Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Який з висловів неправильний?

а.Луперкалії – державне свято суспільної згоди й рівності. На час свята раби одержували права вільних людей, сідали до потішного столу разом із своїми панами, які начебто ставали їм слугами. Всі брали участь в святкуванні і веселощах. Відкладалися суди й виконання вироків над засудженими, у цей час навіть не годилося обмірковувати воєнні плани. На час свята припинялися всі роботи, не дозволялося торгувати, в школах проголошувались канікули. В місті проводились веселі карнавали, влаштовувалися банкети, присвячені цьому святу. Приносили жертви (порося), веселі процесії йшли вулицями міста на бенкети й забави. Знайомі обмінювалися різними подарунками – зазвичай хустками, бокалами, а найчастіше восковими сві­чками (з метою жертвопринесення) й глиняними лялечками, але могли бути і гроші, одежа, срібло. До цих подарунків освічені люди могли додавати жартівливого листа, ахто міг, – і жартівливі вірші. Заборонялося говорити ніяких речей, окрім веселих і жартівливих. Імператори в ці дні влаштовували пишні ігри, гладіаторські бої та наказували розкидати слухняному натовпу під час святкування недо­рогі подарунки.

б.На основі пережитків тотемістичних вистав сотні років святкувалися в Древньому Римі Луперкалії. Під час цього свята, що відзначалося 15 лютого, біля підніжжя Палатинського пагорбу, де колись жила легендарна вовчиця, що вигодувала засновників Риму – Ромула и Рема – приносилися жертви (козла й кози) з дотриманням особливого ритуалу. Жерці (луперки) вирізали зі шкір жертовних тваринні ремені й у фартухах, також зроблених зі шкір, вибігали з храму й оббігали навколо Палатинського пагорбу, наносячи зустрічним удари ременем. Заміжні жінки охоче дозволяли себе хлистати, вірячи, що це зціляє від безплідності (ремені луперків називалися фебреза). Виконувались різні ритуали очищення: худобу, щоб уберегти від різних недругів, проганяли крізь вогнища. Чабани і сільська молодь влаштовували веселі ігри і змагання, хто краще перестрибне через багаття.

в.У березні святкувалися також Матримоніалії. Це було свято шлюбу, особливо врочисте для заміжніх жінок. Ранком жінки прикрашали голови вінками із квітів, приходили в храм Юнони, покровительки шлюбу, і приносили їй квіти. Чоловіки ж ішли з жертовними дарунками в храм дволикого Януса. Невільниці користувалися в цей день правами вільних громадянок, як і раби в день Сатурналій у грудні.

21. Як називалися в Стародавньому Римі 15 чоловік головні організатори священних обрядів і свят у масштабах усієї держави, обрані для виконання священних обрядів, нерідко на чолі із самим імператором? Час від часу сенат доручав їм прочитати в книгах Сивіл[104] яким чином варто цього разу вшанувати богів, щоб досягти певної мети.

а.колегія квіндецемвірів

б.колегія містиків

в.неофіти




Переглядів: 355

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Як називалися веселі грубуваті пісні, які виконувалися ще при родоплемінному ладі, згодом під час свят урожаю й на весіллях, і були запозичені римлянами від етрусків? | Який з висловів неправильний?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.