Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






А –мультиплікативна, б – адитивна.

Адитивноюназивається похибка, яка має стале значення на всій шкалі (рис. 1, б).

Значення похибок засобів вимірювань встановлюється відповідно до стандартів і вимог при нормальних умовах їх використання, а також при відхиленні впливових величин від нормальних значень.

Під нормальнимирозуміють такі умови застосування засобів вимірювань, при яких величини, що впливають на процес вимірювання (температура, вологість, тиск, частота, напруга, зовнішні магнітні поля, вібрація тощо) мають нормальні значення, Останні встановлюються стандартами або вказуються у технічних умовах для відповідних засобів вимірювання як номінальні значення з відхиленнями. Наприклад, температура повинна становити 20 ± 2 °С; тиск — 101 325 Па; вологість — не перевищувати 80 %; напруга -220±10 В та ін.

Відповідно до стандарту, нормальні умови застосування засобів вимірювальної техніки — це умови, за яких величини, що виявляють зовнішній вплив, мають нормальні значення або перебувають у межах нормального інтервалу значень. Похибка, властива засобам технічного вимірювання, що працюють у нормальних умовах використання, називається основною і нормується межами допустимої основної похибки. Лише тоді, коли основна похибка не перевищує допустимих меж, засіб вимірювальної техніки допускається до використання за призначенням.

Додатковою називається похибка, властива засобам вимірювальної техніки, які застосовуються для вимірювання за умови відхилення впливових величин від їх нормальних значень.

Впливові величини можна групувати за такими ознаками:

- технологічними

- механічними,

- кліматичними,

- конструктивними.

До технологічних впливових величин належать збурення, зумовлені технологічними причинами, які мають зв’язок зі структурою і властивостями вимірюваного середовища: розподіл швидкостей в перерізі потоку, пульсації витрати і тиску в потоці, гідравлічні удари, фізичні та фізико-хімічні властивості потоку, параметри стану потоку. Розподіл швидкості в перерізі потоку злежить, як правило, від конструкції трубопроводу, наявності місцевих гідравлічних опорів. Пульсації витрати та тиску переважно зумовлені роботою компресорів та помп і інших технологічних агрегатів, які є в гідравлічній схемі трубопроводів. Гідравлічні удари виникають в момент запуску та зупинки потоку, і їх інтенсивність зумовлена режимом роботи відсікаючих клапанів. Фізичні і фізико-хімічні властивості середовища залежать від якості його підготовки (фільтрація, сушіння) і змінюються від температури і меншою мірою від тиску середовища. Параметри стану потоку залежать від дії технологічних агрегатів та дії оточуючого середовища.

До механічних впливів належать механічні вібрації, акустичний шум, механічні удари і лінійні прискорення.

До кліматичних впливових величин відносять температуру навколишнього середовища, атмосферний тиск, вологість, теплові сонячні потоки, атмосферні опади. Ці фактори вливають, як правило, на пристрої з електронними радіоелементами, і оцінюються як залишкові впливи.

Прикладом конструктивних впливових величин можуть бути: орієнтація засобу вимірювання в просторі, режим живлення, напруга джерела живлення, опір і ємність кабельних ліній.

Основні та додаткові похибки нормуються межами допустимих їх значень і аналітично задаються за допомогою формул або ж встановлюються за таблицями граничних допустимих абсолютних та зведених похибок для різних номінальних значень і впливових величин. Для зменшення і усунення додаткових похибок застосовують такі методи:

1) наближення умов градуювання до умов експлуатації,

2) впровадження конструктивних заходів захисту засобів вимірювання від дії впливових факторів або застосування інваріантних до цих факторів схем.

3) введення поправок в результати вимірювання.

Межі допустимої основної похибки засобів технологічних вимірювань задаються у вигляді абсолютних, відносних та зведених похибок, формули яких наведених у таблиці 1.

Таблиця 1




Переглядів: 829

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Похибки засобів вимірювальної техніки | Приклади нормування допустимих границь похибок та класів точності для різних ЗВТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.