Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основна частина

В основній частині необхідно розкрити зміст курсової роботи. Вона може складатися з декількох глав, які відокремлені окремими параграфами. Перша глава основної частини, як правило, повинна бути теоретичною. В ній коротко освітлюється теоретичний аспект проблеми. Наприклад, в темі з обліку витрат на виробництво і обчислення собівартості продукції необхідно викласти суть витрат виробництва, їх класифікацію, об’єкти обліку витрат і об’єкти обчислення собівартості. Виходячи із вірного розуміння цих теоретичних питань, можна зробити достовірний висновок про організацію обліку витрат на конкретному підприємстві як за аналітичними рахунками, так і за об’єктами обчислення собівартості окремих видів продукції.

Наступні глави основної частини повинні бути більш конкретними і в них детально розглядається первинний облік і документообіг, порядок узагальнення і групування однорідних первинних документів в зведені, організація синтетичного і аналітичного обліку, облікові регістри, що застосовуються для узагальнення даних, необхідних для оперативного управління і контролю, поточного обліку і звітності.

В результаті дослідження того чи іншого питання на прикладі конкретного підприємства встановлюються відхилення в організації обліку від вимог діючих нормативних документів. При цьому дається об’єктивна їх оцінка і пропонуються шляхи усунення недоліків.

- теоретичний розділ (15-20% тексту рукопису)

Робота над вибраною темою курсової роботи починається з підбору літератури. Вивчення літератури сприяє формуванню наукових знань студентів. Із неї студенти дізнаються про дискусійні питання з теми дослідження, знайомляться з різними поглядами на них вчених, економістів і можливими шляхами їх вирішення.

Підбір літератури з вибраної теми студенти здійснюють самостійно, керуючись консультаціями з викладачами. В списку кожному літературному джерелу присвоюється номер, вказується автор, назва книги (журналу), видавництво, місто і рік видання.

Щоб досягти позитивних результатів у вивченні літературних джерел, необхідно:

- уважно читати і опрацьовувати ті розділи книг і статей, які мають безпосереднє відношення до теми курсової роботи;

- виписувати з прочитаних текстів найбільш важливу інформацію, яка може бути використана при написанні курсової роботи.

Зміст прочитаного передається своїми словами, а окремі положення – дослівно, цитатами, які виділяються лапками. Після назви роботи або автора в квадратних дужках необхідно вказати номер і сторінку літературного джерела.

При відображенні змісту літературного джерела бажано особливо виділяти пропозиції автора курсової роботи з точки зору викладеного матеріалу, висловлювати своє відношення до цієї проблеми, проводити співставлення думок різних вчених на дану проблему.

За найбільш важливими монографіями, статтями, зміст яких повністю відноситься до теми курсової роботи, доцільно писати реферати. Реферат з окремого питання повинен в стислій формі і логічній послідовності і в той же час повно і об’єктивно розкривати зміст питання. В ньому необхідно показати новизну, теоретичну і практичну значимість теми, що досліджується. Вміння реферувати літературу допоможе більш змістовно зробити висновки і пропозиції за результатами дослідження.

В даному розділі необхідно окремими підпунктами виділяти огляд нормативних та літературних джерел за темою дослідження. Обов'язково повинні мати місце посилання на використані джерела (наприклад: [58, С. 25-28]).

- аналітичний розділ (40-50% тексту рукопису)

У підрозділі необхідно описати організаційно-галузеву структуру підприємства, схематично зобразити галузеву структуру і структуру управління. Наведені в роботі дані доцільно приводити у вигляді таблиць.

В цьому підрозділі необхідно проаналізувати стан і методику складання облікової політики досліджуваного підприємства. Необхідно висвітлити питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві (вказати форму обліку, що застосовується в господарстві, документообіг, склад бухгалтерії, розподіл обов’язків тощо). Студенти повинні виказати свою думку щодо того як побудована облікова політика досліджуваного підприємства та зробити свої пропозиції щодо її вдосконалення.

При написанні аналітичної частини необхідно звернути увагу на таку послідовність в роботі. При розгляді первинних документів встановлюється їх перелік і відповідність затвердженим типовим формам. При невідповідності окремих документів типовим формам слід встановити причину. Як приклад, вона може полягати в тому, що підприємство не забезпечене в достатній кількості бланками типових первинних документів, і працівники, що ведуть облік, вимушені складати документи довільної форми.

Часто причина полягає втому, що показники первинних документів типової форми не дозволяють відобразити специфіку господарських операцій на підприємстві, що досліджується. В цьому випадку можна запропонувати удосконалити і розробити нові форми первинних документів, що більш відповідають специфіці господарської діяльності даного підприємства.

Наступний крок – аналіз організації первинного обліку, в результаті якого виявляють повноту і правильність заповнення реквізитів, що містяться в первинних документах, уважно вивчають порядок руху первинних документів від моменту їх складання у відповідних підрозділах до передачі їх в бухгалтерію.

