим збільшенням платежів (graduated-payment mortgage). З огляду на високі показники інфляції була запропонована інша модель іпотечного кредиту. Процентна ставка та строк кредиту не змінні, як і для кредиту з рівними платежами, але сума щомісячних платежів в перші роки нижча ніж в наступні. За таких умов в договорі кредиту оговорена щорічна норма та механізм зростання суми щомісячних платежів.

Щомісячні виплати за зазначеною позикою в перші роки недостатні для покриття повної суми процентів, нарахованих на основну суму боргу. Різниця між платежами та накопиченими процентами додається до основної суми боргу і перетворюється в основну суму, тобто в перші роки позики має місце негативна амортизація боргу. Більш високий рівень платежів в наступні роки розраховується так, щоб повністю погасити зрослу основну суму боргу. Такі схеми можуть передбачати законодавчо встановлені ліміти на збільшення щомісячних платежів: максимум на 7,5% в кінці кожного року протягом перших 5 років зростання платежів або зростання платежів максимум на 3% протягом перших 10 років зростання платежів. Потім виплати стабілізуються і залишаються незмінними впродовж всього подальшого строку позики. Позичальники мають право конвертувати даний вид кредиту в стандартну іпотечну позику, проте, для цього повинні бути дотримані всі умови надання таких кредитів, тобто позичальник повинен бути в певних межах «фінансово кваліфікованим».

Оформлюючи іпотечний кредит з поступовим збільшенням платежів треба взяти до уваги. Дана модель іпотечного кредитування зменшує фінансове навантаження на позичальника на початковому періоді, але змушує його замислитись про необхідність зростання його доходів в майбутньому. Також, сума стартового внеску, яка сплачується позичальником з власних коштів (down payment), найчастіше є вищою у порівнянні з іншими моделями позик.

Іпотечний кредит з фіксованою процентною ставкою та «ярусними» платежами (fixed-rate tiered-payment mortgage). Ця модель представляє кредиторам важливу конкурентну перевагу на ринку іпотечного кредитування ─ можливість запропонувати позичальникові низькі початкові платежі, що підвищує купівельну спроможність у порівнянні зі стандартними 30-річним або 15-річним кредитами під фіксовану процентну ставку.

Різні види кредитів пропонують різні шляхи здійснення низьких початкових платежів. Дана модель вирішує цю проблему особливим чином. Процент за іпотечним кредитом встановлюється на рівні ринкової процентної ставки, термін ─ від 15 до 30 років. Платежі розраховуються не на основі процентної ставки за кредитом, а за ставкою, яка на 3-5% нижче. Негативної амортизації боргу не передбачається, і якщо платежів не достатньо для покриття процентів за діючою ставкою (а вони щороку збільшуються), то різниця між платежами позичальника і необхідною сумою погашення процентів виплачується зі спеціального рахунку, відкритого позичальником, продавцем, будівельником або іншою стороною. Платежі переглядаються щорічно і не можуть збільшуватися більш ніж на 7,5% на рік. Основна відмінність від позики з поступовим збільшенням виплат в тому, що даний вид кредиту не передбачає негативної амортизації і зазвичай має 15-річний термін погашення.

Іпотечний кредит з «пустяшним» платежем (balloon payment mortgage). Передбачає велику виплату основної суми боргу після закінчення 5 або 7 років, можливо і в інші строки. Такі кредити зазвичай надаються на 30 років під фіксовану процентну ставку і привабливі для позичальників, оскільки процентні ставки по них значно нижче, ніж по стандартних 30-річних кредитах. Протягом певного періоду часу основна сума боргу або взагалі не погашається, або погашається мала її частина. Можливі такі моделі виплат:

─ заморожування виплат аж до закінчення строку кредиту. Протягом строку позики не виплачується ні основна сума, ні проценти. Такий кредит доцільно брати на короткий строк, інакше сума заборгованості може бути дуже великою;

─ виплата тільки процентів, потім ─ «пустяшний» платіж. Даний вид кредиту передбачає періодичну виплату процентів. Після закінчення строку кредиту виплаті підлягає основна сума боргу;

─ часткова амортизація боргу з підсумковим «пустяшним» платежем.

Кредитні договори за такими позиками передбачають для позичальника можливість отримати у свого кредитора іншу іпотечну позику для виплати «пустяшного» платежу (рефінансувати борг). Щоб отримати другий кредит, позичальник не повинен порушувати умови платежів за першим кредитом в останні 12 місяців, повинен використовувати закладену нерухомість як основне місце проживання і не мати ніяких нових обтяжень на дану власність. Процентна ставка за новою позикою повинна перевищувати ставку за «пустяшним» кредитом не менше ніж на 5%.

