Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Написання та оформлення курсової роботи

 

Вивчивши літературні джерела та фактичні дані, необхідно написати курсову роботу державною мовою. Ретельно відредагований текст курсової роботи друкується на комп'ютері. Курсова робота виконується на папері стандартного формату А 4. Текст друкується тільки на одній сторінці аркуша з полями: ліве – 35 мм; праве – не менше 10 мм; верхнє і нижнє – не менше 20 мм. Текст має бути надруковано 14 кеглем через 1,5 інтервалу шрифтом Times New Roman. Він може бути також виконаним рукописно, акуратним розбірливим почерком. Закреслювання, вставки, довільні скорочення слів та будь-які інші позначення не дозволяються. Якість роботи оцінюється, перш за все, за змістом її тексту: наскільки в ньому самостійно, правильно, глибоко та всебічно розглянуті основні питання теми.

Глибина та правильність розкриття проблеми, що вивчається, багато в чому залежить від дотримання методологічних принципів економіки: розкриття сутності економічних та фінансових категорій і показників; єдності різних підходів до вивчення економічних процесів; нерозривного зв'язку теорії з сучасною практикою.

Текст курсової роботи повинен бути чітко розподілений за питаннями плану. Інакше неминучі повтори одного й того ж матеріалу в різних місцях роботи або прогалини у висвітленні окремих питань. Кожному питанню плану повинен відповідати розділ тексту курсової роботи під такою ж назвою. Кожний розділ необхідно розпочинати з нової сторінки.

Текст роботи має бути ретельно відредагований. Якнайретельніше мають бути продумані словосполучення. Треба уникати багатослів'я, занадто емоційних виразів, використання зайвих слів. Це полегшує вираз і розуміння думки. Весь текст курсової роботи необхідно висловлювати своїми словами. Повне копіювання не тільки цілих блоків тексту, а й окремих фраз з наявних економічних публікацій не дозволяється.

При першому згадуванні у тексті іноземних фірм, маловідомих прізвищ або географічних назв, їх пишуть як в українській транскрипції, так і мовою оригіналу (в дужках).

Титульний аркуш курсової роботи студент складає за формою, наведеною у додатку 3.

Перелік скорочень, символів і спеціальних термінів включається до курсової роботи за обставини, коли застосовуються не загальновживані (вузькоспеціальні) скорочення, символи і терміни. У курсовій роботі наводиться цей перелік, якщо загальна їх кількість перевищує 20 і кожне із них повторюється у тексті 3 або більше разів.

Скорочення, символи і терміни розміщуються у переліку стовпчиком, у якому ліворуч наводять символ, спеціальний термін, а праворуч – його деталізоване розшифрування. За тих умов, коли у роботі кількість скорочень, символів, термінів менше 20 і кожне із них повторюється не більше 5 разів, перелік окремо не складається. Детальне розшифрування їх наводиться у вигляді посилання, примітки при першому згадуванні у роботі або безпосередньо у тексті (у дужках).

Рубрикація курсової роботи, нумерація сторінок, зміст:

Зміст глав курсової роботи розподіляється на підрозділи (параграфи).

Глави нумеруються арабськими цифрами у межах всієї роботи. "Вступ" та "Висновки" не нумеруються. Після номера глави ставиться крапка.

Параграфи нумеруються арабськими цифрами у межах кожної глави. Номер параграфа складається із номера глав і номера параграфа, розділених крапкою. У кінці параграфа також ставиться крапка, наприклад: 1.2. (другий параграф першої глави).

Глави і параграфи курсової роботи повинні мати змістовний заголовок. Заголовки глав пишуться (друкуються) великими літерами, заголовки параграфів - малими. Якщо заголовок складається із двох і більше речень, їх розділяють крапкою. У кінці заголовка крапку не ставлять. Підкреслювати заголовок і переносити слова у заголовках не допускається.

Відстань між заголовками і наступним текстом має дорівнювати трьом інтервалам, відстань між заголовком і наступним рядком попереднього тексту (для тих випадків, коли кінець одного і початок другого параграфа розміщується на одній сторінці) – чотирьом інтервалам.

Нумерація сторінок курсової роботи має бути наскрізною, включаючи ілюстрації і додатки: першою сторінкою є титульний аркуш, другою – реферат, третьою – зміст. Порядковий номер сторінки проставляють арабськими цифрами посередині верхнього поля. На сторінці 1 (титульний аркуш) номер сторінки не ставлять.

Якщо у курсовій роботі є малюнки і таблиці, розташовані на окремих сторінках, то їх необхідно включити до загальної нумерації. Якщо малюнок або таблиця розташовані на аркуші А 4, то їх сприймають як одну сторінку. Додатки і список літератури включаються до загальної нумерації.

У змісті послідовно наводиться перелік заголовків глав, параграфів, списку літератури, додатків, зазначають номери сторінок, на яких вони розміщені. Зміст має включати всі заголовки, які є в курсовій роботі.

Ілюстрації, що є у курсовій роботі, мають відповідати її змісту, їх кількість визначається складністю питань, які викладаються і потребують деталізації, надання тексту ясності і конкретності.

