Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Врахування та перерахування векселів.

Операція врахування (дисконту) векселів полягає у купівлі банком векселя за іменним індосаментом у векселедержателя до настання строку платежу. При цьому банк стає повноправним власником векселя з усіма правами й обов'язками згідно з вексель­ним правом, а векселедержатель отримує суму векселя, зменшену на величину банківської процентної ставки, яка ще називається дисконтом, а також накладних витрат на здійснення операції. Цей кредит називається обліковим кредитом.

Його особливістю є те, що повернення кредиту здійснює не позичальник, а зобов'язана за векселем особа. Тому подібні кредити називають позиками, що самоліквідуються. Векселі до вра­хування надаються в банк за наявності реєстрів. Ресстри склада­ються позичальником — векселедержателем і містять інформа­цію про векселі, що передаються банкові, а саме:номер векселя;вексельну суму;назву і реквізити векселедавця (акцептанта), індосантів, аваліста;дату і місце платежу, складання векселя.

Після цього ресстри векселів нумеруються і записуються у Ві­домість реєстрів, поданих до врахування векселів. На векселях, поданих банкові для врахування, позичальник повинен простави­ти бланковий індосамент. Перед укладанням договору на враху­вання векселів останні мають бути перевірені щодо юридичної та економічної надійності. Векселі передаються керівництву банку і за наявності вільного залишку кредиту дасться дозвіл на їх ура­хування. Рішення керівництва заноситься у Відомість реєстрів, поданих до врахування векселів, а також робиться дозвільний напис на кожному реєстрі із зазначенням кількості та суми вексе­лів, що приймаються до врахування, а також суми відсотків і строку кредитування. Підписується Акт прийняття-передавання векселів. Сума, яка підлягає утриманню на користь банку, скла­дається з процентної ставки (дисконту), а для іногородніх вексе­лів — також з порто (поштових витрат) і дамно (комісії з інкасу­вання іногородніх векселів).Нарахування суми дисконту здійснюється за такою формулою:D=S*i*t/100*n D сума дисконту; S номінальна сума векселя ;i процентна ставка; t строк у днях від дня урахування до дня платежу за векселем ; n кількість днів року. Розрахунок суми яка належить до сплати пред’явнику векселя за формулою

P= S*(1+д2*i/100*n)*(1-д1*d/100*n-v-g)-p P сума що виплачується подавцю за врахований вексель; S номінальна сума векселя; і- процентна ставка за якою нараховуються відсотки за номінальною сумою векселів; d-дисконтна ставка за якою розраховується дисконт і відсотки шо утримуються на користь банку; v- процентна ставка за якою нараховується процентна комісія; g- процентна ставка за якою нараховується дамно; p – сума порто; n – кількість днів року; д1- кількість днів від дня урахування до дня платежу за векселем; д2 – кількість днів від дня з якого нараховуються відсотки на номінальну суму векселя, до дня платежу за векселем.

Надання облікового кредиту відбувається після підписання Договору про врахування векселів, у якому зазначаються суб'єк­ти угоди, їхні права та обов'язки, основні параметри угоди. Дого­вір урахування може бути укладений на користь третьої особи, якщо кредиторська заборгованість подавця векселя такій особі підтверджена документально. Прийняті до врахування векселі реєструються у спеціальній Книзі обліку врахованих векселів. Бланковий індосамент, з яким вексель було подано в банк для врахування, переводиться в іменний на користь банку шляхом проставлення банківського штемпеля. Після цього векселі зда­ються па зберігання в касу, а клієнт отримує кошти шляхом зара­хування на поточний рахунок у строк, установлений у договорі про врахування, або шляхом оплати кредиторської заборговано­сті за умови подання документів, що підтверджують наявність такої заборгованості. При отриманні платежу за векселем у ві­домості роблять відповідні позначки, а вексель повертають плат­никові. На звороті оплаченого векселя проставляється штамп «оплачено», дата і підпис касира. Неоплачені у день строку пла­тежу векселі банк повинен передати наступного дня нотаріусу для опротестувати, яке здійснюється за встановленою проце­дурою.

Безоборотне врахування — різновид урахування, за якого пред'явник векселя вибуває з числа зобов'язаних за векселем осіб, що здійснюється шляхом учинення пред'явником у тексті індосаменту безоборотного застереження (проегавленнябезобо­ротного індосаменту) або через передаваннябанку векселяпред'явником без учинення Індосаменту,якщо останній індоса­мент бланковий або на пред'явника.

Урахування і реверсом —різновид урахування, за якого пред'явник векселя дає банку позавексельне зобов'язання вику­пити враховані векселі до настання строку їх оплати або при на­станні чи ненастанні певних обставин.

 


Читайте також:

  1. Авалювання векселів. Видача гарантій на забезпечення оплати векселів
  2. Валютна позиція банку та її врахування в бухгалтерських записах за операціями в іноземній валюті
  3. Вибір кількості і потужності цехових трансформаторів з врахуванням компенсації реактивної потужності.
  4. Викликати особу, яка вносить гроші, та прийняти їх поаркушним перерахуванням.
  5. Врахування витраті втрат електроенергії. Приклад складання електробалансу.
  6. Врахування впливу інфляції на результат фінансових операцій.
  7. Врахування джерел струму
  8. Врахування додаткових факторів в інвестиційному аналізі
  9. Врахування зауважень керівника
  10. Врахування і переврахування векселів.
  11. Врахування особистості співрозмовника
  12. Врахування принципів ресурсоощадного господарювання, принципів сталого розвитку у виробничій логістиці.




Переглядів: 675

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кредитні операції банків у сфері вексельного обігу. | Кредити під заставу векселів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.