Іпотечний кредит зі швидким погашенням (growing-equity mortgage). Це кредит з фіксованою процентною ставкою, платежі за яким постійно зростають. Однак, на відміну від позики з поступовим збільшенням виплат, тут немає негативної амортизації, тобто сума боргу не накопичується. Початковий платіж такий же, як і для кредиту з рівними платежами. Підвищення суми виплат відбувається з метою більш швидкого погашення боргу. Збільшення суми платежів ведеться за заздалегідь узгодженою ставкою, наприклад 3,5% за рік, або на підставі змінюваного індексу. Наприклад, кредит у $ 100 000, наданий на 30 років під 9,5% річних, вимагає щомісячних платежів в сумі близько $ 841-847, так само, як і кредит з рівними платежами. Але платежі за кредитом зі швидким погашенням можуть постійно зростати, і такий кредит може бути виплачений за 12─15 років. Процентна ставка, зазвичай, на 1/3 нижче, і тому процент нижчий ніж процент за стандартними кредитами.

Іпотечний кредит з погашенням кожні два тижні (biweekly mortgage). Платежі за такою позикою здійснюються один раз на два тижні, всього 26 разів на рік. Кожна виплата становить половину щомісячного платежу за стандартним 30-річним кредитом з фіксованою ставкою. Оскільки платежі за 26 разів еквівалентні платежам за 13 місяців, повернення основної суми відбувається швидше. Все менша частина кожного платежу витрачається на погашення процентів, і кредит погашається в середньому за 21 рік. Оскільки на рік потрібно більше виплат, ніж за стандартною позикою, то і дохід позичальника повинен бути вищим, щоб він міг претендувати на отримання такого кредиту.

Іпотечний кредит з додатковим забезпеченням ощадним рахунком (pledged-accountmortgage). Це кредити з використанням ощадного рахунку в якості додаткового забезпечення. Мета введення такої моделі кредитування та ж, що і для кредитів з поступовим збільшенням виплат, ─ забезпечити більш низькі щомісячні платежі для позичальників. Щомісяця гроші знімаються з ощадного рахунку як додаток до суми виплат по кредиту. Початковий внесок для таких кредитів не потрібно. Максимальне співвідношення суми кредиту і вартості житла ─ 95%, для кредитів з коефіцієнтом більше 90% потрібно страхування іпотечної позики. Оскільки рахунок позичальника постійно зменшується, а значить знижується вартість забезпечення, для кредитора зростає кредитний ризик.

Іпотечний кредит з участю кредитора в нарощенні вартості житла (shared appreciation mortgage). Кредитор надає більш низьку, ніж ринкова, процентну ставку в обмін на частку у зростанні вартості нерухомості або частку в поточному доході, яка може бути визначена у відсотках від регулярних грошових надходжень. Підвищення вартості може бути розраховане в момент продажу житла або, якщо нерухомість не продається, ґрунтується на оцінці в кінці певного періоду. Платежі кредитору можуть бути здійснені одноразово або додані до суми боргу. Наприклад, кредитор погоджується надати кредит у сумі $ 80 000 на придбання будинку вартістю $ 100 000. Процентна ставка знижена до 8% в порівнянні з ринковою в 12%. Термін кредиту ─ 30 років. Позичальник обіцяє кредитору 1/3 від зростання вартості житла понад $ 100 000. Через 5 років, якщо будинок продається за $ 121 000, кредитор отримує $ 7000. Такі кредити доцільно надавати в період високої інфляції і тільки при зростанні цін на даний тип нерухомості.


Читайте також:

  1. Акредитив
  2. АКРЕДИТИВ
  3. Акредитив та його форми
  4. Бюджетні кредити, надані за рахунок загального фонду державного бюджету
  5. Види документарних акредитивів в міжнародній практиці
  6. Всі іпотечні кредити діляться на кредити з постійними і змінними платежами.
  7. Документарний акредитив
  8. Документарний акредитив
  9. Документарні акредитиви можуть бути покритими і непокритими.
  10. Іпотечні кредити з коригованою процентною ставкою
  11. Іпотечні облігації, характеристика їх суті, форм випуску та особливостей обігу.




Переглядів: 660

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні риси іпотеки | Іпотечні кредити з коригованою процентною ставкою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.