Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Зміст і оформлення бакалаврської роботи

 

Бакалаврську роботу виконують на одній стороні друкарського паперу формату А4 (297x210 мм) українською або російською мовами із застосуванням друкуючих і графічних пристроїв (ДСТУ 2.004-88). Шрифт "Times New Roman" 14-го розміру надрукованого через 1,5 інтервали, з полями: верхнє та нижнє – по 2 см, праве – 1,5 см, а ліве – 3 см.

Заголовки відділяються від тексту зверху і знизу одним інтервалом.

Абзаци в тексті починають відступом, що дорівнює 1,25 см.

Сторінки нумерують у верхньому правому куті. Тільки перший аркуш (титульний) не нумерується.

Помилки, описки і графічні неточності, виявлені у процесі оформлення документу, допускається виправляти підчищенням або закрашуванням білою фарбою.

Пошкодження аркушів, помарки і сліди неповністю видаленого попереднього тексту не допускаються.

Матеріали бакалаврської роботи студент викладає за чітко складеним планом, який повинен містити наступні розділи із нижче наданою нумерацією.

Кожний з розділів може складатися із декількох підрозділів, особливо розділ 4. Кожний розділ починається із нової сторінки, але це не стосується підрозділів (додаток 6).

 

1. Реферат - це скорочене викладання обсягу та змісту первинного документу, тобто бакалаврської роботи з основними розробками та висновками. У рефераті акцентують увагу на нових матеріалах, викладених у роботі, і складають його за таким планом:

¨ УДК (розміщують у лівому кутку);

¨ назва роботи, дипломник (ФІП)

¨ обсяг первинного документу (кількість сторінок, ілюстрацій);

¨ предмет (об’єкт), характер та мета роботи;

¨ конкретні результати роботи, економічна ефективність виконаної розробки (дають основні теоретичні, експериментальні, розрахункові результати);

¨ область використання.

Обсяг реферату бакалаврської роботи повинен складати не більше 1 сторінки.

 

2. Вступ. У цьому розділі дипломник коротко викладає загальні питання щодо теми роботи та її актуальності для ветеринарної медицині.

 

3. Огляд літератури - короткий критичний аналіз вітчизняної і зарубіжної літератури по питанню, яке вивчається в бакалаврській роботі. Для написання огляду літератури використовують джерела, які мають пряме відношення до її теми і які надруковані переважно в останні 10 років. Зібраний матеріал викладається у хронологічному порядку. За наявності декількох точок зору по даному питанню можливе відхилення від цього правила. Якщо тема бакалаврської роботи пов’язана з вивченням багатьох питань, наприклад, етіології, розповсюдження, особливостей епізоотології, заходів боротьби і профілактики, то матеріал викладається за зазначеними підрозділами із цифровими позначеннями від 3.1 до 3.5.

При викладанні огляду літератури треба проводити аналіз джерел інформації, він повинен бути цілісним, послідовним, в логічному взаємозв’язку, без повторень. Зміст джерел викладається коротко, ясно. Огляд обов’язково завершується висновком із загального аналізу літератури.

 

4. Власні дослідження. Це основний розділ бакалаврської роботи, в якому дипломник викладає результати своїх досліджень. У нього входять підрозділи: мета і завдання власних досліджень; матеріал і методика роботи; аналіз економічного стану господарства (лікарні, підприємства); результати досліджень; обговорення одержаних даних.

 

4.1. Мета і завдання роботи. У цьому підрозділі формулюють мету досліджень і наводять перелік основних завдань, які поставлені перед дипломником для виконання.

 

4.2. Матеріали і методики роботи. У цьому підрозділі викладають відомості про об’єкт та методи і засоби, які використовують при виконанні бакалаврської роботи. Загальновідомі методи описують коротко і схематично, а при використанні оригінальних або маловідомих методів опис дається детально.

Експериментальні дослідження і виробничі досліди при виконанні бакалаврської роботи необхідно проводити з додержанням правил підбору і формування дослідних і контрольних груп тварин. У кожну групу відбирають тварин-аналогів з урахуванням породи, статі, віку і продуктивності, вгодованості, стану здоров’я, характеру патологічного процесу, тривалості хвороби та інтенсивності ураженості. У кожній групі бажано мати не менше 5-10 тварин або не менше 10-20 голів птиці. Для проведення морфологічних або лабораторних досліджень група дослідних тварин повинна складатися не менше ніж з 5 голів. У дійних корів додержуються термінів лактації і добових надоїв, а для вагітних тварин важливим є термін вагітності. Дослідні групи з новонароджених тварин формуються з урахуванням віку, живої маси і загального стану і повинні знаходитись в однакових умовах утримування та годівлі.

Обов’язково треба наводити схему організації і проведення досліджень. У схемі вказується кількість дослідних і контрольних груп, кількість тварин у групах; описують лікувальні, лікувально-профілактичні засоби із зазначенням доз лікувально-профілактичних препаратів, показників обліку результативності застосованих засобів, препаратів: загальний стан і клінічний статус, зміни живої маси і вгодованості, гематологічні, біохімічні і бактеріологічні показники, зміни екстенсивності і інтенсивності інвазії, інтервали між повторними дослідженнями тощо. Цифровий матеріал піддають математичній обробці і подають у вигляді таблиць, рисунків, діаграм, гістограм, графіків.

Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, в якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці. На всі таблиці мають бути посилання в тексті роботи. Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією. Якщо в роботі тільки одна таблиця, її позначають „Таблиця 1”. Допускається нумерувати таблиці в межах кожного розділу. У цьому випадку номер таблиці складається з номеру розділу і порядкового номеру таблиці, відокремлених крапкою. Заголовки граф таблиці починають з великої літери, а підзаголовки - з малої, якщо вони складають одне речення із заголовком. Підзаголовки, що мають самостійне значення, друкують (пишуть) з великої літери. У кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять. Заголовки і підзаголовки граф указують в однині (Додаток 5).

Інші ілюстрації повинні мати надписи під рисунками, нумерація включає номер розділу та порядковий номер. На всі ілюстрації повинні бути посилання у тексті. Якщо рисунок один, його позначають „Рис. 1” (Додаток 5).




Переглядів: 413

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Послідовність виконання бакалаврської роботи | Характеристика бази проведення дослідів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.