Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Сьогодення і тенденції розвитку УКРАЇНСЬКОЇ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУУКРАЪНСЬКОГО ООООООО.

Сьогодні більшість дослідників згодні з тим, що спорт створює цінності спортивної та фізичної культури. Спортивний розвиток призвів до виникнення і розповсюдження багатьох окремих видів спорту, котрих нині нараховують більше, ніж 200[29].

Гордістю спорту сучасної України є Яна Клочкова – одинадцятиразова чемпіонка Європи, триразова чемпіонка світу, чотириразова олімпійська чемпіонка (Сідней-2000, Афіни-2004) у плаванні на 200, 400 та 800 метрів, володарка Кубків світу.

 

Яна Клочкова (нар. 1982 р.)
Основні біографічні дані: народилась у Сімферополі. З семирічного віку почала займатись плаванням у Ніни та Олександра Кожухів.
Видатні досягнення: золоті медалі Яна виграла на Літніх Олімпійських іграх 2000 та 2004 років у комплексному плаванні на дистанціях 200 та 400 метрів; срібну медаль вона отримала на іграх 2000 року у плаванні вільним стилем на дистанції 800 метрів.
Цікаві факти: Герой України (з врученням ордена «Золота Зірка») (2004) — за виняткові спортивні досягнення на Олімпійських іграх, виявлені мужність, самовідданість і волю до перемоги, піднесення спортивного авторитету України у світі. Названа «Золотою рибкою» українського спорту.

 

Незважаючи на відсутність гідної державної підтримки, Україна може пишатись своїми представниками інтелектуальних видів спорту – шахів та шашок, у яких наші спортсмени посідають перші місця у світових рейтингах. Так, шахіст Руслан Пономарьов у 1998 році в 14 років став наймолодшим у світі гросмейстером, чемпіоном світу серед юнаків до 18 років. Гордістю українських шахів є Катерина Лагно, яка у 2001 році у віці 12 років стала наймолодшим гросмейстером світу серед жінок, нині вона входить до чільної десятки жіночого рейтинг-листа ФІДЕ. В кінці 2012 року скарбничка українських шахів поповнилася ще однією блискучою перемогою – чемпіонкою світу з шахів серед жінок стала харків'янка Ганна Ушеніна.

Україна нині є однією з провідних шашкових країн у світі, що підтверджується високими результатами українських спортсменів на міжнародній арені. Можна назвати найбільш значні імена і досягнення наших спортсменів-шашкістів за період незалежності України. Чемпіонками світу з міжнародних шашок є Дар'я Ткаченко (2005, 2006, 2008, 2011) та Вікторія Мотричко (2007), яка також стала переможницею I Всесвітніх інтелектуальних ігор у Пекіні (2008) та отримала престижну нагороду –шаховий Оскар (2009). Валерій Гребьонкін, Анікєєв Юрій – чемпіони світу з шашок-64, Юлія Макаренкова, Ольга Рейниш – чемпіонки світу з шашок-64.

Жіноча збірна України з гандболу у 2000 році підтвердила свій неабиякий потенціал, ставши віце-чемпіоном Європи, а команди запорізького "Мотору” та київського "Спартака” нині успішно змагаються в єврокубкових турнірах.

Українські гімнастки - одні з лідерів світової художньої гімнастики. Головними тренерами збірної протягом багатьох років є Ірина та Альбіна Дерюгіни. Вони заснували всесвітньо відому "Школу Дерюгіних", відому титулованими ученицями, серед них Ганна Безсонова (багаторазова чемпіонка світу, дворазовий бронзовий призер Олімпійських ігор). З 2011 року лідерські позиції серед українських гімнасток тримає Аліна Максименко. Неабиякою популярністю серед уболівальників користуються міжнародні змагання - Кубок Дерюгіної - які щорічно проходять в Києві.

Стрільба з лука в Україні плідно розвивається з 1956 року. На сьогоднішній день цей вид стрільби добре розвинений у 15 областях, найбільше у Львові (близько 600 чол.), Харкові, Чернівцях (200), Києві та Сумах (по 100). Серед спортсменів-лучників, які прославляють нашу країну на міжнародних змаганнях зазначимо Дмитра Грачова, Віктора Рубана, Олександра Сердюка, Тетяну Бережну.

Славетна школа українського боксу виховала нових чемпіонів світу та Олімпійських ігор: Василя Ломаченка, Тараса Шелестюка, Євгена Хитрова та Олександра Усика.

Олександр Усик (нар. 1987 р.)
Основні біографічні дані: Народився у Сімферополі. Спочатку займався футболом в школі сімферопольської «Таврії», а 15 років - боксом.
Видатні досягнення: На Олімпійських іграх 2012 року у Лондоні виборов Золоту медаль. Неодноразовий чемпіон Європи і світу з боксу.
Цікаві факти: Глядачам запам'ятався тим, що виходив на ринг у образі козака, а після фінального поєдинку станцював гопак.

Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  5. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  6. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  7. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  8. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  9. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  10. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  11. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  12. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ




Переглядів: 476

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Національний олімпійський рух в Україні та досягнення українських спортсменів. | Проведення в Україні фіналу «Євро-2012» з футболу та його значення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.