Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Виснаження ВР

 

Поряд з охороною вод від забруднення і засмічення виключно важливо запобігти виснаженню поверхневих і підземних вод. Нераціональне використання вод може порушити процес відновлення їх ресурсів в окремих річкових та підземних басейнах і як наслідок цього виникає процес виснаження вод. Особливо неприпустиме виснаження ресурсів підземних вод (найбільш цінних для питного водопостачання) внаслідок їх забору (відкачки) у розмірах, що перевищують можливість природного відновлення.

Для підтримки сприятливого водного режиму річок, озер, водосховищ, підземних вод та інших водних об'єктів, для попередження водної ерозії ґрунтів та замулювання водойм, для зменшення втрат і різких коливань річкового і підземного стоку Основами водного законодавства передбачено встановлення водоохоронних зон лісів, обов'язкове проведення лісомеліоративних, протиерозійних, гідротехнічних та інших заходів. Головний засіб проти виснаження водних ресурсів – встановлення раціонального, заснованого на наукових знаннях і розрахунках режиму експлуатації водогосподарських систем і споруд (водозабірних, енергетичних, водопропускних та ін.).

При раціональному використанні водні ресурси безперервно відновлюються у процесі колообігу води на Землі. Виснаження водних ресурсів унаслідок втрати їхньої якості становить більшу загрозу, ніж їхнє кількісне виснаження. Один кубічний метр неочищених стічних вод забруднює і робить непридатним 40-50 м3 природної річкової води.

До нетрадиційних методів збільшення наявних водних ресурсів належать:

• стимулювання атмосферних опадів;

• використання мінералізованої води для зрошення, солоної води для різних цілей в промисловості замість прісної води, опрісненого льоду, що утворився в солоній водоймі;

• регулювання танення льодовиків;

• зменшення випаровування води, зокрема зміною складу рослинного покриву на водозбірній площі та інші відомі методи, які дозволяють значно скоротити дефіцит водних ресурсів.

Розвиток економічного потенціалу багатьох регіонів країни пов'язаний з інтенсивним використанням малих річок, які є основним, а часом і єдиним джерелом місцевого водозабезпечення. Інтенсивна господарська діяльність на водозборі порушує умови формування стоку і гідрохімічний режим малих річок. Якщо близько половини сумарного об’єму річкового стоку країни, а в окремих економічних регіонах до 90 ... 95% формується в басейнах малих річок, то стає очевидною роль малих річок у водозабезпеченні народного господарства та формуванні водних екологічних систем великих річок. У зв'язку з цим гостро стоїть проблема соціально-екологічного розвитку водогосподарських систем на малих річкових басейнах.

Для охорони вод, які використовують для господарсько-побутового водопостачання, лікувальних, оздоровчих і курортних потреб населення, встановлюють спеціальні зони санітарної охорони.

Для підтримання сприятливого водного режиму річок, озер, водосховищ, підземних вод та інших водних об'єктів, для запобігання водній ерозії ґрунтів і замулюванню водойм, для зменшення втрат та різкого коливання річкового і підземного стоку водним законодавством передбачається встановлення водо-охоронних зон лісів, обов'язкове проведення лісомеліоративних, протиерозійних, гідротехнічних та інших заходів.

 


Читайте також:

  1. Облік природних ресурсів та їх виснаження




Переглядів: 476

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проблеми чистої води | Вплив господарських заходів на водні ресурси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.