Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Довідкова інформація

1. Мова запитів SQL реалізована у цілому ряді популярних СУБД для різних типів ЕОМ або як базова, або як альтернативна. У силу свого широкого використання вона є міжнародним стандартом мови запитів. Мова SQL надає розвинені можливості як кінцевим користувачам, так і фахівцям в області обробки даних [18].

Сумісність з SQL-Системами відіграє більшу роль, коли передбачається проведення роботи з корпоративними даними. СУБД, добре підготовлені до роботи як засоби первинної обробки інформації для SQL-Систем, можуть відкрити двері в системи з архітектурою клієнт-сервер.

СУБД мають доступ до даних SQL у наступних випадках:

· бази даних сумісні з ODBC (Open Database Connectivity - відкрите з'єднання баз даних);

· реалізовано природну підтримку SQL-Баз даних;

· можлива реалізація SQL-Запитів локальних даних.

Багато СУБД можуть "прозоро" підключатися до вхідних SQL-Підсистем за допомогою ODBC або драйверів, що є їхньою частиною, тому існує можливість створення прикладних програм для них.

Access 2.0 і Paradox for Windows працюють з джерелами SQL-Даних, сумісних із системою ODBC. FoxPro (for dos і for Windows) поставляються з додатковими бібліотеками, які забезпечують доступ до SQL-Баз даних, здатними працювати разом з системою ODBC, але ця можливість менш інтегрована, чим засоби первинного введення інформації в Access і Paradox for Windows. Можна прямо управляти базами даних Access за допомогою мови SQL і передавати наскрізні SQL-Запити сумісним зі специфікацією ODBC SQL-Базам даних, таким, як MS SQL Server і Oracle, так що Access здатна служити засобом розробки масштабованих систем клієнт-сервер [23,24,25].

2. Мова структурованих запитів SQL (Structured Query Language) була розроблена корпорацією IBM у сімдесятих роках, але загальне поширення одержала істотно пізніше, коли після появи комп'ютерних мереж, що зв'язують комп'ютери різних типів, потрібні були стандартні мови для обміну інформацією. Завдяки своїй незалежності від специфіки комп'ютера, а також підтримці лідерами в області технології реляційних баз даних, SQL стала, і в найближчому доступному для огляду майбутньому, залишиться такою, стандартною мовою. Синтаксис SQL схожий на синтаксис англійської мови й дозволяє конструювати досить складні запити. SQL є непроцедурною мовою, у ній відсутні багатостандартні для процедурних мов конструкції – функції, цикли, умовні оператори. SQL складається з інструкцій, які передаються СУБД, забезпечуючи виконання певних дій. Ці інструкції в загальному виді називаються пропозиціями, але частіше використовується термін «команда SQL». Інтерпретатори команд SQL вбудовуються в багато процедурних мов програмування, такі як Visual BASIC, C/C++. У цьому випадку команда звичайно формується у вигляді строкової змінної.

У багатьох пакетах команди SQL формуються автоматично зі спеціальних меню або форм. У цих випадках команди SQL використовуються в схованому від користувача виді. Прикладом такого використання є мова запитів за зразком QBE, що, наприклад, досить широко застосовувалася в СУБД Paradox. Іншим прикладом можуть служити електронні таблиці Excel. У цих таблицях за допомогою додатка MS-Query можна формувати різні запити за зразком до баз даних форматів Access, dBASE, Parodox, FoxPro і інших, доступ до яких здійснюється через інтерфейс ODBS (Open Data Base Connectivity) [26, 27].

3. Тепер перейдемо до операторів SQL мови обробки даних (data manipulation language— DML). Основні оператори DML— це select, insert, opdate і delete. Спочатку розглядаються операції вибірки (select), а далі — операції відновлення (insert, update, delete).

Як уже згадувалося, мова обробки даних DML включає три операції відновлення: INSERT (вставка), UPDATE (зміна) і DELETE (видалення) [28].

Табличні вирази. Для вичерпного освітлення табличних виразів необхідно достатньо багато місця. Проте, принаймні для посилань, на рис. 3.1 приводиться достатньо повний опис BNF-граматики для таких виразів.

Виразом вибірки вважають табличний вираз, що не використовує операторів union, intersect або except. Як показано на рис. 7.2, вираз вибірки містить декілька компонентів: інструкції SELECT, FRОM, WHERE, GROUP BY і HAVING.

Розглянемо послідовно кожний з цих компонентів.

Інструкція SELECT. Інструкція select записується у вигляді

SELECT [ ALL  DISTINCT ] select-item-commalist.

1. Список елементів вибірки select-item-commalist не повинен бути порожнім.


table-expression

: : = join-table-expression




Переглядів: 269

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Oracle Book | I nonjoin-table-expression

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.034 сек.