Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






В 2011 – 2012 н.р.

Методичні рекомендації щодо оформлення наукової роботи

№№ № Структура Вимоги до оформлення
1. Обсяг роботи Не повинен перевищувати 25 сторінок. (На конкурс подається 2 екземпляри роботи + 2 диска, на яких є робота та окремо тези)
     
2. Загальні вимоги Формат А4; береги : лівий - не менше 20 мм., правий - не менше 10 мм. , верхній не менше– 20 мм., нижній –не менше 20 мм. Друкувати з полуторним міжрядковим інтервалом. Шрифт р. 14(Times New Roman)
3. Структура науково – дослідницької роботи
  • Титульний аркуш
  • Тези
  • ЗМІСТ( див. зразок)
  • Перелік умовних позначень(за необхідністю)
  • ВСТУП ( це приблизно 3 сторінка роботи ). Слова «предмет»,
« мета», « актуальність» та ін.. можна виділяти жирним шрифтом
  • Основна частина
Сл. РОЗДІЛ ( Друкують великими літерами. У кінці кожного розділу – висновок).Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами( крім першої) з абзацного відступу.
  • ВИСНОВКИ ( множина)
  • СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
  • ДОДАТКИ( при необхідності)
2.Крапку в кінці заголовка не ставлять. 3.Кожну структурну частину слід починати з нової сторінки ( розділ). 4. Заголовки структурних частин друкуються не по середині, а симетрично до тексту, розмір шрифту 16 -18 ( жирний), великими літерами . Наприклад » РОЗДІЛ» 5. Відстань між заголовком (за винятком заголовку пункту) та текстом повинна дорівнювати 3 – 4 інтервали. 6.Назви підрозділів друкують маленькими літерами ( крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір до тексту. У кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.
     
4. Нумерація 1.Нумерація розділів , підрозділів, пунктів , малюнків, таблиць , формул подають цифрами без знак №. 2.Номер розділу ставлять після слова « РОЗДІЛ» ( РОЗДІЛ 1, крапку не ставлять), потім з нового рядка друкують заголовок розділу. 3. Підрозділи нумеруються у межах кожного розділу, наприклад: 2.3. ( третій підрозділ другого розділу).У тому ж рядку йде заголовок підрозділу. 4.Пункти(при необхідності) нумерують у межах кожного розділу. У тому ж рядку йде заголовок пункту. Пункт може не мати заголовка. 5.Нумерація сторінок здійснюється вгорі ( у правому куті ) з відступом і без крапки . 6. Титульний лист є першою сторінкою, яку включають до нумерації , але номера на ньому не ставлять 7.Усі сторінки, враховуючи тези і додатки, нумеруються. 8. Усі аркуші, на яких розміщені структурні части, нумеруються.
5. Ілюстрації Схеми, таблиці, діаграми , фото, діаграми Формули 1. Ілюстрації ( фотографії, креслення, схеми, графіки , карти) і і таблиці необхідно подавати після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці . 2. Якщо ілюстрації і таблиці розміщені на окремих сторінках роботи , їх включають до загальної нумерації сторінок. 3. Ілюстрації позначають словом « Рис.» і нумерують послідовно у межах розділу. Наприклад: Рис. 1.2. Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщуються послідовно під ілюстрацією. 4. Також у роботі можуть використовуватися схеми , таблиці , діаграми, фото, матеріли ( статті )із газет. Наприклад: Схема 1. Назва ( якщо одна) , або Схема 1.3. Назва ( у розділі є 3 схеми). Таблиця 1.2. Назва Діаграма 2. 4. Назва Фото Газета 5. Таблиці нумерують послідовно ( за винятком таблиць, поданих у додатках) у межах розділу. У правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують надпис « Таблиця» із зазначенням номера розділу і порядкового номера таблиці. 1.Невеликі і нескладні формули вписують всередині рядків. 2.Пояснення значень символів подається під формулою. 3.Рівняння і формули треба виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишати не менше одного рядка. 4. Нумерувати слід лише ті формули, на які є посилання у наступному тексті. 5. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.
6. Цитування
  1. Науковий етикет вимагає точно відтворювати текст.
  2. Кожна цитата супроводжується посиланням на джерело. Наприклад: « Цитата» [2, с. 17], де 2 номер позиції книги у списку літератури, або [7, кн.1, с.12],
[5,т.5,с.17]. У працях [1-7]… або [5] ( при непрямому цитуванні) 3.Посилання на ілюстрації: (рис. 1.2) Формули:… у формулі (2.1) Таблиці : ( див. табл. 1.3) або «… у табл. 1.2»
  1. Якщо автор використовує пісні, розповіді людей , то після цитування йде запис [ Записано від Г.Степанової, 81 рік, с. Лопатки Гадяцького району] або [ старий документ , з архіву автора].
  2. Якщо автор хоче застерегти, виділити щось , то оформляється це так : ( підкреслення наше. – Т.К.), або ( курсив наш .- Т.К.), або (виділено нами .- Т.К.), де « Т.К.» - автор.
7. Зразок оформлення списку використаних джерел(додаток 4.3) Бібліографічний опис складають безпосередньо за друкованим твором або виписують із каталогів повністю без пропусків будь – яких елементів, скорочень назв. Оформляється згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання.»
8. Додатки 1.Додатки слід позначати послідовно великими літерами укр. абетки , за винятком Г, Є, І,Ї, Й,О,Ч,Ь. Наприклад , «Додаток А, Додаток Б.» 2. Кожен додаток розміщують у порядку появи посилань у тексті роботи. 3.Якщо додаток оформлюють на наступних сторінках роботи, кожний повинен починатись з нової сторінки. 4. Додаток повинен мати заголовок , надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично тексту сторінки. 5.Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово « Додаток А».
     
9. Тези (складова роботи) Мають особливий підпис. Це окремі речення , абзаци, які розкривають зміст роботи. її суть. Обсяг тексту тез не більше 1 сторінки. Подаються в друкованому та електронному вигляді.



Переглядів: 256

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
VULPO KAJ VINBEROJ | РОЗДIЛ 1.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.