Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Застосування електронних таблиць для розрахунку

Обчислення в таблицях програми Excel здійснюються за допомогою формул. Формула може містити числові константи, посилання на осередки і функції Excel, з'єднані знаками математичних операцій. Дужки дозволяють змінювати стандартний порядок виконання дій. Якщо осередок містить формулу, то на робочому листі відображається поточний результат обчислення цієї формули. Якщо зробити осередок поточної, то сама формула відображається в рядку формул.

Правило використання формул у програмі Excel полягає в тому, що, якщо значення осередку дійсно залежить від інших осередків таблиці, завжди варто використовувати формулу, навіть якщо операцію легко можна виконати в «розумі». Це гарантує, що наступне редагування таблиць не порушить її целосности і правильності вироблених у ній обчислень.

Íàïðèклад, якщо ви хочете знайти середне арифметичне трьох чисел, які знаходяться в комірках À1, Â1 è Ñ1, âàì потрібно çàïèñàòü ôîðìóëó:

=(À1+Â1+Ñ1)/3

Ââåäåíня ôîðìóë

Ôîðìóëà ââîäèòьñÿ äâóìÿ випадками: за допомогою âиäіëåíоþ коміркою або за допомогою ñиëêè íà комірку путьом їõ âиáîðу. Для вводу формули необхідно:

1. Âиäіëèòå комірку, â якій íåîáõіäнî âиâîäèòи ðåçóëüòàò розрахунків.

2. Ïîñòàâüòå çíàê рівності (=).

3. Ââåäіòь ôîðìóëó. Воíà òеæ ïîÿâèòьñÿ і â ñòðîêå ôîðìóë.

4. Натисніть êëàâіøó <Enter> або ùåëêíіòь íà êíîïці Enter

Абсолютні і відносні посилання. За замовчуванням, посилання на осередки у формулах розглядаються як відносні. Це означає, що при копіюванні формули адреси в посиланнях автоматично змінюються відповідно до відносного розташування вихідного осередку і створюваної копії.

Нехай, наприклад, в осередку В2 мається посилання на осередок A3. У відносному представленні можна сказати, що посилання вказує на осередок, що розташовується на один стовпець левее і на один рядок нижче даної. Якщо формула буде скопійована в інший осередок, то така відносна вказівка посилання збережеться. Наприклад, при копіюванні формули в осередок ЕА27 посилання буде продовжувати вказувати на осередок, що розташовується левее і нижче, у даному випадку на осередок DZ28.

При абсолютній адресації адреси посилань при копіюванні не змінюються, так що осередок, на яку вказує посилання, розглядається як нетаблична. Для зміни способу адресації при редагуванні формули треба виділити посилання на осередок і натиснути клавішу F4. Елементи номера осередку, що використовують абсолютну адресацію, и редваряются символом $. Наприклад, при послідовних натисканнях клавіші F4 номер осередку А1 буде записуватися як А1,$А$1,А$1 і$А1.У двох останніх випадках один з компонентів номера осередку розглядається як абсолютний, а іншої — як відносний.

Копіювання і переміщення осередків у програмі Excel можна здійснювати методом перетаскування або через буфер обміну. При роботі з невеликим числом осередків зручно використовувати перший метод, при роботі з великими діапазонами — другої.

Метод перетаскування. Щоб методом перетаскування скопіювати або перемістити поточний осередок (виділений діапазон) разом із умістом, варто навести покажчик миші на рамку поточного осередку (він прийме вид стрілки). Тепер осередок можна перетягнути в будь-яке місце робочого листа (крапка вставки позначається спливаючою підказкою).

Для вибору способу виконання цієї операції, а також для більш надійного контролю над нею рекомендується використовувати спеціальне перетаскування за допомогою правої кнопки миші. У цьому випадку при відпусканні кнопки миші з'являється спеціальне меню, у якому можна вибрати конкретну виконувану операцію.

Застосування буфера обміну. Передача інформації через буфер обміну має в програмі Excel визначені особливості, зв'язані зі складністю контролю над цією операцією. Спочатку необхідно виділити копіїованийй елемент і дати команду на його приміщення в буфер обміну: Виправлення > Копіювати або Виправлення > Вирізувати. Вставка даних у робочий лист можлива лише негайно після їхнього приміщення в буфер обміну. Спроба виконати будь-яку іншу операцію приводить до скасування початого процесу копіювання або переміщення. Однак утрати даних не відбувається, оскільки «вирізані» дані віддаляються з місця їхнього вихідного розміщення тільки в момент виконання вставки.

Місце вставки визначається шляхом вказівки осередку, що відповідає верхньому лівому кутові діапазону, поміщеного в буфер обміну, або шляхом виділення діапазону, що по розмірах у точності дорівнює копійованого (переміщуваному). Вставка виконується командою Виправлення > Уставити. Для керування способом вставки можна використовувати команду Виправлення > Спеціальна вставка. У цьому випадку правила вставки даних з буфера обміну задаються в діалоговому вікні, що відкрилося.

Підсумкові обчислення припускають одержання числових характеристик, що описують визначений набір даних у цілому. Наприклад, можливе обчислення суми значень, що входять у набір, середнього значення й інших статистичних характеристик, кількості або частки елементів набору, що задовольняють визначених умовам. Проведення підсумкових обчислень у програмі Excel виконується за допомогою убудованих функцій. Особливість використання таких підсумкових функцій полягає в тому, що при їхньому завданні програма намагається «угадати», у яких осередках укладений оброблюваний набір даних, і задати параметри функції автоматично.

