Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Мета і задачі геологічних робіт

Метою геологічної зйомки масштабу 1:50000 (1:25000) є створення геологічної основи для проведення наступних геологічних досліджень і прогнозна оцінка відомих і ново виявлених рудоконтролюючих чи нафтогазоносних структур і зон проявів корисних копалин для вибору і обґрунтування подальших спеціалізованих пошукових робіт.

Виходячи з того, які саме корисні копалини можуть бути приурочені до ділянки полігону робіт, визначаються і задачі зйомки: детальне вивчення шаруватих товщ, їх склад, історичної послідовності робіт і загальної сприятливості їх розвитку, детальне вивчення фаціальної мінливості стратиграфічних товщ у просторі, зміни їх товщини, детальне розчленування за палеонтологічними рештками і визначення складу та віку гірських порід, детальне вивчення положення тектонічних зон, поверхонь неузгоджень, розривних порушень, складу і глибини залягання інтрузивів. Одночасно з виконанням задач з деталізації геологічної будови проводиться комплекс робіт, який повинен ще в полі дати можливість зробити перспективну оцінку району щодо наявності певних корисних копалин і розробити рекомендації по проведенню пошукових і розвідувальних робіт; вказуються всі види досліджень які необхідно виконати під час геологозйомочних робіт.

2.5.2 Масштаб геологічної зйомки, площа робіт і
характеристика району

В цьому пункті вказується масштаб зйомки та її вид (площадна, маршрутно-площадна, спеціалізована, маршрутна та ін.). наводяться границі району робіт, розміри полігону, його площа. Дається загальна характеристика полігону за особливостями геологічної будови і ступенем розчленованості рельєфу.

За сукупністю ознак (характер осадочних порід, умови їх залягання, характер складчастості, наявність і ступінь розвитку розривних порушень, розповсюдження інтрузивів та ін.). за таблицею 2.2 визначається категорія складності геологічної будови району зйомки.

За ступенем розчленованості рельєфу, розвитку річкових долин, ярів, крутизни схилів визначається категорія прохідності за таблицею 2.3.

Якщо площа неоднорідна за складністю геологічної будови і прохідністю, тоді категорії визначаються окремо по ділянках, розміри яких повинні складати не менше 5% від площі робіт. Виділення окремих ділянок обґрунтовується. При розділенні району робіт на ділянки за складністю геологічної будови враховується можливість картування геологічних об’єктів, які відзначаються на поверхні і є доступними для безпосереднього спостерігання в геологічних маршрутах, або використовуються дрібними гірськими виробками і картувальними свердловинами.

 


Таблиця 2.2 – Класифікація районів за складністю геологічної будови

Категорія складності геологічної будови Райони суцільного розвитку крихких (переважно четвертинних і пліоценових) відкладів Райони переважного розвитку
Осадових відкладів Вулканогенно-осадових порід Метаморфічних порід Інтрузивних порід
(дуже проста)     (проста) Границі розповсюдження відкладів у більшості випадків співпадають з геоморфологічними. Літологічні особливості відкладів витримані. Частина границь розповсюдження відкладів співпадає з границями геоморфологічних елементів. Літологічні особливості відкладів відносно витримані. Горизонтальне або слабонахилене залягання. Літологічні особливості стратиграфічних підрозділів відносно витримані. Можливі поодинокі розривні порушення.     Горизонтальне або слабонахилене залягання. Значна частина фаціальних підрозділів фаціально мінлива. Розривні порушення. Проста складчастість (до 30°). Літологічні особливості стратиграфічних підрозділів відносно витримані. Розривні порушення нечисленні. –     Горизонтальне або слабонахилене залягання. Літологічні особливості літологічних підрозділів відносно витримані. Можливі окремі розривні порушення і поодинокі інтрузивні масиви. –     Поодинокі інтрузивні масиви простого петрографічного складу. Розривні порушення, жили і дайки нечисленні.

Продовження табл. 2.2

(середньої складності)   (складна)   (дуже складна) Границі розповсюдження відкладів не співпадають з границями геоморфологічних елементів. Літологічні особливості відкладів мінливі.   –   – Проста складчастість, ускладнена розривними порушеннями. Значна частина стратиграфічних підрозділів фаціально мінлива. Можливі інтрузивні масиви. Складна складчастість. Є інтрузивні масиви, дайки і численні розривні порушення.   – Значна частина підрозділів фаціально мінлива. Є розривні порушення і інтрузивні масиви.   Значна фаціальна мінливість порід, зображених на геологічній карті.     Метасоматичні породи. Проста складчастість. Метаморфізм фацій зелених сланців.     Проста складчастість. Метаморфізм з проявами мігматизації, діафторезу і ультраметаморфізму. Метаморфізм фації зелених сланців. Складна складчастість. Метаморфізм з проявами мігматизації, діафторезу, ультраметаморфізму. Зони роговиків і гідротермально змінених порід. Інтрузивні масиви різнорідного петрографічного складу. Значна кількість розривних порушень.     Різновікові масиви близького петрографічного складу. Значна кількість розривних порушень, дайок.     Різновікові і багатофазні інтрузивні масиви різних складів. Велика кількість розривних порушень, дайок.

 


Таблиця 2.3 – Класифікація районів за прохідністю

Категорія прохідності Характеристика району
1 (добра)   2 (задовільна)   3 (погана)     4 (дуже погана) Райони із слабо розчленованим або горбистим рельєфом; річкові долини і балки добре прохідні. Райони з розчленованим рельєфом, відносними перевищеннями до 300 м, з крутизною схилів до 20°. Рідколісся, слабо заболочені території, високогірські рівнини. Райони з гірським рельєфом, без льодовиків і важкопрохідних скелястих гребнів, з відносними перевищеннями до 600 м, з крутизною схилів більше 20°. Райони з інтенсивно розвинутою сіткою ярів, водотоків, з іригаційною та меліоративною сіткою. Райони сильно заболочені і пустельні з напівзакріпленими і незакріпленими схилами. Райони з гірським рельєфом, важкопрохідними скелястими гребенями, з льодовиками, гостроверхими вершинами, часто з уривчастими схилами, небезпечними перевалами, бескидами, без доріг, з бурхливими гірськими ріками. Райони тайги з густим підліском і завалами, з обширними залісеними і задернованими територіями.



Переглядів: 382

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація і проведення геологічної зйомки | Методика геологозйомочних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.