Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема: Комбайни для проведення прохідницьких робіт. Призначення , класифікація. Нові комбайни прохідницькі.

 

Проведення підготовчих виробок здійснюється прохідницькими комбайнами і комплексами і буро підривним способом з навантаженням зруйнованої гірської маси навантажувальними машинами.

Комбайни прохідницькі призначені для механізованого проведення гірничих виробок, навантаження зруйнованої гірської маси на конвеєр комбайна, з нього на перевантажувач, встановлений за комбайном, і далі в общешахтные транспортні засоби. Стрілоподібний телескопічний виконавчий орган 1 комбайна 6 резцовую конічну коронку 2, що працює з двома швидкостями різання - 1,2 та 3 м/с. Виконавчий орган комбайна складається з стріли /, різцевої коронки 2, редуктора 3, електродвигуна з водяним охолодженням 5 та П-образної рами 6, жорстко сполучених між собою. Виконавчий орган шарнірно укріплений на цапфах 4, 7 поворотною турелі Рис допомогою двох гідродомкратів 8 підіймання і опускання стріли. Турель 9 змонтована на основної рами '10 комбайна і за допомогою двох гідродомкратів // може повертатися в горизонтальній площині вправо і вліво разом з виконавчим органом. Всередині П-образної рами виконавчого органу з боків змонтовано по одному гидроцилиндру, завдяки яким здійснюється телескопічна розсунення стріли на хід до 0,5 м.

Стрілоподібний телескопічний виконавчий орган 1 комбайна 6 резцовую конічну коронку 2, що працює з двома швидкостями різання - 1,2 та 3 м/с. Виконавчий орган комбайна складається з стріли /, різцевої коронки 2, редуктора 3, електродвигуна з водяним охолодженням 5 та П-образної рами 6, жорстко сполучених між собою. Виконавчий орган шарнірно укріплений на цапфах 4, 7 поворотною турелі Рис допомогою двох гідродомкратів 8 підіймання і опускання стріли. Турель 9 змонтована на основної рами '10 комбайна і за допомогою двох гідродомкратів // може повертатися в горизонтальній площині вправо і вліво разом з виконавчим органом. Всередині П-образної рами виконавчого органу з боків змонтовано по одному гидроцилиндру, завдяки яким здійснюється телескопічна розсунення стріли на хід до 0,5 м., армованих твердим сплавом. Вода для зрошення через осьовий отвір у приводному валу і форсунки підводиться під тиском безпосередньо в зону роботи різців.

Кінематична схема виконавчого органу передбачає передачу крутного моменту від валу електродвигуна М через зубчасту муфту /, через пари зубчастих пере-д?ч 2-3; 4-5; 6-7; 8-9 і зубчасту муфту 10 приводному валу ріжучої коронки.

Навантажувальне пристрій складається з нагребающих лап 3, встановлених на поворотному столі 4, і центрально розташованого скребкового конвеєра 5 з мостовим перевантажувачем 8 і причіпними стрічковими перевантажувачами. Кінематична схема навантажувального пристрою комбайна передбачає передачу крутного моменту від електродвигуна М через циліндричну пару 1 - 2 а фрикційну муфту Ф циліндричної парі 3-4. Далі крутний момент через телескопічний вал і муфти Мъ М2 передається конічної парі 5-6, циліндричної парі 7-8 та зірці 9 приводу скребкової ланцюга. Від зірки 9 передача здійснюється через конічну пару 10-І лівого і правого редукторів до нагребающим лапках.

Автомобільний гусеничний механізм пересування 9 складається з двох гусеничних візків з індивідуальними приводами. Гусенична ходове обладнання 12 комбайна призначено для створення напірного зусилля на забій при руйнуванні гірського масиву і навантаження зруйнованої гірської маси на конвеєр, а також для маневрування в забої і перегонів по гірських виробленнях.

Рама 10, до якої кріпляться дві гусеничні візки, служить базою комбайна, на якій змонтовані всі основні складальні одиниці і виконавчі механізми комбайна. Кожна гусенична візок складається з рами, гусеничної ланцюга, опорних катків і натяжного пристрою. Для підвищення стійкості комбайна служать два опорних гідроциліндра.

Кінематична схема приводу механізму переміщення здійснює передачу крутного моменту від валу електродвигуна М циліндричної парі 1-3, зубчастим муфтам 4, конічної парі 5-6 і далі циліндричним парам 7-8 та 9-10. Потім крутильний момент передається фрикційним муфтам. Для кожної гусениці передбачений окремий електропривод з черв'ячною самотормозящейся парою, яка запобігає сповзання комбайна на ухилах

Комбайн обладнаний електричним 7 і гідравлічним обладнанням, системою розпірного пристрою, що складається з бічних гідродомкратів - аутригерів 10, які можуть розписується-раться на ґрунт або в боки вироблення. Крім того, комбайн має систему пылегашения (зрошення і пиловідсмоктувач), засоби автоматики і дистанційного керування. Передбачена можливість застосування спеціальних метан-реле, що забезпечують зняття напруги з комбайна при появі в забої неприпустимих концентрації метану.