В процесі аналізу встановлюється, чи забезпечує первинний облік на підприємстві належний контроль за збереженням матеріальних цінностей, за додержанням трудової дисципліни, ефективним використанням основних засобів виробництва, економними витратами виробничих запасів.

Після уважного знайомства з первинним обліком слід перейти до вивчення подальшого руху первинних документів і з’ясувати, яким чином при великій кількості однорідних документів вони групуються за відповідними напрямками узагальнення облікової інформації. Тут важливо встановити, на підставі яких первинних документів складаються накопичувальні відомості, звіти про рух матеріальних цінностей, виробничі звіти й інші накопичувальні та зведені документи, співставити діючі на підприємстві форми з формами, що передбачені положенням з бухгалтерського обліку.

Якщо є різниця між формами, що застосовуються на підприємстві, і типовими, то встановлюються причини невідповідності. Причина може бути в тому, що типові форми зведених документів не в повній мірі відповідають особливостям даного підприємства. Можливо, що вони більш досконалі, тоді застосування їх необхідно підтримувати і рекомендувати до впровадження на інших підприємствах.

Якщо зведені документи, що застосовуються на підприємстві, мають суттєві недоліки, то можна рекомендувати до застосування типові форми або розробити нові форми накопичувальних і зведених відомостей.

Після цього необхідно приступати до вивчення кореспонденції рахунків з теми дослідження, осмислити економічний зміст господарських операцій і складеної за ними кореспонденції рахунків. Потрібно визначити чи складається кореспонденція рахунків з відхиленням від діючих вказівок з ведення бухгалтерського обліку, висловити думку дослідника щодо цих відхилень.

Далі ретельно вивчають регістри синтетичного і аналітичного обліку, які застосовуються на підприємстві з теми дослідження, встановлюють їх перелік і відповідність діючим типовим формам журналів-ордерів і відомостей, визначають на підставі яких документів вони заповнюються.

При невідповідності регістрів, що застосовуються на підприємстві, типовим, при виявленні відхилень в їх заповненні, встановлюється причина, яка обумовила ці особливості.

Якщо виявлені відхилення позитивно впливають на організацію обліку (скорочують обсяг облікової роботи, підвищують достовірність і оперативність облікової інформації, посилюють контроль, скорочують терміни складання звітності тощо), то їх необхідно схвалити. Якщо вони не сприяють раціональній організації бухгалтерського обліку, їх необхідно піддати критиці і внести свої пропозиції щодо усунення виявлених недоліків.

 

- рекомендаційний розділ (10 - 20% тексту рукопису)

 

В даній частині розробляється проект удосконалення бухгалтерського обліку. Це може бути проект автоматизації обліку з конкретної теми при використанні ЕОМ на даному підприємстві. В цьому разі повинні бути розроблені коди облікових номенклатур по рахунках, що розглядаються, класифікатори господарських операцій, довідники нормативно-довідкової інформації. Всі первинні документи повинні бути закодовані, а їх дані перенесені на машинні носії інформації. На підставі вхідної інформації повинні бути виготовлені машинограми синтетичного та аналітичного обліку.

Специфічні особливості рекомендаційної частини визначаються безпосередньо у зв’язку з темою курсової роботи.

Для тем з організації обліку матеріальних цінностей специфічними особливостями будуть питання їх оцінки, розробки постійно діючих облікових цін у зв’язку з застосуванням сальдового методу обліку матеріальних цінностей, порядок визначення відхилень і їх розподіл за призначенням та інші.

Для тем з обліку витрат і обчислення собівартості продукції і послуг специфічними особливостями є визначення об’єктів обліку витрат, об’єктів обчислення собівартості, методики обчислення собівартості продукції, робіт (послуг).

При написанні рекомендаційної частини з теми дослідження необхідно мати на увазі, що її можна виконати тільки на підставі глибокого аналізу і всебічного вивчення літературних джерел з теми курсової роботи, уважного ознайомлення з практичними обліковими матеріалами безпосередньо на підприємстві.

В даному розділі необхідно також приділити увагу обліку об’єкта дослідження згідно міжнародних стандартів фінансової звітності, показати ефективність розробленого проекту, внесених пропозицій, правильності зроблених висновків.

Слід довести, що запропоновані заходи сприяють своєчасному забезпеченню користувачів необхідною інформацією для управління виробництвом; правильному економічно обґрунтованому розподілу витрат між об’єктами обліку і калькуляції, що вплине на достовірне визначення собівартості; покращенню контрольних функцій обліку, що сприятиме зниженню дебіторської і кредиторської заборгованості і підвищенню ефективності використання оборотних засобів; впровадженню передових способів і прийомів обробки економічної інформації, що здешевить утримання апарату управління; впровадженню типової первинної документації і правильному її заповненню, що сприятиме більш широкому застосуванню ЕОМ тощо.

 




Переглядів: 349

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вступ (1,5 - 2 сторінки) | Висновки та пропозиції (3-4 стор.)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.