Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Режим структури

Режим структури схожий на звичайний, але область структури презентації збільшена, а області слайду і заміток зменшені. Цей режим в основному призначений для роботи над текстом. Він дозволяє концентруватися на словесному викладі ідей, підібрати оптимальну послідовність подачі матеріалу. Дизайн і інші елементи оформлення, як правило, опрацьовуються в інших режимах перегляду, хоча область слайду дозволяє працювати з конкретними об'єктами і в режимі структури.

а) Зміст презентації

У режимі структури зліва області структури є пронумеровані значки слайдів із заголовками, а також підзаголовки і пункти списків. Подібна область структури є і в звичайному режимі перегляду, який підтримує всі прийоми роботи із структурою презентації. Проте при звичайному перегляді презентації розмір цієї області, як правило, невеликий.

Для розробки змісту презентації призначена спеціальна панель інструментів Структура (Outlining). Вона допомагає переміщати слайди презентації, змінювати рівень структурних елементів, згортати і розгортати вкладені списки пунктів.

У області структури відображається не всякий текст, що є на слайді, а толь до той, який був введений в спеціальні зони розмітки слайдов— текстові местозаполнители. Зверніть увагу, що в структурі третього слайду відсутній напис, доданий вами в нижню частину слайду.

Якщо панель Структура відсутня на екрані, клацніть правою кнопкою миші на будь-якій панелі інструментів і виберіть в контекстному меню пункт Структура (Outlining). Повторний вибір того ж пункту приховає вказану панель інструментів.

Давайте скористаємося режимом структури і доповнимо презентацію ще декількома слайдами, а заразом навчимося переміщати слайди і пункти списків в межах однієї презентації. .

1. Щоб перемкнутися в режим структури, клацніть на відповідній кнопці панелі режимів.

2. Клацніть на кнопці Скрутити всі (Collapse All) панелі інструментів Структура, щоб в структурі презентації залишилися видно тільки заголовки слайдів.

3. Перемістіть текстовий курсор в кінець заголовка третього слайду і натисніть клавішу Enter. У презентацію буде доданий четвертий слайд.

4. Введіть текст Структура підрозділу і натисніть клавішу Enter. З'явиться п'ятий слайд.

5. Повторюючи вказані дії, введіть заголовки п'ятого і шостого слайдів.

Шостий слайд міститиме дворівневий маркірований список. Давайте введемо його пункти.

6. Натисніть клавішу Enter. З'явиться сьомий слайд. Клацніть на кнопці Знизити рівень (Demote) панелі інструментів Структура. Рядок сьомого слайду перетвориться на пункт списку. Введіть текст Телебачення.

7. Натисніть клавішу Enter. Знову клацніть на кнопці Знизити рівень. З'явиться пункт списку другого рівня вкладення. Введіть текст 30-секундний ролик. Натисніть клавішу Enter і введіть текст 60-секундний ролик.

8. Ще раз натисніть клавішу Enter і клацніть на кнопці Підвищити рівень (Promote). Пункт списку другого рівня перетвориться на пункт списку першого рівня. Введіть слово Радіо.

9. Натисніть клавішу Enter і клацніть на кнопці Знизити рівень.

10. Введіть ще декілька пунктів списку.

При необхідності розмітку слайду можна змінити прямо в режимі структури. Крім того, хотілося б переставити місцями слайди презентації і поміняти пункти списку шостого слайду. Щоб скоректувати структуру презентації, виконаєте наступні дії.

11. Виділіть п'ятий слайд. Він зроблений по розмітці Заголовок і текст. Клацніть на авторозмітці Заголовок і текст в дві колонки у вікні Розмітка слайду у області завдань застосування. У п'ятому слайді з'являться два местозаполнителя для введення тексту.

Для підвищення і пониження рівня елементу структури можна користуватися відповідними кнопками панелі Форматування, клавішею Tab і комбінацією клавіш Shift+Tab.

12. Помістіть покажчик миші на значок шостого слайду.

13. Натисніть ліву кнопку миші і тягніть покажчик вгору. Коли горизонтальна лінія, що показує майбутнє положення шостого слайду, опиниться між значками четвертого і п'ятого слайдів, відпустите кнопку миші. П'ятий і шостий слайди поміняються місцями.

14. Клацніть на маркері пункту Телебачення. Виявляться виділеними як цей пункт, так і всі вкладені підпункти.

15. Трьома клацаннями на кнопці Вниз (Move Down) панелі інструментів Структура перемістите виділені пункти в кінець слайду.

16. Клацанням помістите текстовий курсор в заголовок слайду 3 і клацніть на кнопці Розвернути (Expand) панелі інструментів Структура. На екрані з'явиться вміст третього слайду. Вивчіть відмінності між структурою списків різних слайдів.

