Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розв'язання виразів, що містять сумісні дії (письмове додавання і віднімання). Розв'язання розширеної задачі на зведення до одиниці двома способами.

Мета: удосконалювати вміння учнів виконувати письмове додавання і віднімання три-цифрових чисел, розв'язувати складені задачі на різницеве порівняння; формувати вміння розв'язувати задачі двома способами; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
— Яке слово було зашифровано у завданні 704? (Купала)
— Що означає ця назва?
Івана Купала — традиційне і надзвичайно популярне українське свято, яке відзначають 21 червня. Дівчата плетуть вінки з польових квітів й перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок. Вони дістають свічки, запалюють їх і прилаштувавши до своїх вінків, пускають на воду. Поки вінки пливуть, дівчата ідуть понад річкою й співають.
Часто хлопці намагаються зловити вінки дівчат. Двійко заздалегідь домовляються про те, яким буде вінок. Кожна дівчина плете його так, щоб вінок можна було впізнати: вплітали яскраву свічку або велику квітку. Якщо хлопцю вдається зловити вінок коханої, діставшись до нього вплав чи на човні, це вважається доброю прикметою для їх подальшої спільної долі.
Згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці,— то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то це означає, що туди дівчина заміж піде.
2. Усна лічба (с. 109, завдання 706)
3. Математичний диктант
— Запишіть розв'язання задач виразами.
1)Школярі зібрали в перший день 160 кг моркви, а в другій — 270 кг.
Скільки кілограмів моркви зібрали школярі за два дні? 2) У дитячий садок завезли овочі. За день витратили 140 кг, залишилося ще
280 кг. Скільки кілограмів овочів завезли в дитячий садок? 3)У першому рулоні було 160 м тканини, а в другому — 290 м. На скільки
менше метрів тканини були в першому рулоні, ніж у другому? 4) У бібліотеці було 420 книг. Читачам видали 210. Скільки книг залишилося
у бібліотеці?
Відповіді:
160 + 270 = 430
140 + 280 = 420
290 - 160 = 130
420 - 210 = 210
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми узагальнимо ваші знання щодо письмового додавання і віднімання трицифрових чисел.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Пояснення нового матеріалу {на прикладі задачі 707)
— Прочитайте задачу.
— Про що дізналися в першій дії? (Скільки кілограмів кукурудзи витратили.)
— Дайте повну відповідь на питання задачі.
— Зверніть увагу на те, як виконуються обчислення і записуються дії.
2. Творча робота над задачею
— Складіть і розв'яжіть подібну задачу. Задача
До овочевого магазину завезли 427 кг яблук, 215 кг груш, а слив — на 104 кг менше, ніж груш. Скільки кілограмів фруктів завезли в магазин? Розв'язання 1)215 — 104 = 111 (кг) — слив завезли в магазин. 2)427 + 215+ 111 = 753(лгг)
Відповідь: 753 кілограми фруктів завезли в овочевий магазин.
3. Обчислення значень виразів з коментуванням (с, 110, завдання708)
— Кожну дію викопуйте письмово.
Двоє учнів працюють біля дошки, решта — в зошитах.
972 - 358 - 539 = 75 278 + (720 - 415) = 583
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (с. 110, завдання 709)
— Прочитайте задачу.
— Про що запитується в задачі?
— Чи можемо ми відповісти на питання задачі? (Ні)
— Чому? (Не знаємо, скільки всього виростили індичат і скільки всього ви ростили курчат.)
— Чи можемо ми дізнатися, скільки індичат виростили за два квартали?
— Якою дією?
— Чи можемо ми дізнатися, скільки курчат виростили за два квартали?
— Яку дію використаємо для відповіді на головне питання задачі? (Віднімання)
Розв'язання
1) 275 + 178 = 453 (індичат)
2) 380 + 406 = 786 (курчат)
3)786-453 = 333 (п.)
Відповідь: на 333 курчати більше.
2. Робота над задачею (с 110, завдання 710)
— Прочитайте задачу.
— Скільки деталей обробляли на верстаті за 1 годину спочатку?
— Скільки деталей почали обробляти за 1 годину після вдосконалення? (9 деталей)
— Чи можемо ми дізнатися, на скільки більше деталей почали обробляти на верстаті за 1 годину? за 8 годин?
Розв'язання
І спосіб
1)9-7=2(д.)
2)2-8=16(д.)
— Скільки деталей обробляли на верстаті за 8 годин спочатку? (7-8)
— Скільки деталей почали обробляти на верстаті за 8 годин після удосконалення? (9 - 8)
— Чи можемо тепер відповісти на запитання задачі? (Так)
— Якою дісіо? {Відніманням) Розв'язання
2 спосіб 1)7*8 = 56 (д.) 2)9*8 = 72(д.) 3) 72*56 = 16 (д.)
Відповідь: на 16 деталей більше почали обробляти на верстаті за 8 годин після вдосконалення.
3. Завдання з логічним навантаженням (с. 110, завдання 711)
Розв'язання
1) 13 + 15 = 28 (тр.) — всього
2)28-10=18 (тр.) — на II полі
3) 13 -10 = 3 (тр.) або 18 - 15 = 3 (тр.)
Відповідь: 3 трактори повинні переїхати на друге поле.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Поясніть, як правильно письмово обчислити приклад 782 — 235 + 167?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 110, завдання 712; 713.

 

 

\\\\\\\\\\

 




Переглядів: 1825

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | МАТЕМАТИКА 23.02

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.