Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Короткі відомості

 

Гіпсові в’яжучі речовини – це повітряні в’яжучі, які складаються переважно з напівводного гіпсу CaSO4×0,5H2O або ангідриту CaSO4. Їх одержують шляхом теплової обробки сировини з наступним розмелюванням. Сировиною для гіпсових в’яжучих є гірські породи – природний гіпс (гіпсовий камінь), що складається переважно з мінералу гіпсу CaSO4×2H2O, природний ангідрит CaSO4, гажа, глиногіпс та деякі відходи промисловості (борогіпс, фосфогіпс, фторогіпс, ферогіпс, титаногіпс, гідролізний гіпс), основною складовою частиною яких є сірчанокислий кальцій.

Низьковипалювальні гіпсові в’яжучі одержують тепловою обробкою природного гіпсу при низьких температурах (110…160оС).

Будівельний гіпс виготовляють низькотемпературним випалюванням гірської породи (гіпсового каменю) в печах. У цьому випадку гіпсовий камінь спочатку розмелюють, а далі у вигляді порошку нагрівають у варильних котлах.

Формувальний гіпс складається переважно з β-модифікації напівгідрату сульфату кальцію CaSO4×0,5H2O, відрізняючись від будівельного гіпсу тоншим помелом. Застосовують такий гіпс у керамічній та фарфоро-фаянсовій промисловості для виготовлення форм.

Високоміцний гіпс одержують термічною обробкою високосортного гіпсового каменю в герметичних апаратах у середовищі насиченої пари при тиску, вищому за атмосферний (у автоклавах при тиску 0,15…0,3 Мпа), або при кип’ятінні його у водних розчинах деяких солей з наступним просушуванням та розмелюванням на тонкий порошок. Такий гіпс складається в основному з a-модифікації напівводного сульфату кальцію CaSO4×0,5H2O у вигляді крупних та щільних кристалів, що характеризуються зниженою водопотребою порівняно з β-CaSO4×0,5H2O. Це зумовлює щільнішу структуру затверділого a-CaSO4×2H2O та міцність на стиск 15…25 Мпа, яка в разі використання спеціальної технології може досягати 60…70 Мпа. Високоміцний гіпс випускають і застосовують переважно в металургійній промисловості для виготовлення форм. Марки гіпсових в’яжучих речовин наведені в таблиці 6.1 (додаток В).

Високовипалювальні гіпсові в’яжучі речовини виготовляють випалюванням гіпсового каменю при високій температурі (600…950оС), тому вони складаються переважно з ангідриту CaSO4, який частково піддається термічній дисоціації з утворенням CaO, що активізує хімічну взаємодію в’яжучої речовини з водою й прискорює процеси твердіння.

Високовипалювальний гіпс (естрих-гіпс) на відміну від будівельного гіпсу повільно тужавіє (початок тужавлення настає не раніше як через 2 години) і твердіє, але його водостійкість і міцність на стиск вищі (10…20 Мпа), тому використовують при влаштуванні безшовних підлог, у розчинах для штукатурення й мурування, при виготовленні “штучного” мармуру.

Твердіння низьковипалювальних гіпсових вяжучих речовин відбувається внаслідок розчинення напівводного сульфату кальцію (напівгідрату) й появи насиченого розчину, в якому відбуваються реакції гідратації з утворенням двоводного сульфату кальцію

CaSO4×0,5H2O + 1,5H2O = CaSO4×2H2O.

Під час твердіння об’єм гіпсового каменю збільшується на 0,15… 0,5 %, що дозволяє формувати з нього деталі складної конфігурації, оскільки гіпсове тісто щільно заповнює форму.

Застосовують гіпсові в’яжучі для виготовлення перегородкових плит і панелей, акустичних піногіпсових і перфорованих плиток, сухої гіпсової штукатурки, для приготування гіпсових та змішаних розчинів і бетонів, для виробництва змішаних в’яжучих, декоративного штучного мармуру, архітектурних і скульптурних деталей, інших оздоблювальних та конструкційних матеріалів і виробів, що застосовуються в частинах будинків, захищених від зволоження, при відносній вологості повітря не більше 60 %.

Маркування гіпсу здійснюють з урахуванням його міцності, строків тужавлення та тонкості помелу, наприклад гіпсова в’яжуча речовина з позначкою ГВ Г-5-А-II ДСТУ Б В.2.7-82-99 відповідає марці Г-5, є швидкотверднучою та характеризується середньою тонкістю помелу.

Мета роботи: ознайомлення з методами визначення технічних характеристик гіпсових в’яжучих речовин.

 




Переглядів: 384

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок виконання роботи | Нормативне забезпечення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.