Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пов’язки на голову та шию

“Чепець”. Заготовляють кусок бинта, який довжиною пере­вищував би обвід голови (через тім’яну ділянку і підборіддя). Середню частину цієї смужки бинта прикладають до тім’я, а кінці, що проходять спереду вушних раковин, притримує біля підборіддя потерпілий або помічник. Ходом бинта 2‒3 турами, що йдуть навколо голови, цю смужку закріплюють. Після цьо­го, дійшовши до одного з кінців бинта, що звисає, проводять бинт навколо нього і, спрямовуючи бинт від однієї вушної раковини до іншої, покривають усю опуклість черепа. Кінець бинта фіксують або до одного з кінців бинта, що звисає, або за допомогою тура навколо голови. Врешті звислі кінці бинта закріплюють вузлом на підборідній ділянці. Ця пов’язка ‒ одна з найміцніших. Найчастіше її застосовують у практиці бинтових пов’язок на голову (мал. 10).

“Вуздечка" (пов’язка, що підтримує нижню щелепу). Накла­дають її без перегинів. За допомогою турів навколо голови за­кріплюють кінець бинта. Від потиличної ділянки бинт спрямо­вують косо вниз у напрямку до підборіддя. Звідси бинт поверта­ють вертикально вгору попереду вушної раковини, переходять через тім’яну ділянку і опускають униз попереду вушної рако­вини до підборідної ділянки. Тут без перегинів бинт повертають у напрямку потиличної ділянки і, перейшовши на тур, закріп­люють попередній, після чого ходи бинта повторюють (мал. 11).

Мал. 11. Пов’язка «вуздечка».

При ушкодженнях підборідної ділянки роблять додаткові ходи, що підтримують нижню щелепу, і закріплювальний тур.

У потиличній ділянці бинт спрямовують косо вниз, проводять під вушною часточкою. Потім по передній поверхні підборіддя і бічній поверхні нижньої щелепи під вушною часточкою з іншого боку, а далі косо вгору і переходять на тур, роблячи один оберт, закріплюють попередній хід, після чого ходи бинта знову повторюють. Міцнішою пов’язка буде тоді, коли вертикальні ходи бинта спрямовувати поперемінно то попереду, то позаду вушної раковини, роблячи при цьому в тім’яній ділянці хрестоподібний хід.

Хрестоподібну, або восьмиподібну, пов’язку на потиличну і задню шийну ділянки роблять так. За допомогою турів бинт закріплюють навколо голови, потім позаду лівого вуха опускають косо вниз на шию, а далі по правій бічній поверхні шиї обходять її спереду і піднімають по задній поверхні шиї на голову. Зробивши тур навколо голови, бинт проводять під лівим вухом і ведуть навкоси, повторюючи третій хід, відтак навколо шиї і косо вгору на голову. Потім пов’язку продовжують, чергуючи два останні ходи, і закріплюють навколо голови (мал.12).

Мал. 12. Хрестоподібна пов’язка на потилицю.

Пов’язки на очі(на одне та обидва ока). Кінець бинта закріплюють турами навколо голови. При накладанні пов’язки на ліве око після кількох турів, дійшовши до середньої частини лоба, бинт спрямовують униз, покриваючи очноямкову ділянку. Далі бинт іде нижче від вушної раковини і в потиличній ділянці переходить на тур, закріплюючи попередній, а з лобової частини знову повертає косо вниз і покриває очну ямку. Після накладання пов’язки кінець бинта закріплюють туром. Накладаючи пов’язку на праве око, після звичайного закріплення кінця бинта навколо голови в поти­личній ділянці бинт повертають косо вниз, проводять під вуш­ною раковиною, потім, піднімаючи вгору, покривають очноям­кову ділянку і, перейшовши на тур, закріплюють попередній. Так, чергуючи ходи, покривають очноямкову ділянку (мал. 13).

Накладаючи пов’язку на обидва ока, почергово покривають то одне, то інше око, іноді закріплюючи обидва ходи туром. Кінець бинта також закріплюють туром (мал. 14).

Мал. 13. Пов’язка на одне око Мал. 14. Пов’язка на обидва ока

Пращоподібні пов’язки. Пращею називають кусок марлі або широку стрічку тканини з розрізаними кінцями. Середню частину пращі застосовують для закриття ушкоджених ділянок тіла, кінці перехрещують і зав’язують. Пращоподібну пов’язку накладають на ніс, підборіддя, ділянку нижньої щелепи і голови (мал. 15).

Мал. 15. Пращоподібна пов’язка:

а — на підборіддя; б — на ніс




Переглядів: 2950

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Пов’язки на грудну клітку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.