Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Взаємодія безрецептурних ЛП для для лікування простуди з їжею й алкоголем

Всі протикашльові препарати і особливо кодеїн, комбіновані препарати для лікування риніту з хлорфеніламілом і фенілпропаноламіном (колдакт, контак, фінол, колд-флю) не поєднують з алкоголем.

Важливо проінформувати пацієнта, що після зрошення носоглотки лікарським засобом у формі спрея не рекомендується вживати рідини та їжу протягом 30 хв. Аналогічно лікувальні льодяники і таблетки для розсмоктування слід утримувати в роті до повного розчинення і не розжовувати, після чого утримуватися від вживання рідини та їжі протягом 1-2 год.

Жарознижуючі препарати слід приймати після їди і не поєднувати з алкоголем для попередження розвитку гастропатій. Їх виведення підсилюється при лужній реакції сечі, що знижує ефективність лікування. Підлужнюють сечу молочно-рослинні продукти, лужні мінеральні води, гідрокарбонат натрію. Підкислює сечу м’ясна їжа, кислота аскорбінова, кальцію й амонію хлорид.

Особливості використання безрецептурних ЛП для лікування простуди у дітей:

1. Зниження температури починають з фізичних методів охолодження (обтирання водою кімнатної температури, провітрювання приміщення).

2. В якості жарознижуючого середника препаратами вибору є парацетамол і нурофен (ібупрофен) у дитячих лікарських формах (у розчи­ні діють через 30 – 60 хв., у свічках – через 3 год). Максимальна добова доза становить 60 мг/кг.

3. Протипоказане застосування для зниження лихоманки метамізолу натрію чи ацетилсаліцилової кислоти,хіба всі інші не переносяться, до 2 років – напроксен, до 12 років – диклофенак, до 14 років – індометацин.

4. Дітям перших 2 – 3 міс. жарознижувальні засоби призначають при > 38°С.

5. Дітям перших 3 років призначають жарознижувальні при 38°С, якщо у них раніше спостерігали судоми.

6. Зазвичай застосування антипіретиків розпочинають при підвищенні температури тіла вище 38 °С.

7. Для немовлят більш прийнятним є застосування лікарських засобів у вигляді супозиторіїв, але за наявності діареї супозиторії не застосовують. Перед введенням супозиторію необхідно очистити кишечник за допомогою клізми.

8. Після розкриття сиропи можуть зберігатися не більше 1 міс.

9. Обов’язковою процедурою для лікування риніту в дітей є промивання носових ходів сольовими розчинами або настоями (відварами) лікувальних трав.

10. Використання деконгестантів допустимо тільки у випадках вираженої закладеності носа, особливо вночі. Перевага надається розчинам у вигляді крапель, спрею і в концентрації, яка відповідає віку дитини.

11. Дітям до 3-х років не рекомендується вводити в носові ході масляні розчини, так як в результаті попадання в легені це може призвести до розвитку пневмонії.

12. Для симптоматичного лікування кашлю доцільно використовувати комплексні рослинні препарати, які володіють протикашлевою і відхаркуючою діями.

13. Доцільно також є використання препаратів місцевої дії на основі ефірних рослинних масел. Їх можна використовувати у вигляді інгаляцій, розтирань та ніжних ванночок. Єдиним протипоказом є схильність дитини до алергії.

14. Препарати- симпатоміметики протипоказані дітям до 6 років.

15. Протикашлеві препарати з кофеїном, декстраметорфаном, бутаміратом не призначають дітям до 2 років. Глауцин (глаувент) у дітей знижує АТ через спазмолітичну дію.

16. Муколітичний засіб бромгексин не призначають дітям до 3-х років.

17. Для зменшення болю в горлі не призначають до 3 років прополіс і комбіновані з продуктами бджільництва, як і дітям до 12 років ЛЗ у формі спиртової настоянки для внутрішнього приймання.

18. Для симтоматичного лікування болю в горлі рекомендують колдрекс Ларі Плюс після 3 років і нео-ангін після 6 років.

Особливості використання безрецептурних ЛП для лікування простуди у вагітних і лактуючих жінокДля ліквідації простуди та її симптомів з метою зниження високої температури вагітним і лактуючим жінкам слід використовувати очищений парацетамол – панадол. Їм не призначають протикашлеві препарати з кодеїном, декатрометорфаном, бутаміратом. Муколітичні засоби амброксол, ацетилцистеїн протипоказані у першому триместрі вагітності.

Протипоказані при лікуванні риніту комбіновані засоби з фенілпропаноламіном (колдакт, контак, фінол, колд-флю) та ЛЗ для лікування болю в горлі, що містять фенол, а також ЛЗ у формі спиртової настоянки для внутрішнього застосування.

Критеріями ефективності й безпечності лікування симтомів простудиєзникнення у хворого скарг і ознак захворювання, підвищення якості життя і здатність виконувати фізичні навантаження. Об’єктивно ефективність терапії спреями, назальними краплями можна оцінити через 10-15 хв. після зменшення виділень з носа, жаропонижуючих засобів через 1-2 год. після їх застосування.

Критеріями безпечності деконгестантів є відсутність серцебиття, перебоїв у роботі серця, нудоти, тремору, підйому АТ. При тривалому застосуванні нестероїдних протизапальних засобів критерієм безпечності є відсутність кровоточивості з ясен, диспепсичних розладів з боку ШКТ.


Читайте також:

  1. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  2. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  3. Активно взаємодіяти з навколишнім світом
  4. Алгоритм бесіди провізора з хворим при виборі безрецептурного лікарстького препарату для симптоматичного лікування закрепу
  5. Алгоритм вибору групи ЛП для самолікування діареї
  6. Алгоритм здійснення фармацевтичної опіки пацієнта з печією при виборі безрецептурного препарата для симптоматичного лікування цього симптому поданий на мал. 19.
  7. Алгоритм розпитування провізора хворого при виборі безрецептурного препарату для лікування болю в суглобах (за В.П.Черних, І.О.Зупанцем і В.О.Усенко, 2002).
  8. Багатоманітність і взаємодія культур
  9. Безрецептурні препарати для лікування гастроентерологічних захворювань
  10. Біологічні способи лікування ран.
  11. Взаємодія
  12. Взаємодія +Це єдність В. і в-ця.




Переглядів: 755

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасні лікарські форми для лікування застуди й особливості їх використання. Взаємодія безрецептурних ЛП для для лікування простуди з їжею й алкоголем | Немедикаментозні методи усунення симптомів застуди

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.