Гідравлічна система комбайна здійснює підйом - опускання і поворот виконавчого органу, підйом-опускання і поворот живильника, установку аутригерів, перемикання швидкості гусеничного ходу, підйом і поворот хвостовій частині конвеєра. Гідропривід харчується трьома насосами, подаючими робочу рідину до гидроблоку управління. Гідравлічна схема комбайна складається з маслостанції і блоків керування гідросистемою:2 - робочими "гідродомкратами; 3 - гідродомкратами механізму пересування; 7 - гідродомкратами поворотною хвостовій частині скребкового конвеєра. Насос 5 подає робочу рідину під тиском з маслобака 4 через основний гідророзподільник 6 в блоки керування 2, 3, 7. У корпусі блоку 2 встановлені предохрани-додаткові клапани 24, налагоджені на максимальний допустимий тиск 10 МПа. Манометр 26, приєднаний до напірній магістралі через дросель 27, призначений для контролю тиску. Для чіткого спрацьовування гідророзподільника 6 запобіжний клапан 25 блоку 3 налаштований на тиск 7 МПа.

У блоці 2 для управління гідродомкратами 10 підйому і опускання носка живильника (столу) призначений гідророзподільник І, гідродомкратами 12 розсунення стріли - гідророзподільник 15, гідродомкратами 13 підйому і 14 повороту стріли - гі-дрораспределители 16 і 17; опорними гідродомкратами 18 і гн-дродомкратами 20 відхилення хвостовій частині скребкового конвеєра - гідророзподільник 19. В живильних магістралях гідродомкратів 10, 12, 13, 14, 18 встановлено гідро замки 21 для стабілізації робочих положень. Дросель 8 служить для регулювання швидкості переміщення виконавчого органу, а плавне опускання регулюється зворотним клапаном 22 і дроселем 23. Автостопоры 9 підключені до робочої магістралі блоку 2, вони повинні спрацьовувати при відсутності тиску.

У блоці 3 для управління гідродомкратами 29 включення робочих і 30 відключення гальмівних дискових фрикціонів передбачені два гідророзподільника 28.

У блоці 7 для управління гідродомкратами 31 повороту хвостовій частині скребкового конвеєра встановлений гидрораспреде-литсль 37, а для управління гідродомкратами 32 натягу скребкової ланцюга і 33 підйому хвостовій частині скребкового конвеєра - гідророзподільник 38. Плавність ходу гідродомкратів 31 забезпе-v чується дроселем 35

До гидродомкратам 32 і 33 робоча рідина подається через односторонній гидрозамок 34.

В зливний магістралі встановлені фільтри 36. Маслонасос Н-403Е продуктивністю 36 л/хв наводиться від електродвигуна механізму пересування комбайна.

 

 

Електрична частина комбайна складається з електроустаткування самого комбайна, пылеотсасывающей установки і насосної зрошувальної установки НУМС-30. Електропостачання комбайна здійснюється від пересувний вибухонебезпечній підстанції ТКШВП-320 напругою 660 В через магнітний пускач ПМВИ-61, встановлений на розподільному пункті у підготовчій виробленні. Тут же встановлені магнітні пускачі для^ електродвигунів пылеотсасывающей установки, зрошувальної установки, маслостанції і вентилятора місцевого провітрювання.

Гідравлічний і електричний пульти управління комбайна розташовані поруч - ліворуч по ходу комбайна у робочого місця машиніста. Управління комбайном може бути, ручне дистанційне - з переносного пульта, розташованого на відстані до 15 м, і програмне - з автоматичним управлінням виконавчим органом і навантажувальним пристроєм по заданій програмі за допомогою спеціальної апаратури автоматизації.

Дистанційне керування комбайном з переносного пульта здійснюється за допомогою встановлених тут електричних перемикачів, сполучених з комбайном гнучким електричним кабелем. Перемикачі електричні переносного пульта через проміжне реле включають электрогидроклапаны або контактори управління електродвигунами комбайна. Электрогидроклапаны перетворюють подані електричні команди управління в гідравлічні, які включають зі-ответствующие золотники гідророзподільників, направляючих робочу рідину в гідроциліндри робочих органів комбайна.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  4. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  5. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  6. VI. Проведення вступних екзаменів, фахових випробувань та творчих конкурсів
  7. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  8. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  9. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  10. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  11. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  12. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.




Переглядів: 707

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Комбайни для проведення прохідницьких робіт. Призначення , класифікація. Нові комбайни прохідницькі. | Тема: Експлуатація прохідницьких комбайнів. Розрахунок продуктивності прохідницьких комбайнів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.