Щоб скрутити вміст слайду, з яким ви не працюєте в даний момент, помістіть курсор в тіло цього слайду і клацніть па кнопці Скрутити (Collapse).

17. Клацніть на кнопці Розвернути всі (Expand All) панелі інструментів Структура, щоб вивести на екран текст всіх слайдів.

Якщо панель інструментів Структура відсутня на екрані, для разво-рачивания і згортань структури слайдів користуйтеся кнопкою Розвернути панелі інструментів Стандартна, яка працює як прапорець.

18. Клацніть на кнопці Відобразити форматування (Show Formatting) панелі інструментів Структура або Стандартна. Ви побачите реальний шрифт і маркери всіх пунктів структури слайдів. У цьому режимі зручно змінювати зображення тексту прямо в структурі презентації і порівнювати шрифти різних слайдів.

19. Щоб повернутися до редагування структури і не відволікатися на форматування тексту, повторно клацніть на кнопці Відобразити форматування. Елементи форматування тексту зникнуть.

б) Підсумковий слайд

PowerPoint надає можливість простого і оперативного створення підсумкового слайду на основі послідовності вибраних слайдів. У підсумковому слайді формується маркірований список заголовків кожного слайду серії. Підсумковий слайд можна помістити як до, так і після узагальнюваної ним сукупності. Він може грати роль анотації доповіді.

Щоб створити підсумковий слайд, виконаєте наступні дії.

1. Натисненням клавіш Alt+Shift+A скрутіть вміст всіх слайдів.

2. Клацніть на значку слайду 2, натисніть клавішу Shift і, не відпускаючи її, клацніть на значку слайду 6.

3. Клацніть на кнопці Підсумковий слайд (Summary Slide) пацелн інструментів Структура. Підсумковий слайд з'явиться перед виділеним набором, тобто він стане другим слайдом презентації.

4. Виділіть слова Підсумковий слайд (Summary Slide), протягнувши по ним покажчик миші, і введіть як заголовок підсумкового слайду текст Зміст доповіді.

в) Майстер автозмісту

Звичайно, PowerPoint не знає, що саме ви хочете сказати, але розробникам програми добре відомо, яким чином умілі доповідачі будують свої презентації. Майстер автозмісту пропонує достатню кількість добре відпрацьованих макетів презентацій, серед яких можна знайти варіанти, що розкривають наступні теми:

· доповіді із загальних питань;

· доповіді із службових питань;

· описи проектів;

· звіти про продажі і маркетинг;

· повідомлення в стилі Карнеги.

Щоб створити базову структуру презентації, виконаєте наступні кроки.

1. Виберіть команду Файл > Створити (File > New). У області завдань застосування у вікні Створення презентації клацніть на пункті з майстра автозмісту.

2. У першому, вступному вікні майстра автозмісту клацніть на кнопці Далі (Next).

3. У вікні Вид презентації (Presentation Type) клацніть на кнопці потрібної категорії або на кнопці Все (All), щоб побачити всі пропоновані шаблони.

4. Підшукайте в списку шаблонів презентацію відповідного типу. Для прикладу давайте виберемо пункт План продажів (Marketing Plan).

5. Потім клацніть на кнопці Далі.

6. У наступному вікні майстра виберіть стиль презентації. Тут пропонується п'ять варіантів:

· Презентація на екрані (On-screen presentation);

· Презентація в Інтернеті (Web-presentation);

· Чорно-білі прозрачки (Black and white overheads);

· Кольорові прозрачки (Color overheads);

· Слайди 35 мм (35mm slides).

Виберіть положення перемикача Презентація на екрані і клацніть на кнопці Далі.

7. У вікні параметрів презентації, що з'явилося, в полі Заголовок презентації (Presentation Title) введіть заголовок.

8. У полі Нижній колонтитул (Footer) введіть текст Пропозиції наступного року, який з'являтиметься в нижньому колонтитулі кожного слайду.

9. Залиште встановленими прапорці Дата останнього оновлення (Data Last Update) і Номер слайду (Slide Number), які ініціюють додавання дати створення презентації і номера слайду на всі слайди послідовності.

10. Клацніть на кнопці Далі.

11. У останньому вікні майстра автозмісту клацніть на кнопці Готово (Finish). В результаті з'явиться нова презентація. Зверніть увагу, що слайди створеної презентації забезпечені не тільки заголовками, але і передбачуваним текстовим змістом.

12. Збережіть одержану презентацію у файлі План продажів.ppt. Вона стане в нагоді в наступних вправах.




Переглядів: 893

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
А) Створення презентації | Сортувальник слайдів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.