Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Призначення пристроїв

 

Серед завдань, вирішення яких досягається застосуванням пристроїв, можна виділити три основних:

1. Встановлення заготовок на верстатах без вивірки. Застосування пристроїв для встановлення заготовок ліквідує дорогу і трудомістку операцію розмітки, усуває вивірку оброблюваної деталі на верстаті, забезпечує можливість автоматичного одержання точності розмірів, і як результат, підвищує точність обробки за рахунок усунення похибок, пов'язаних з розміткою і вивіркою.

2. Підвищення продуктивності праці. Мала трудомісткість (висока продуктивність) рівною мірою залежить як від високопродуктивного обладнання, так і від високопродуктивного пристрою. Підвищити продуктивність праці - значить скоротити норму штучного часу на операцію. Норму штучно-калькуляційного часу визначають за формулою

 

. (1.1)

 

Основний час можна скоротити декількома способами:

1) збільшенням числа одночасно працюючих інструментів (при одночасній роботі декількох інструментів операція з багатоперехідної і час на обробку деталі різко скорочуються). Для цього проектують багатошпиндельні свердлильні й фрезерні головки, багаторізцеві державки для револьверних верстатів на кілька інструментів та ін.;

2) одночасною обробкою декількох деталей, для цього проектуються багатомісні пристрої і пристрої для встановлення деталей пакетами;

3) підвищенням режимів різання. Проектування пристроїв, що підвищують твердість технологічної системи ВПІД (верстаних пристосувань інтелектуальної діяльності), дозволяє підвищити режими різання і застосувати багатоінструментальну обробку.

Допоміжний час можна скоротити, зменшивши час на встановлення і закріплення деталей чи об’єднавши допоміжний і основний час. При використанні пристроїв робітник може не перевіряти положення деталей при встановленні. Для скорочення часу закріплення деталі, конструктори проектують швидкодіючі, ручні, механізовані, автоматизовані й багаторазові пристрої, поворотні пристрої, автоматичні навантажувальні пристрої, виштовхувачі та ін. Проектуючи поворотні багатопозиційні багатомісні чи безупинно діючі пристрої, враховують, що встановлення і зняття, закріплення і відкріплення деталей будуть виконувати під час роботи верстата, таким чином, що час, який затрачується на ці прийоми, сполучається з основним часом.

Отже оперативний час можна зменшити, застосовуючи пристрої, що підвищують ступінь концентрації операцій механічної обробки. Пристрої розширюють можливість інтенсифікації технологічних процесів, використовуючи рівнобіжні й паралельно-послідовні схеми обробки поверхонь.

Час технічного обслуговування робочого місця скорочується, якщо використовувати швидкозмінні патрони, багаторізцеві державки, у яких налагодження здійснювати поза верстатом на спеціальних пристроях, шаблони для встановлення інструментів на розмір та ін.

Час організованого обслуговування можна зменшити при створенні в пристроях вікон і лотків для відведення стружки, пристроїв для автоматичного очищення від стружки і її транспортування та ін.

Час регламентованих перерв скорочується за рахунок застосування пристроїв, що полегшують працю робітників.

Підготовчо-заключний час зменшується за рахунок створення пристроїв, які забезпечують точне і швидке встановлення їх на верстаті без вивірки, пристроїв, що допускають швидке переналагодження, на обробку різних деталей.

Завданням конструктора із забезпечення підвищення продуктивності праці є аналіз норми часу для зменшення її складових.

3. Розширення технологічних можливостей устаткування. Заводи серійного виробництва оснащені в основному універсальними металорізальними верстатами. Кожен верстат призначений для виконання якоїсь певної роботи із заданою точністю. Для таких верстатів застосовують спеціальні пристрої, що розширюють технологічні можливості обладнання. За допомогою такого пристрої на верстаті виконують роботу, для здійснення якої необхідний верстат зовсім іншого типу.

Пристрої, що розширюють технологічні можливості верстатів, дозволяють здійснити: кріплення інструментів, рідко використовуваних при роботі на верстаті; додаткові взаємні переміщення інструмента й оброблюваної деталі; кріплення інструментів і оброблюваних деталей на не призначених для цієї мети поверхнях верстата; точний напрямок інструмента.

Верстатним пристроєм (ВП) називається пристрій, який застосовується на металорізальному і (чи) деревообробному верстаті. ВП є найбільш великою групою, що складають 80% загального парку пристроїв. Витрати на виготовлення і придбання ВП складають до 20% собівартості виготовлення виробу. ВП застосовують для установки заготовок і інструментів на металорізальні верстати. Пристрої, які пов'язують з верстатом обробну заготовку, відносять до пристроїв для виготовлення деталі, а пристрої які єднають з верстатом різальний інструмент, - до пристроїв для інструмента.

 

 




Переглядів: 622

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНІ відомості ПРО ПРИСТРОЇ | Роль технологічного оснащення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.