Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ПІДБІР ТА ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ І ПРАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

 

Новизна та рівень використаної в магістерській роботі літератури особливо позначається на якості теоретичного розділу. Враховуючи зміни у трактуванні соціально-економічних явищ і процесів, впровадження нових напрямків у вітчизняну економічну науку, літературу належить підбирати останніх років видання, серед якої можна було б знайти різні підходи до розв’язання досліджуваної проблеми, а також висвітлення різних аспектів проблеми.

При цьому студент повинен не тільки викласти думку авторів з того чи іншого питання, але й визначити власний погляд, критично оцінити позицію авторів монографій і статей.

Найновіші теоретичні викладки та конкретні дані про діяльність підприємств, організацій, установ публікуються в спеціальній періодичній літературі. Тому, в першу чергу, варто ознайомитися зі статтями спеціальних наукових часописів, насамперед таких як: „Економічна теорія”, „Економіка України”, „Україна: аспекти праці”, „Економіст”, „Галицькі контракти”, „Бухгалтерський облік і аудит” та ряд інших.

Опрацьовуючи статті, треба робити нотатки, в яких коротко фіксуються основні думки, висновки, конкретні дані.

Працюючи з монографічною літературою, спочатку необхідно уважно перечитати зміст книги і відібрати ті її розділи, які найбільш відповідають темі дослідження, і теж зробити нотатки. На цитати й погляди інших авторів у тексті магістерської роботи повинні бути посилання.

Особливо уважним треба бути з цифровим матеріалом; у магістерській роботі на всі узяті з літератури цифрові дані повинні бути посилання на джерела; помилки і неточності не допускаються.

Для прискорення та полегшення пошуку необхідної літератури потрібно користуватись алфавітним і систематичним каталогами, реферативними журналами, бібліографічними довідниками. Всю підібрану літературу доцільно звести в картотеку. У картотеку вписується мовою оригіналу прізвище автора, місце видання і видавництво, рік видання, сторінки книги (журналу).

Крім реквізитів літературного джерела, в картотеку рекомендується записувати його короткий зміст. Така форма картотеки найбільш зручна в роботі. Картотеку доцільно вести за розділами магістерської роботи.

Збирання необхідного для магістерської роботи матеріалу фактично починається з роботи над літературою. Однак головне завдання на цій стадії також полягає в тому, щоб отримати достатню інформацію для аналітичного другого та проектного третього розділів магістерської роботи.

Для успішного збирання матеріалів необхідно в обов'язковому порядку вивчити систему документів статистичної, бухгалтерської та оперативно-технічної звітності підприємства. Спочатку необхідно ознайомитися з основною номенклатурою статистичної та бухгалтерської звітності. Після цього – опрацювати річну та квартальну звітність. Для більш глибокого вивчення можна скористатися положеннями та інструкціями про порядок складання статистичної та бухгалтерської звітності.

Коли ж у магістранта сформується уявлення про структуру основних форм звітності, необхідно вивчити склад документів первинного обліку, головну увагу приділяючи джерелам інформації з досліджуваних питань.

Існує два способи збирання вихідної інформації. Перший – копіювання окремих звітних документів, у яких міститься потрібна інформація, і другий – виписування даних в окремі зошити чи на листки, картки. Для написання магістерської роботи більш прийнятний другий спосіб, хоча ліпше мати повний набір звітних документів, у яких знаходиться інформація з питань, що вивчаються.

Вибравши показники і методику, можна перейти до безпосереднього аналізу зібраного матеріалу. При цьому необхідно дати динаміку основних техніко-економічних показників роботи підприємства, організації, установи за останні 3-5 років. Ці дані варто оформити у вигляді таблиць, діаграм, графіків та ін. Для кількісної оцінки впливу кожного із чинників на кінцеві результати доречно побудувати або використати оптимізаційні чи факторні моделі і провести їх аналіз. Також можна використовувати методи ланцюгових підстановок, факторного аналізу та моделювання показників кореляційного та регресивного аналізу, математичного програмування, комплексної оцінки економічного стану тощо. Для скорочення часу при проведенні обчислень і більш повного охоплення впливу чинників на результати виробничо-господарської діяльності підприємств, організацій, установ доцільно використовувати економіко-математичні методи аналізу та ПК.




Переглядів: 287

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Орієнтовна структура магістерської роботи | ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.