Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вольтметр

Вольтметр ((рис.36) вольт + гр. Μετρεω вимірюю) – вимірювальний прилад безпосереднього відліку для визначення напруги або ЕРС в електричних ланцюгах. Підключається паралельно навантаженню або джерелу електричної енергії.

Вольтметром називається чутливий гальванометр з дуже великим опором і з особливою шкалою, за якою відраховується різниця потенціалів і електрозбуджувальна сила безпосередньо у вольтах. Як всякий гальванометр, вольтметр визначає тільки величину, пропорційну силі струму, а сила струму, за законом Ома, пропорційна електрозбуджувальній силі і обернено пропорційна опору всього кола. Якщо коло складати таким чином, що при різних джерелах електричного струму опір всього кола залишається одним і тим же, то, на підставі закону Ома, порівняння електрозбуджувальних сил різних джерел зведеться до порівняння сил струмів. Приведення опорів постійно до однієї величини важко здійснити на практиці, якщо загальний опір кола дуже великий порівняно з опором частини що змінюється. На цьому ґрунтується вживання гальванометра з дуже великим опором для порівняння електрозбуджувальних сил. За законом Ома, сила струму в даному провіднику пропорційна різниці потенціалів на початку і в кінці цього провідника. Таким чином, якщо представляється можливим вимірювати силу струму, що з'являється в провіднику постійного і дуже великого опору, що розміщується паралельно між двома довільними точками кола, між якими існує різниця потенціалів – по цій силі струму вже прямо визначається різниця потенціалів. Сам по собі вольтметр – не що інше, як прилад, що дає можливість визначати різні сили струму, що проходить через нього, причому опір цього приладу дуже великий.

Пристрій вольтметрів дуже різноманітний. У деяких вольтметрів (старої системи) струм проходить по котушці з тонкого проводу, вміщеній між полюсами підковоподібного магніту і має всередині себе залізну стрілку, що обертається на осі. При проходженні через цю котушку струму стрілка, намагнічена магнітом, відхиляється від дії струму на кут тим більший, чим сильніше струм, тобто чим більше різниця потенціалів на кінцях проводу котушки. В інших вольтметрах немає зовсім магнітів. Струм в них пропускається по котушці з тонкого дроту і втягує всередину її тонкостінну трубку, або ж інакше, повертає ексцентрично котушці поміщений на осі залізний циліндр. У вольтметрі Кард'ю (Cardew), спеціально призначеному для вимірювання різниці потенціалів, безперервно змінює свій знак, тобто для струму змінного напрямку, струм проходить по довгому тонкому дроту і, нагріваючи останній, змінює його довжину, що впливає на положення вказівної стрілки. При всіх вимірах з вольтметром необхідно звертати увагу на зміну опору, що відбувається від нагрівання і вводити відповідні поправки в вимірюваній силі струму. Градуювання всякого гальванометра дозволяє забезпечити його особливою шкалою, за якою потім і відраховуються його свідчення прямо в вольтах.

Першим у світі вольтметром був "покажчик електричної сили" російського фізика Г. В. Рихмана (1745). Принцип дії "покажчика" використовується в сучасному електростатичному вольтметрі.

 

 

Рисунок 36 Аналоговий електронний вольтметри загального призначення




Переглядів: 846

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Випрямлення змінного струму на високих частотах | Визначення та класифікація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.