Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Модрина

Листопад - це сезонне явище, причини листопада і те, чому листя восени опадає з дерев, все це приховано в самих рослинах.

Листопа́дні росли́ни — в ботаніці, це рослини, головним чином дерева або кущі, чиє листя обпадає в певну пору року. У одних випадках це пов'язано з низькими температурами в зимовий період на територіях з помірним або арктичним кліматом; у інших обпадання відбувається в посушливий сезон в регіонах з сезонним регулюванням опадів.

Багато листопадних рослин квітнуть в період, коли листя на них відсутнє — це збільшує їх продуктивність при запиленні. Відсутність листя спрощує процес запилення у рослин, що обпилюються за допомогою вітру, і покращує їх видимість для комах-обпилювачів. Проте ця стратегія ризикована, оскільки люті морози або засуха можуть погубити насіння.

Протилежну листопадним рослинам групу складають так звані вічнозелені рослини, чиє листя не обпадає. Окрім цього, є рослини з проміжним циклом — їх називають напівлистопадними.

 

Модрина

 

 

Опис: рід налічує близько 20 видів, поширених в Північній півкулі. Високі, красиві, швидко зростаючі, однодомні хвойні дерева з обпадаючою на зиму хвоєю. У молодості з чіткою конусоподібної кроною, в старості - широко розпростертої.

 

В розріджених насадженнях та у самотньо стоять дерев - крони розлогі, в зімкнутих - високо підняті, щодо вузькі. Галуження рідкісне, сквозістое. Хвоя м'яка, узколінейние, на подовжених пагонах одиночна, розташована спірально, на укорочених - в пучках по 20 і більше хвоїнок.

Навесні хвоя світло-зелена, восени - золотисто-жовтих тонів. Шишки округлі, яйцеподібні або майже циліндричні. Цвітуть щорічно ранньою весною, шишки дозрівають на рік цвітіння. Насіння висипаються ранньою весною або влітку наступного року, а порожні шишки прикрашають дерева протягом кількох років.

Довговічні. Мають добре розвинену кореневу систему, глибоко йде в грунт. Ростуть швидко. Димо-та газоустойчіви. Зимостійкі. Завдяки щорічному скидання хвої найбільш стійкі в озелененні великих промислових центрів.

 

Модрина американська - L. laricina (Duroi) K.Koch.

Листопадне дерево до 25 м заввишки з красивою узкопирамидальной або конусоподібної кроною, утвореною змієподібно вигнутими, звисаючими вниз гілками. Забарвлення ствола варіює від темно-бурого до сіркою. Молоді пагони коричнево-оранжеві або охристі, з сизим нальотом.

Хвоя навесні дуже ніжна, світло-зелена, пізніше більш темна, до 3 см завдовжки. Вважається самої світлолюбна і повільно зростаючої породою серед представників роду. Хвоя розпускається в середині квітня, опадає в листопаді. Розмножується насінням.

Завдяки витонченої, мелковетвістие кроні довше інших зберігає свій зелений наряд. Шишки дрібні, дуже декоративні, фіолетово-червоні до дозрівання і червоно-бурі - зрілі.

Модрина Гмеліна, або даурська - L. gmelinii Ldb.

Велике листопадне дерево до 45 м заввишки. Крона молодих рослин яйцевидно-пірамідальна, з віком стає широкояйцеподібні, ажурною, а стовбур многовершінний. Кора на стовбурі товста, глубокобороздчатой, червонувата або сіро-бура.

Однорічні пагони світло-оранжево-жовті або червонувато-коричневі, іноді з рідкими волосками. М'яка, узколінейние, світло-зелена хвоя 1,5-3 см довжини розпускається раніше, ніж у модрини сибірської (до того, як відтає грунт у зоні коренів).

Навесні забарвлення крони ніжно-світло-зелена, влітку - яскраво-зелена, восени - золотиста. Від інших видів роду відрізняється меншими розмірами шишок (1,5-2,5 см) з прямо-відстоять лусочками. Насіння косо-оберненояйцевидні, світлі, 0,3-0,4 см.

Сама зимостійка представниця роду. Серед інших видів виділяється яскраво-зеленою весняною хвоєю, восени - яскравою, оранжево-жовтою.

Модрина західна - L. occidentalis Nutt.

Високе дерево, до 50 м заввишки, з узкопирамидальной кроною, утвореної короткими, майже горизонтальними гілками. Молоді пагони оранжево-коричневі. Хвоя зелена, довжиною 2-4 см. Шишки до 4 см. Сама високоросла модрина Північної Америки. Росте швидко.

Зимостійка, світлолюбна. Найкращого розвитку досягає на добре дренованих, багатих і вологих грунтах. Негативно реагує на сухість. Довговічна, живе до 700 років. Декоративна. Цікава як швидко зростаюча порода, що застосовується разом з іншими видами роду.

Модрина сибірська - L. sibirica Ledeb.

 

Потужне дерево до 40 м заввишки, в молодості з узкопирамидальной кроною, овально-округлої - в старості. Кора у старих рослин товста, глибоко бороздчатая, бура. Однорічні пагони світло-солом'яні з поздовжніми борозенками від листових подушечок.

Хвоя світло-зелена, на початку літа з сизуватим нальотом, 2-4,5 см завдовжки, в пучках, при розпусканні має приємний аромат. Шишки (2-3 см) яйцеподібні, молоді - зелені. Насінні луски з цілісним краєм, вкриті рудуватим пушком.

Довговічна, морозостійка, світлолюбна, вітростійка, вимогливі до вологості грунту і повітря. Розвивається швидко на самих різних типах грунту, однак воліє глибокі, що містять вапно. Краще інших видів роду переносить міські умови, більше за інших посухостійка, стійка проти шкідників і хвороб. Розмножується насінням.

 

Розмноження: насінням, т. к. живці приживаються дуже погано. Щеплення доцільна тільки при розмноженні особливо цінних видів та декоративних форм. Використання: широко використовуються в озелененні.

Добре виглядають в алейних і дрібногрупова посадках в скверах і парках, при створенні великих масивів, в чистих і змішаних групах. У змішаних групах з різних видів модрини колірна гамма хвої навесні і влітку включає всі відтінки зеленого кольору: від блідо-зеленого у модрини західної до сизого і сизо-зеленого у модрини японської та модрини європейської.

В осінній період забарвлення хвої має в основному золотисто-жовтий відтінок, який втрачається разом з хвоєю в різні терміни. У модрини Гмеліна і модрини сибірської хвоепад завершується в другій половині жовтня, модрина сибірська і модрина американська свій золотий наряд скидають лише в листопаді.

Партнери: дуже гарні складні групи з модрин і рододендронів, бузків, бузків, верболозу. Чудово поєднується з чагарниками і деревами, у яких листя восени забарвлюються в червоні тони.




Переглядів: 644

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.