Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація виконання дипломної роботи

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання дипломної роботи бакалавра
за напрямом підготовки 6.050802 "Електронні пристрої та системи"

 

 

ЧЕРНІГІВ ЧНТУ 2014


Міністерство освіти і науки України

Чернігівський національний технологічний університет

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання дипломної роботи бакалавра
за напрямом підготовки 6.050802 "Електронні пристрої та системи"

 

    Затверджено на засіданні кафедри промислової електроніки протокол № від р.

 

ЧЕРНІГІВ ЧНТУ 2014


Методичні вказівки до виконання дипломної роботи бакалавра за напрямом підготовки 6.050802 "Електронні пристрої та системи"/ Укл. Ревко А.С, Велігорський О.А., Гордієнко В.В., Хоменко М.А., Савенко О.В. – Чернігів: ЧНТУ, 2014 – 31 с.

 

Укладачі: Ревко Анатолій Сергійович, кандидат технічних наук, доцент,

Велігорський Олександр Анатолійович, кандидат технічних наук, доцент,

Гордієнко Вячеслав Валентинович, кандидат технічних наук, доцент,

Хоменко Максим Анатолійович, кандидат технічних наук, доцент,

Савенко Олександр Васильович, старший викладач

 

 

Відповідальний за випуск: Денисов Юрій Олександрович, завідувач кафедри промислової електроніки, професор, доктор технічних наук

 

Рецензент:


Зміст

Вступ. 3

1 Організація виконання дипломної роботи. 4

2 Склад кваліфікаційної роботи бакалавра. 7

2.1 Обов’язковий графічний матеріал. 7

2.2 Пояснювальна записка. 7

2.3 Електронний носій інформації 19

2.4 Додатковий матеріал до проекту. 19

3 Контрольні терміни роботи над бакалаврською роботою. 19

Нормативна документація. 20

 

 


Вступ

Ці методичні вказівки містять основні вимоги до виконання дипломної роботи бакалавра з напряму підготовки 6.050802 "Електронні пристрої та системи" і можуть бути використані під час дипломного проектування.

Дипломне проектування – це творча, самостійна робота, під час якої студенту необхідно показати вміння вирішувати інженерні задачі, користуватись науково-технічною літературою, математичними методами, обчислювальною технікою.

Дипломна робота є заключним етапом в підготовці бакалаврів. Дипломна робота з напряму підготовки 6.050802 – “Електронні пристрої та системи” виконується студентами в VIII семестрі і є кваліфікаційною роботою, за результатами виконання якої автору може бути присвоєно кваліфікацію радіоелектроніка та видано диплом державного зразку. Успішне виконання та прилюдний захист дипломної роботи свідчить про професійну зрілість автора та засвоєння їм всіх дисциплін, які передбачені навчальним планом підготовки бакалавра.

Відповідальність за правильність прийнятих рішень, обґрунтувань, розрахунків та якість оформлення несе студент – автор роботи.

Основні задачі дипломної роботи:

- розширення, поглиблення і систематизація теоретичних знань і практичних навичок, придбаних в процесі навчання;

- застосування отриманих знань і навичок при вирішенні конкретних наукових, технічних, економічних і виробничих задач;

- розвиток і закріплення розрахункових та проектно-конструкторських навичок, а також умінь роботи з сучасною комп'ютерною технікою і програмними продуктами;

- розвиток і вдосконалення умінь і навичок представлення рішень в формі, що відповідає вимогам сучасних стандартів, включаючи розробку конструкторської і технологічної документації за допомогою сучасних програмних засобів.

При підготовці даного видання використовувався матеріал з методичних вказівок до дипломного проекту спеціалістів [1].


Організація виконання дипломної роботи

Дипломна робота виконується студентом самостійно під керівництвом керівника дипломної роботи, який призначається з числа найбільш кваліфікованих і досвідчених фахівців з напряму “Електроніка” та затверджується на засіданні кафедри промислової електроніки Чернігівського національного технологічного університету, та консультантів зі спецчастин. Консультанти відповідають за відповідні частини дипломної роботи а керівник контролює цілісність всієї роботи. Керівник проекту та консультанти:

- видають завдання на дипломну роботу(її частини);

- рекомендують літературу з роботи та інші джерела;

- проводять систематичні консультації відповідно до графіка;

- не рідше одного разу на тиждень перевіряють виконання роботи;

- підписують дипломну роботу та її частини;

- керівник складає відгук на роботу.

Дипломній роботі передує переддипломна практика. Тема дипломної роботи розробляється керівником роботи спільно з дипломником, розглядається і затверджується кафедрою. Тема роботи повинна відповідати напряму “Електроніка”, бути актуальною, відповідати сучасному рівню і перспективам розвитку науки, техніки і технологій виробництва, враховувати реальні технічні задачі, що стоять перед виробництвом, проектно-конструкторськими установами, кафедрою – тобто місцями, де проводиться переддипломна практика.

Для вибору теми дипломної роботи рекомендується використовувати узагальнену структурну схему з варіантами завдань, додаток А.

Завдання на дипломну роботу видається не пізніше, ніж через тиждень після початку переддипломної практики тим студентам, які успішно продовжують навчання і не мають академзаборгованості за VIII семестр включно.