Як параметр підсумкової функції звичайно задається деякий діапазон осередків, розмір якого визначається автоматично. Обраний діапазон розглядається як окремий параметр («масив»), і в обчисленнях використовуються всі осередки, що складають його.

Підсумовування. Для підсумкових обчислень застосовують обмежений набір функцій, найбільш типової з яких є функція підсумовування (СУМ). Це єдина функція, для застосування якої є окрема кнопка на стандартній панелі інструментів (кнопка Автосумма). Діапазон підсумовування, обираний автоматично, включає осередку з даними, розташовані над поточним осередком (переважніше) або ліворуч від неї й утворюючий безперервний блок. При неоднозначності вибору використовується діапазон, що безпосередньо примикає до поточного осередку.

Автоматичний підбор діапазону не виключає можливості редагування формули. Можна перевизначити діапазон, що був обраний автоматично, а також задати додаткові параметри функції.

Функції для підсумкових обчислень. Інші функції для підсумкових обчислень вибираються звичайним образом, за допомогою списку, що розкривається, у рядку формул або з використанням майстра функцій. Усі ці функції відносяться до категорії Статистичні. У їхнє число входять функції ДИСП (обчислює дисперсію), МАКС (максимальне число в діапазоні), СРЗНАЧ (середнє арифметичне значення чисел діапазону), РАХУНОК (підрахунок осередків з числами в діапазоні) і інші.

Функції, призначені для виконання підсумкових обчислень, часто застосовують при використанні таблиці Excel як базу даних, а саме на тлі фільтрації записів або при створенні зведених таблиць.

Побудова діаграм і графіків

У програмі Excel термін діаграма використовується для позначення усіх видів графічного представлення числових даних. Побудова графічного зображення виробляється на основі ряду даних. Так називають групу осередків з даними в межах окремого рядка або стовпця. На одній діаграмі можна відображати кілька рядів даних.

Діаграма являє собою вставний об'єкт, упроваджений на один з аркушів робочої книги. Вона може розташовуватися на тім же листі, на якому знаходяться дані, або на будь-якому іншому листі (часто для відображення діаграми відводять окремий лист). Діаграма зберігає зв'язок з даними, на основі яких вона побудована, і при відновленні цих даних негайно змінює свій вид.

Для побудови діаграми звичайно використовують Майстер діаграм, що запускається щигликом на кнопці Майстер діаграм на стандартній панелі інструментів. Часто зручно заздалегідь виділити область, що містить дані, що будуть відображатися на діаграмі, але задати цю інформацію можна й у ході роботи майстри.

Тип діаграми. На першому етапі роботи майстри вибирають форму діаграми. Доступні форми перераховані в списку Тип на вкладці Стандартні. Для обраного типу діаграми праворуч указується кілька варіантів представлення даних (палітра Вид), з яких варто вибрати найбільш підходящий. На вкладці Нестандартні відображається набір цілком сформованих типів діаграм з готовим форматуванням. Після завдання форми діаграми варто клацнути на кнопці Далі.

Вибір даних. Другий етап роботи майстра служить для вибору даних, по яких буде будуватися діаграма. Якщо діапазон даних був обраний заздалегідь, то в області попереднього перегляду у верхній частині вікна майстра з'явиться приблизне відображення майбутньої діаграми. Якщо дані утворять єдиний прямокутний діапазон, то їх зручно вибирати за допомогою вкладки

Діапазон даних. Якщо дані не утворять єдиної групи, то інформацію для отрисовки окремих рядів даних задають на вкладці Ряд. Попереднє представлення діаграми автоматично обновляється при зміні набору відображуваних даних,

Оформлення діаграми. Третій етап роботи майстри (після щиглика на кнопці Далі) складається у виборі оформлення діаграми. На вкладках вікна майстри задаються:

• назва діаграми, підпису осей (вкладка Заголовки);

• відображення і маркірування осей координат (вкладка Осі);

• відображення сітки ліній, рівнобіжних осям координат (вкладка Лінії сітки):

• опис побудованих графіків (вкладка Легенда);

• відображення написів, що відповідають окремим елементам даних на графіку (вкладка Підпису даних);

• представлення даних, використаних при побудові графіка, у виді таблиці (вкладка Таблиця даних).

У залежності від типу діаграми деякі з перерахованих вкладок можуть отсутствовать.

Розміщення діаграми. На останньому етапі роботи майстри (після щиглика на кнопці Далі) указується, чи варто використовувати для розміщення діаграми новий робочий лист або один з наявних. Звичайно цей вибір важливий тільки для наступної печатки документа, що містить діаграму. Після щиглика кнопці готова діаграма будується автоматично і вставляється на зазначений робочий лист.

Контрольні питання:

1. Дайте визначення електронній таблиці.

2. Що таке осередок.

3. Дайте визначення абсолютному і відносному посиланню.

4. Опишіть створення формули в Excel

Література:

Рзаєв Д.О. Інформатика і комп’ютерна техніка: навчально-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни- К: КНЕУ 2002


Читайте також:

  1. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
  2. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  3. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  4. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  5. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  6. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  7. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  8. Акти правозастосування, їх види
  9. Акти правозастосування.
  10. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  11. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  12. Алгоритм маркетингового розрахунку цін.




Переглядів: 709

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення електронних таблиць Microsoft Excel | Тема: «Алгоритмічна мова і його властивості.»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.