Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Письмове додавання двоцифрових чисел. Творча робота над задачами.Письмове додавання трицифрових чисел. Розширена задача на зведення до одиниці. Складання та розв'язування рівнянь.

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; вдосконалювати вміння розв'язувати прості задачі на додавання, розв'язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, зменшуваного, від'ємника; розвивати мислення; виховувати уважність.

Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд та використовувати цей спосіб обчислення під час розв'язування задач.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота
1) Гра «Відшукайте друга».
— Підкресліть у числах одиниці, десятки, сотні. 1-ша команда підкреслює у числах кількість одиниць. 157; 324; 741;284
2-га команда підкреслює у числах кількість десятків. 228;132;853; 904
3-тя команда підкреслює у числах кількість сотень. 459; 560; 397; 241
2) Коментоване розв 'язування прикладів.
23 64
56 29
2. Пояснення нового матеріалу (с. 95,завдання 606)
— Розгляньте запис.
— Як треба записувати другий доданок при письмовому додаванні?
— З яких розрядних одиниць почали виконувати письмове додавання? Висновок. При додавапиі трицифрових чисел одиниці додають до одиниць,
десятки — до десятків, сотні — до сотень.
3. Первинне закріплення нового матеріалу (с 95,завдання 607)
— Обчисліть приклади, записуючи доданки стовпчиком. (Приклади записуються на дошці з коментуванням.)
Міркуйте так:
— Перший доданок 722. Другий — 134. Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки — під десятками, сотні — під сотнями. Додавання розпочинається з одиниць. 2 + 4 = 6. Цифру 6 записуємо під одиницями.
2 дес. + 3 дес. = 5 дес. Цифру 5 пишемо під десятками. 7 сотень + 1 сотня = = 8 сотень. Цифру 8 пишемо під сотнями. Отримуємо суму 856.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв'язування простих задач на додавання (фронтально) Розв'язування задач учні записують стовпчиком.
1) Іф.— 346 к.
II ф.— 412 к.
Розв'язання
346+412=758 (к.)
Відповідь: 758 корів на обох фермах.
2)Було — ?
Продали — 650 кг
Залишилось — 234 кг
Розв'язання
650 + 234 = 884 (кг)
Відповідь: 884 кг крупів було у магазині.
3)Було — 527 ов.
Стало — ?, на 242 більше
Розв'язання
527 + 242 = 769 (ов.)
Відповідь: 769 овець стало в господарстві цього року.
4) І — 487 ц, це на 168 ц менше
ІІ — ?
Розв'язання:
487 + 168 = 655(ц)
Відповідь: 655 ц зібрали з другої ділянки.
— Якою дією ми розв'язали всі задачі? (Додаванням)
2. Робота над задачею (с. 95, завдання 609)
— Аналіз задачі за питаннями вчителя, запис короткої умови задачі.
18 м тканини — 9 дитячих пальт
? м тканини — 6 дорослих пальт (?, на 1 м більше)
— Розв'яжіть задачу самостійно. Слабшим учням роздати картки-підказки.
Розв'язання
1) []:[]=[] 2)[]+[]=[] 3)[]-[]=[]
3. Розв'язування рівнянь за рядами (с. 95, завдання 610)
— Як знайти невідомий доданок?
— Як знайти невідоме зменшуване?
— Як знайти невідомий від'ємник?
4. Складання рівняння до задачі (с.95, завдання 611)
1 варіант: х + 140 = 573
2 варіант', х — 346 = 231
5. Задача з логічним навантаженням (с. 96, заедания 612) Розв'язання
1) 100 — 10 = 90 (км) — пройшов другого дня.
2) 9 дес. : 3 = 3 дес. = ЗО (км) — пройшов третього дня. 3)100 + 90 + 30 = 220(км)
Відповідь: 220 кілометрів пройшов турист за три дні.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Поясніть спосіб письмового обчислення прикладу 234 + 125.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 96, завдання 613; 614.

 




Переглядів: 1244

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | МАТЕМАТИКА 04.02

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.