До роботи над дипломною роботою студент приступає з самого початку переддипломної практики. У цей період збираються необхідні матеріали, вивчається вітчизняна та іноземна література, Інтернет-ресурси з відповідної галузі промисловості та стосовно до об’єкта, що підлягає розробці в завданні на кваліфікаційну роботу. Це сприяє створенню нових рішень і досягненню більш високих техніко-економічних показників розробки.

Керівник дипломної роботи не пізніше ніж за тиждень від початку переддипломної практики узгоджує зі студентом календарний план роботи над дипломною роботою.

Контроль за ходом роботи здійснює керівник та консультанти відповідно до календарного графіка. Під час консультацій з керівником та консультантами зі спецчастин студент погоджує свої самостійні рішення, приводить розрахунки, пропонує варіанти реалізацій, обґрунтовує вибір електронних компонентів, їх режимів роботи, обирає та застосовує відповідні комп’ютерні програми.

Зміст дипломної роботи і об’єм його складових частин узгоджується з керівником дипломної роботи та консультантами зі спецчастин. Консультації з керівником роботи та консультантами з окремих розділів не знімають з дипломника відповідальності за виконання проекту. За прийняті в дипломній роботі рішення і правильність всіх наведених даних відповідає студент – автор роботи.

Керівник дипломної роботи та консультанти регулярно визначають (в процентах) виконання календарного графіка, тому явка студентів на щотижневі консультації обов'язкова.

Консультанти зі спецчастин дипломної роботи повинні:

– під час переддипломної практики видати завдання зі спецчастини,

– сформувати графік консультацій для дипломників у об’ємі не меншому, ніж передбачено учбовим навантаженням, й довести його до відома студентів.

Календарний графік роботи над дипломною роботою передбачає низку робіт, зміст, послідовність та терміни виконання яких розробляються керівником роботи та консультантами зі спецчастин. Розділи календарного графіка, як правило, містять:

1) Підготовчий етап. Складення, уточнення та узгодження технічного завдання на дипломну роботу.

2) Попередній етап. Підготовка аналітичного огляду інформаційних джерел за темою роботи, розробка структурної (функціональної) схеми розробки та остаточне затвердження технічного завдання по закінченню переддипломної практики.

3) Активна фаза роботи. Розробка принципової схеми, проведення розрахунків, моделювання та експериментів.

4) Попередній захист. На прилюдне обговорення виносяться функціональна та електрична принципова схеми, розрахункова частина, схема та текст програми, які затверджені консультантами зі спецчастин та керівником роботи. Мета попереднього захисту – виявлення грубих помилок та коригування схем, а також набуття навичок публічного виступу.

5) Оформлення роботи, узгодження з консультантами і отримання відгуку від керівника. Погодивши всі матеріали роботи з консультантами і керівником, дипломник остаточно оформляє роботу, переплітає пояснювальну записку і підписує її спочатку сам, а потім – у консультантів і керівника. Керівник підписує всі листи графічної та текстової документації (у відповідних місцях форматів) і дає відгук на роботу. В останню чергу ставиться підпис нормоконтролера.

6) Здача роботи на кафедру. Дипломну роботу переглядає завідувач кафедрою промислової електроніки, визначає готовність його до захисту і підписує. У випадку, якщо строки представлення дипломної роботи на кафедру порушені, або ж дипломна робота не відповідає встановленим нормам, затвердження дипломної роботи може бути відхилене. В цьому випадку, допуск дипломника до захисту розглядається на засіданні кафедри за участю керівника роботи.

7) Рецензування дипломної роботи. Затверджена на кафедрі робота передається на рецензію кваліфікованому фахівцеві. До захисту дипломник повинен ознайомитися з рецензією і підготувати пояснення щодо зауважень рецензента, які він повідомляє на засіданні Державної екзаменаційної комісії (ДЕК) після того, як секретар ДЕК зачитає рецензію.

8) Прилюдний захист дипломної роботи на засіданні ДЕК. В день захисту випускник передає секретарю ДЕК залікову книжку, відгук керівника, рецензію та дипломну роботу. За бажанням можна представити в ДЕК також інші матеріали, що характеризують цінність роботи – зразки конструкцій, макети, авторські свідоцтва, копії статей, довідки про впровадження, відгуки фахівців тощо. Захист роботи проводиться на відкритому засіданні ДЕК в наступному порядку:

- заслуховується доповідь студента за змістом роботи. Тривалість повідомлення не повинна перевищувати 10 хвилин;

- дипломник відповідає на запитання членів ДЕК, а також інших осіб, присутніх на захисті;

- зачитується довідка деканату про отримані студентом за час навчання оцінки;

- зачитується відгук, або заслуховується керівник роботи;

- зачитується рецензія й заслуховуються відповіді дипломника;

- заслуховуються виступи членів ДЕК;

- студенту надається заключне слово для відповідей на зауваження.

Тривалість захисту роботи – не більш 30 хвилин; тривалість засідання ДЕК в день захисту не повинна перевищувати 6 годин. Результати захистів робіт оголошуються в той же день після їх обговорення на закритому засіданні ДЕК.



Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Аналіз контрольної роботи.
  4. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  5. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  6. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  7. II. Організація і проведення спортивних походів
  8. II. Організація перевезень
  9. II. Організація перевезень
  10. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  11. III. Виконання бюджету
  12. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи




Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тестові завдання | Склад кваліфікаційної роботи бакалавра

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.