Усі ілюстрації (графіки, схеми) іменуються рисунками, які нумеруються послідовно у межах глави арабськими цифрами. Номер рисунка складається із номера глави і порядкового номера рисунка, розділених крапкою, наприклад: "Рис. 2.3." (третій рисунок другої глави). При посиланні на рисунок зазначають повний номер, наприклад: (рис. 2.3.), (рис. 2.4.), (рис. 2.5.). Повторні посилання на рисунок виконують скороченим словом "дивись", наприклад: (див. рис. 2.3.), (див. рис. 2.4.).

Рисунки розташовують одразу ж після посилання на них у тексті роботи. Якщо курсова робота складається із небагатьох сторінок і великої кількості рисунків, припускається розташувати їх за порядком номерів у кінці роботи за можливістю так, щоб їх можна було розглядати без повороту роботи. Якщо таке розміщення неможливе, то рисунки розміщують так, щоб для розгляду було достатньо їх повернути за годинниковою стрілкою. Кожний рисунок має супроводжуватися змістовним підтекстом.

Таблиці мають складатися студентом із застосуванням знань, набутих при вивченні статистики.

Кожна таблиця має змістовний заголовок, який розміщують під словом "Таблиця" за відповідною формою таблиці. Слово "Таблиця" і заголовок починають з прописної літери. Підкреслювати заголовок не рекомендується.

Заголовки граф таблиці повинні починатися великими літерами, підзаголовки - малими, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з прописних, якщо вони самостійні. Поділяти головки таблиці за діагоналлю не допускається.

Таблицю необхідно розміщувати після першого згадування про неї в тексті. Якщо робота складається із невеликої кількості таблиць, припускається розміщувати їх за порядковою нумерацією у кінці тексту. Ліпше за все розміщувати таблиці так, щоб їх можна було чи­тати без повороту роботу. Якщо це неможливо, таблицю розміщують так, щоб для її читання роботу можна було повертати за годинниковою стрілкою.

При перенесенні таблиці на наступну сторінку роботи головка таблиці повторюється і над нею наводяться слова "Продовження табл…" із зазначенням номера. Якщо головка таблиці громіздка, припускається її не повторювати: у цьому випадку пронумеровують графи і повторюють їх нумерацію на наступній сторінці.

Таблиці мають нумеруватися у межах глави арабськими цифрами. Над правим верхнім кутом таблиці розміщують надпис "Таблиця" із зазначенням номера таблиці. Номер складається із номера глави і порядкового номера таблиці, розподілених крапкою, наприклад: "Таблиця 2.4." (четверта таблиця другої глави). При посиланні на таблицю зазначають її повний номер і слово "Таблиця" пишуть у скороченому вигляді, наприклад: "(табл. 2.4.)". Повторні посилання на таблицю виконуються скороченим словом "дивись", наприклад: (див. табл. 2.4.). Якщо в роботі лише одна таблиця, то її не нумерують і слово "Таблиця" не пишуть, те ж саме і з рисунком.

Приклад оформлення таблиці наведено нижче.

Таблиця 4.3

ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ТА ДИНАМІКА ОБСЯГУ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ

(тис, гривень)

Вид продукції Попередній період Звітний період Відхилення (+;-) від:
за планом фактично плану попереднього періоду
сума в% сума в%
1. Сукні 150,60 182,30 160,00 -22,30 -12,3 9,40 6,2
2. Спідниці 200,06 240,00 210,00 -30,00 -12,5 9,94 4,
3. Блузи 107,59 150,30 147,30 -3,00 -2,0 39,71 36,9
 
  Разом 985,12 1143,10 1020,80 -122,30 -10,7 35,68 3,6

 

Якщо у главі є текст, який повторюється і складається із одного слова, його можна замінювати лапками. Коли цей текст складається із двох і більше слів, то при першому повторенні замінюють слова "те ж", а далі – лапки. Ставити лапки замість цифр, що повторюються, марок, знаків, кодів рахунків, математичних і хімічних символів не допускається. Якщо цифрові дані у будь-якому рядку таблиці не наводяться, то в ній роблять прочерк.

Формули у курсовій роботі повинні мати однакову розмірність. В експлікації значення символів і числових коефіцієнтів необхідно проводити безпосередньо під формулою у тій послідовності, у якій вони вказані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта слід давати з нового рядка.

Перший рядок експлікації починають із номера глави і порядкового номера формули, розділених крапкою, наприклад: "(2.2.) – (друга формула другої глави)". Номер формули треба брати у дужки і розміщувати на правому полі на рівні нижнього рядка формули, до якої він відноситься. При посиланні у тексті на формулу необхідно зазначити її повний номер у дужках, наприклад: "У формулі (2.2.)".

Список використаної літературита інших джерел інформації необхідно наводити у певній послідовності, яка відповідала б бібліографічним стандартам. Спочатку наводяться законодавчі акти, прийняті Верховною Радою України, потім Укази Президії Верховної Ради України і Президента України, далі у хронологічній послідовності наводяться нормативні документи, постанови Уряду України.

Після зазначених документів наводяться нормативні документи з бухгалтерського обліку, фінансового контролю, звітності та інші (положення, інструкції, методики), затверджені органами виконавчої влади і органами державного і господарського управління, місцевого самоврядування.

Літературні джерела (підручники, посібники, монографії, журнальні статті) наводяться в алфавітному порядку за прізвищами авторів.

Зразок складання списку використаної літератури наводиться нижче.




Переглядів: 344

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Як зібрати інформацію для практичної частини курсової роботи | Захист курсової роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.